Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Itálie

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Itálie zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Itálie miniguide

Autopůjčovna Itálie
Půjčovna Aut Itálie

Jedete na dovolenou do Itálie? Možná si během pobytu plánujete pronajmout auto, abyste mohli prozkoumat větší část země? Pronájem auta v Itálii je populární a většina lidí se rozhodne vyzvednout si auto na letišti. Vyhnou se tak starostem s veřejnou dopravou do hotelu a také se snadno dostanou k různým zajímavým místům v regionu.

Porovnáním cen autopůjčoven v Itálii od různých společností získáte nejlevnější dostupný pronájem vozu. Dobrým tipem je objednat si vůz s dostatečným předstihem před odjezdem, protože nejdostupnější vozy jsou obvykle rezervovány jako první.

O Itálii

Itálie se nachází na jihu Evropy u Středozemního moře a žije v ní 60.8 milionu lidí (2014). Země sousedí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem na severu a zahrnuje také ostrovy Sicílie a Sardinie ve Středozemním moři.

Nezávislé státy San Marino a Vatikán jsou obklopeny italským územím.

Velké množství země je pokryto horami. Na severu leží Alpy – s vrcholky vysokými přes 4000 metrů (2.5 mil) nad mořem. Pohoří Apeniny se táhne Itálií od severu k jihu. V severní Itálii najdete velkou a úrodnou Pádskou nížinu.

Itálie má mírné klima na severu a středomořské klima podél pobřeží a na jihu. V některých částech Apenin a v Alpách najdete vysokohorské klima.

Hlavní město Řím má 2.8 milionu obyvatel (2014) a nachází se ve středu země. Řím je nejoblíbenější turistickou destinací v Itálii a je známý svými mnoha archeologickými a historicko-uměleckými atrakcemi. Mezi nejoblíbenější památky patří Koloseum, Bazilika sv. Petra, Španělské schody, Pantheon a Fontána di Trevi.

Řím je také nejlidnatějším městem země. Dalšími velkými městy v Itálii jsou Milán (1.3 milionu obyvatel), Neapol (990 000 obyvatel), Turín (900 000 obyvatel) a Palermo na ostrově Sicílie (670 000 obyvatel) (2014).

Itálie ročně navštíví 47 milionů návštěvníků a mezi nejnavštěvovanější města patří Řím, Florencie, Benátky, Milán a Rimini.

Doprava

Silniční síť v Itálii je dobře rozvinutá a dálnice spojují většinu větších měst. Dálnice jsou většinou na vysoké úrovni a v italštině se nazývají „autostrada“. Na mnoha dálnicích se platí mýtné. I když je silniční síť v Itálii na dobré úrovni, některé dálnice mohou být úzké a klikaté.

Rychlostní limit v Itálii je 50 km/h (31 mil/h) ve městech, 90 km/h (55 mil/h) na silnicích a 100-130 km/h (62-80 mil/h) na dálnicích.

Limit hladiny alkoholu v krvi za volantem je v Itálii 0.05%, zatímco ve Velké Británii je to 0.08% (ve Skotsku také 0.05%) a v Česku je tolerance nulová.

V řadě italských měst je zakázáno vjíždět do historických center – taková zóna se nazýva „Zona Trafico Limitado“ (ZTL). Tato místa kontroluje mnoho kamer, takže pokud budete mít smůlu a vjedete do jedné z těchto oblastí, vaše auto bude automaticky vyfoceno a na vaši domovskou adresu bude zaslána pokuta.

Pokud si pronajmete auto v Itálii a chystáte se ubytovat v hotelu v historickém centru, doporučujeme kontaktovat hotel před odjezdem. Tímto způsobem můžete získat povolení, které umístíte za čelní sklo.

Tipy pro řidiče

Se zapůjčeným autem máte v Itálii svobodu při prozkoumávání větší části země a nemusíte si dělat starosti s veřejnou dopravou. Itálie má co nabídnout turistům se zapůjčeným autem, takže získáte rozmanitější zážitky z dovolené. Země má 24 národních parků a je známá svými jedinečnými městy – s jejich historickými budovami, designem, architekturou, hudbou, uměním a gastronomií.

Pokud se chystáte jet do větších měst, jako je Řím, Milán nebo Turín, doporučujeme rezervovat si auto vybavené GPS, abyste se v ulicích snadněji orientovali. Ve větších městech může být také hustší provoz a obtížné najít volné parkovací místo.

Neapol

Neapol leží na jihozápadním pobřeží Itálie u Středozemního moře a má asi 1 milion obyvatel. Neapol je hlavním městem regionu Kampánie a největším městem na jihu Itálie.

Aktivní sopka Vesuv je vzdálená 12 km (7.5 míle) východně od města a ční se do výšky 1280 metrů (4200 stop) nad mořem.

Historické centrum v Neapoli je od roku 1995 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Najdete zde mnoho historických budov a památek. Oblíbenou atrakcí je městská katedrála ze 14. století. Totéž platí pro tři pevnosti „Castel Nuovo“, „Castel Sant Elmo“ a „Castel Dell’Ovo“ – všechny pocházejí ze 13. a 14. století.

Kromě toho se Neapol chlubí řadou kostelů, paláců a vil – za návštěvu stojí především Palazzo Reale ze 17. století. Město má také velké archeologické muzeum, muzeum o místní historii a muzeum umění. Dále nechybí nákupní a noční čtvrti, operní domy, divadla a parky.

Mezinárodní letiště Napoli Airport (NAP) je umístěno asi 8 km (5 mil) severně od centra města a má dva terminály. Na letišti najdete kanceláře několika známých autopůjčoven – včetně společností Avis, Hertz, Europcar, Maggiore, Sixt, Locauto a Firefly.

