Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Sardinie

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Sardinie zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Sardinie miniguide

Autopůjčovna Sardinie
Půjčovna Aut Sardinie

Chystáte se strávit dovolenou na krásném italském ostrově Sardinie? Pronájem automobilu je na tomto ostrově velmi populární, neboť vám dává možnost být při prohlídce ostrova nezávislý na veřejné dopravě. Doporučujeme rezervovat vůz s dostatečným předstihem, porovnáním cen od několika společností potom najdete ty nejlepší dostupné nabídky. 

O ostrově Sardinie

Italský ostrov Sardinie je druhým největším ve Středozemním moři a nachází se jižně od francouzského ostrova Korsika. Na Sardínii, která má rozlohu 24,1 čtverečních kilometrů, žije 1,6 milionu obyvatel (2014). 

Sardinie je známá svou krásnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Po celém pobřeží najdete příjemné bílé písečné pláže a ve vnitrozemí se nacházejí malebné vesnice, olivové háje a vinice. 

Sardinie je také hornatý ostrov a v jižní části ostrova se rozprostírá národní park Gennargentu, kde najdete mimo jiné nejvyšší vrchol ostrova Punta La Marmora (1 833 metrů nad mořem). 

Hlavní město Sardinie, které nese název Cagliari, leží na jižním pobřeží a je domovem 154 000 lidí (2013). Mezi hlavní zajímavosti patří především staré město, které je nádherně situováno na kopci. Tam najdete archeologické muzeum sídlící v bývalém vojenském komplexu, katedrálu Santa Maria původně postavenou ve 13. století a římský amfiteátr z roku 100 před n. l. 

Mezi turisticky nejoblíbenějšími městy na Sardínii najdeme Cagliari či Villasimius na jihu a Alghero, Olbia, San Teodoro nebo Sassari na severu. 

Letiště

Sardinie nabízí tři mezinárodní letiště. Lety některých aerolinek míří na letiště Olbia (OLB), které se nachází na severovýchodě ostrova, asi 4 km jižně od centra města Olbia. V italštině se letiště nazývá Aeroporto di Olbia – Costa Smeralda a každoročně odbaví 2,1 milionu cestujících (2014). 

V příletové hale letiště Olbia najdete několik autopůjčoven, jako jsou společnosti Avis, Alamo, Budget, Europcar, Hertz, Maggiore a Sixt. 

Další dvě letiště se nacházejí v blízkosti měst Cagliari a Alghero. 

Doprava

Silniční síť na Sardinii je dobře rozvinutá a většinu větších měst spojují hlavní silnice, které jsou většinou na vysoké úrovni, a mýtné se na nich neplatí. I přes vysoké standardy mohou být některé okresní silnice velmi úzké a klikaté. 

Rychlostní limity na Sardinii jsou v obydlených oblastech 50 km/h a na okresních silnicích 90 km/h. Na ostrově se nenachází žádné dálnice, ale silnice E-25 ze severu na jih dosahuje vysokého standardu a na některých úsecích platí rychlostní limit 110 km/h. 

Povolená hladina alkoholu v krvi řidiče činí v Itálii 0,5 promile, naproti tomu v Česku platí nulová tolerance. 

Pokud řídíte v hlavním městě Cagliari, můžete mít problém s nalezením volného parkoviště. Větší štěstí ovšem můžete mít za centrem města blíže k přístavu, kde existuje dostatek možností k parkování. 

Tipy na výlety

Se zapůjčeným autem na Sardinii si můžete užívat svobodu při prozkoumávání vzrušujících míst na vlastní pěst, a to včetně krásných, nedotčených pláží podél pobřeží. 

Pokud si za výchozí bod zvolíte město Olbia, můžete rychle dojet na smaragdové pobřeží Costa Smeralda, pojmenované po krásné, smaragdově zelené vodě. Smaragdové pobřeží zabírá 55 km od Golfo di Cugnana až po Golfo di Arzachena. 29 km severně od města Olbia je luxusní přímořské letovisko Porto Cervo, které nabízí módní obchody a exkluzivní hotely, restaurace či noční kluby. 

Naším dalším tipem je vyrazit s pronajatým autem do středověkého města Alghero na severozápadním pobřeží Sardinie. Město, které má 44 000 obyvatel, se nachází 138 km jihozápadně od Olbie. Mezi jeho zajímavá místa patří historické centrum se starými městskými hradbami, přístav, kostel San Michele ze 16. století a jeskyně Nettuno. Jen kousek od centra města se rozprostírají krásné pláže. 

Sintino, nejkrásnější pláž na Sardinii, se nachází 57 km severně od Alghera a 149 km západně od Olbie. Pláž Stintino, která představuje velmi populární destinaci a je známá také pod názvem La Pelosa, bývá často označována jako nejkrásnější pláž ve Středozemním moři. Písek je křídově bílý a azurové moře křišťálově čisté. Na pláži si můžete pronajmout lehátko a nedaleko je také restaurace. 

Pokud si přejete podniknout příjemný jednodenní výlet, můžete využít vzdálenosti mezi Olbií na severu a hlavním městem Cagliari na jihu, která činí asi 275 km. Cesta zabere asi 2 hodiny a 50 minut.