Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Kodaň

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Kodaň zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Kodaň miniguide

Autopůjčovna Kodaň
Půjčovna Aut Kodaň

Hledáte levný pronájem auta v Kodani? V tomto městě se jedná o extrémně populární řešení přepravy, přičemž většina návštěvníků si auto převezme na letišti. Pokud si v Kodani pronajmete auto, budete si moct udělat pěkný výlet na přilehlý venkov a nebudete závislí na veřejné dopravě. Když si porovnáte ceny několika agentur, pravděpodobně se vám podaří ušetřit spoustu peněz. Jestli si raději převezmete auto v centru, záleží pouze na vás. 

Kodaň

Kodaň se nachází na ostrově Sjælland u průlivu Öresund. Jedná se o hlavní město Dánska s populací zhruba 670 000 obyvatel (údaj z roku 2008), přičemž téměř 2 miliony žijí v celém okrese. Město bylo založeno ve 12. století. 

Protože se jedná o hlavní město s bohatou historií, má toho Kodaň přirozeně hodně co nabídnout – ať už se jedná o historické či jiné památky. Mezi ty nejslavnějších patří socha Malé mořské víly u mola Langelinie, Kulatá věž (Rundetaarn) postavená v roce 1642 jako součást Kostela svaté Trojice nebo zábavní park Tivoli (nejslavnější zábavní park ve Skandinávii, otevřen roku 1843). 

Kodaň je domovem několika majestátních zámků. Amalienborg, který byl postaven mezi lety 1748 až 1760 a fungoval jako sídlo královské rodiny, je nejslavnějším z nich. Od doby vzniku zde žijí panovníci státu. Kolem zámku Rosenborg se nachází nádherný park s názvem Královské zahrady. Jedná se o nejstarší kodaňský zámek, který byl postaven v roce 1632 a dnes je domovem královské sbírky (korunovačních klenotů a šperků). Palác Christianborg, který se nachází na ostrově Slotsholmen, byl původně postaven roku 1730, ale později dvakrát shořel. Budova, kterou můžeme vidět dnes, byla dokončen v roce 1907 a je sídlem dánského parlamentu (Folketingetu), nejvyššího soudu a úřadu dánské premiérky. 

Dalšími historickými budovami jsou nejstarší části Kodaňské univerzity, která byla založena roku 1479 (čili je nejstarší univerzitou na území severských států). Poblíž najdete kostel svatého Petra, který byl postaven v roce 1586. V Kodani se nachází spousta krásných a hezkých parků. Obří Ørstedsparken je jedním z nejoblíbenějších míst k odpočinku ve městě. 

Dále se v Kodani nachází bohatá kulturní scéna a několik zajímavých muzeí. Za návštěvu stojí Národní dánské muzeum, Dánská národní galerie (SMK), Nová glyptotéka Carlsbergu i Thorvaldsenovo muzeum (věnováno světově proslulému sochaři Bertelu Thorvaldsenovi). Nejnovějším přírůstkem kulturní scény města je impozantní Královská opera Kodaně,, která se nachází na ostrově Holmen. 

V Kodani se také nalézá spousta míst k nakupování a pestrá nabídka kaváren, restaurací a pulzujícího nočního života. Hlavní obchodní tepna Strøget je nejznámější obchodní zónou ve Skandinávii. Ve staré pobřežní oblasti Nyhavn (dříve oblasti se špatnou pověstí) lemují kanál restaurace. 

Kodaňské letiště, Kastrup, je nejvytíženějším letištěm v severských zemích. Nachází se na ostrově Amager, 8 km jihovýchodně od centra města. V ceně všech autopůjčoven je pokryto pojištění zákonné odpovědnosti, proti poškození vozidla následkem srážky, krádeži a letištní tarify. Pronajmout si auto v Kodani nebylo nikdy levnější. V našem vyhledávači zahrnujeme ceny známých společností, jako jsou Sixt, Alamo, Hertz, Budget a Europcar. 

Doprava

Kodaňské silnice jsou dobře udržované a dálnice jsou bez poplatků. Na druhou stranu, stejně jako v každém městě shodné velikosti, i Kodaň může být dopravně vytížená během dopravní špičky. Placené parkování najdete v centru města i okolo něj. Ve městě se nacházejí tři parkovací zóny, přičemž vnitřní část je nejdražší. Pokud se ubytováváte v hotelu v centru Kodaně, je dobré si zjistit, zdali ubytovací středisko nabízí parkování pro hosty. 

S pronajatým autem si v Kodani můžete vyjet na kratší či delší výlety za město, díky čemuž prozkoumáte nová a vzrušující místa. 

Na co se podívat z Kodaně s pronajatým autem 

Rozhodně doporučujeme si na jeden den vyjet z Kodaně do švédského Malmö. Vzdálenost činí 42 km a po cestě přejedete přes most Öresund, který je zhruba 16 km dlouhý. V Malmö lze navštívit spoustu skvělých míst, např. hrad Malmöhus, který byl postaven ve 30. letech 16. století. Najdete tu také muzeum umění a muzeum dějin přírody. Další památky, které stojí za to navštívit, jsou kostel sv. Petra ze 14. století, mrakodrap Turning Torso a zábavní park Folkets Park. Během léta určitě musíte navštívit úžasnou pláž v Ribersborgu. 

Pokud jedete přes most Öresund autem, musíte zaplatit za přejezd přes most. Aktuální ceny najdete zde 

Zapůjčeným autem je možné dojet do města Odense na ostrově Fyn. Jedná se o třetí největší město Dánska. Nachází se 165 km na západ od Kodaně a narodil se tu spisovatel Hans Christian Andersen. Je možné navštívit dům, kde se narodil a ze kterého je dnes muzeum věnované jeho životu a dílu. Katedrála v Odense ze 14. století také stojí za návštěvu, stejně tak i vesnice Funen – muzeum pod širým nebem. Na kopci Nonnebakken, kousek na jih od města, se nacházejí pozůstatky vikinské pevnosti.