Se zapůjčeným autem máte možnost objevit krásné pobřeží Amalfi, které je vzdálené 75 km (46.6 mil) jihovýchodně od Neapole. Pobřeží je dlouhé 40 km (24.8 mil) a nachází se na jižní straně poloostrova Sorrentine. Na pobřeží Amalfi, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se můžete dostat autem z malého města Positano na západ k Vietri Sul Mare na východě.

Pobřeží Amalfi je historická oblast a během jízdy můžete obdivovat krásnou přírodu s dramaticky vypadajícími útesy a malými okouzlujícími vesničkami.

V Positanu najdete skvělé pláže, za návštěvu však stojí také katedrála Amalfi.

Dalším tipem je navštěva impozantního paláce Caserta z 18. století, který se nachází asi 35 km (21.7 mil) severně od Neapole. „Reggia di Caserta“ je jedním z největších zámků v Evropě a dříve byl královským sídlem. Zámek má více než 1200 pokojů a park s malými vodopády či fontánami je sám o sobě lákadlem. Palác Caserta je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a ročně jej navštíví 1 milion lidí.

Florencie

Florencie je hlavním městem v severo-italském regionu Toscana a má 380 000 obyvatel (2014). Toskánsko je známé svou krásnou krajinou s vinicemi, olivovými háji a borovicemi. Florencie se nachází uprostřed země u řeky Arno a je označována jako jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Město je proslulé svými uměleckými sbírkami, historickými památkami a architekturou začínající v pozdním středověku. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi známé památky města patří katedrála Santa Maria del Fiore z roku 1436 s působivou kupolí nebo radnice „Palazzo Vecchio“ z 13. až 15. století. Světově proslulé umělecké muzeum „Galleria degli Uffizi“ má sbírku, která obsahuje díla od Leonarda da Vinciho, Rembrandta, Rafaela a dalších.

Starý most „Ponte Vecchio“ se svými slavnými klenotnickými krámky je také jednou z populárních atrakcí města. Kromě toho nabízí Florencie skvělé nmožností k nakupování, živoucí kavárny a noční život.

Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Pisa (PSA), které se nachází 82 km (51 mil) západně od Florencie. Na letišti najdete několik kanceláří autopůjčoven – mezi nimi Avis, Hertz, Maggiore, Sixt, Locauto a Goldcar.

Za teplých letních dnů můžete podniknout osvěžující cestu do přímořského města Viareggio, které je vzdálené 102 km (63 mil) severozápadně od Florencie. Zde najdete kilometry dlouhé pláže, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Viareggio má také pěknou plážovou promenádu a kavárny či restaurace.

S půjčeným autem se z Florencie stane skvělé výchozí místo pro jednodenní výlety po regionu a do krásných vesnic v okolí. Světoznámá šikmá věž v Pise je vzdálena 86 km (53.4 mil) a pokud chcete navštívit populární středověké město Lucca, pojedete 74 km (46 mil) . Kromě toho doporučujeme navštívit města Siena a Volterra.

Nejkrásnější výhled na Florencii nabízí cesta do Fiesole, které je vzdálené 10 km (6 mil) severovýchodně od centra města. Fiesole leží 355 metrů (1164 stop) nad mořem – z takové výšky budete shlížet na Florencii a údolí řeky Arno.

Turín

Turín, který se nachází na severozápadě Itálie, je hlavním městem regionu Piemonte. Samotné město má přibližně 900 000 obyvatel (2014) a je důležitým obchodním i kulturním centrem. Turín leží na pláni na úpatí italských Alp a v roce 2006 bylo hostitelem zimních olympijských her. Městem protéká řeka Po.

Turín nabízí spoustu uměleckých galerií, muzeí, kostelů, operních domů, divadel a parků – známý je zejména svou katedrálou „Duomo di Torino“ z roku 1498. Uvnitř katedrály se nachází diskutované „Turínské plátno“.

Mezi další zajímavosti ve městě patří pevnost Palazzo Madame ze 13. století, kde sídlí umělecké muzeum, a také královský palác „Palazzo Reale di Torino“ ze 17. století.

Ve městě se nachází také egyptské muzeum, filmové muzeum a muzeum automobilů.

Mezinárodní letiště Turín (TRN) je vzdáleno 18 km (11 mil) severně od centra města a v příletové hale najdete autopůjčovny Avis, Hertz, Sixt, Europcar, Locauto, Maggiore a Budget.

Se zapůjčeným autem v Turíně můžete vyrazit na příjemné cesty do regionu. Nebo si což si takhle udělat jednodenní výlet do metropolitního města Milána? Milán se nachází 143 km (88.8 mil) severovýchodně od Turína a je plný zajímavostí a míst, které byste měli vidět.

Další populární cesta vede do národního parku Gran Paradiso, který je vzdálený 70 km (43.5 míle) severozápadně od Turína. Národní park byl založen v roce 1922 a je pojmenován po hoře, která se v místě nachází – Gran Paradiso. Nejvyšší vrchol leží ve 4061 metrech (2.52 mil) nad mořem.

Národní park nabízí skvělé trasy obklopené krásnou přírodou s vysokými horami, hlubokými lesnatými údolími a fascinujícími vodopády. Park je také bohatý na ptactvo či divokou zvěř a v oblasti se nachází několik návštěvnických center.

Pokud do Turína cestujete v zimě, můžete dojet do lyžařského střediska Via Lattea, které je vzdálené 100 km (62 mil) jihozápadně od města. Via Lattea nabízí půjčovnu lyžařského vybavení a 212 sjezdovek včetně 69 lyžařských vleků.