Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Francie

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Francie zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Francie miniguide

Francie
Půjčovna Aut Francie

Jedete na dovolenou do Francie a chcete si během pobytu pronajmout auto? Půjčení auta ve Francii je snadné a pohodlné. A díky půjčenému vozu se nemusíte starat o veřejnou dopravu. Kromě toho budete moci jezdit po okolních městech. Většina lidí si pronajme auto, až když přiletí na letiště. Pokud si půjčíte vůz ještě před odletem, bude pro vás připraven, jakmile dorazíte na letiště.

O Francii

Francie se nachází v západní Evropě a má 66,3 milionu obyvatel (2015). Země sousedí s Andorrou, Belgií, Itálií, Španělskem, Lucemburskem, Monakem, Švýcarskem a Německem. K Francii patří také ostrov Korsika, který leží ve Středozemním moři – asi 218 km jihovýchodně od Nice.

Francie se skládá z rozmanité krajiny s pobřežními nížinami na severu a západě nebo horami na jihu a jihovýchodě. Nejvyšší horou země je Mont Blanc, který se tyčí 4 810 metrů nad mořem.

Na západě má Francie dlouhé pobřeží podél Lamanšského průlivu a Atlantského oceánu, na jihu se zase pobřéží táhne podél Středozemního moře. Toto pobřeží se nazývá „Francouzská riviéra“ a zahrnuje známá turistická místa, jako jsou města Nice, Antibes a Cannes.

Francouzské hlavní město Paříž je umístěno ve vnitrozemí na severu země na řece Seině a má 2,2 milionu obyvatel (2014). Paříž, která je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, nabízí slavné památky, jako je Eiffelova věž, galerie Louvre, krásné kostely včetně Notre Dame a Sacré-Cour, Arc de Triomphe a umělecká čtvrť Montmartre. Pařížský Disneyland se nachází mimo město a představuje velkou atrakcí pro celou rodinu.

Kromě Paříže jsou největší francouzská města Marseille (850 000 obyvatel), Lyon (491 000 obyvatel), Toulouse (447 000 obyvatel) a Nice (344 000 obyvatel) (2014).

Francie je jednou z předních světových turistických destinací již více než 20 let a ročně přivítá 83 milionů návštěvníků. Mezi nejoblíbenější destinace patří Paříž, Nice, Lyon, Bordeaux, Bayeux a Nantes.

Řada návštěvníků cestuje do zimních středisek ve francouzských Alpách, zatímco jiní chtějí navštívit údolí Loiry („Val de Loire“), které je známé mnoha středověkými hrady.

Francie má připraveno pro každého něco a díky půjčenému autu se snadno dostanete k různým zajímavým místům.

Doprava

Francie nabízí dobrou infrastrukturu a rozsáhlou síť dálnic („Autoroute“). Na velké části dálnic se platí mýtné, přičemž si můžete vybrat, zda chcete platit kartou, nebo v hotovosti.

V hustě obydlených oblastech platí rychlostní limit 50 km/h, zatímco na dálnicích se rychlostní limity pohybují mezi 90 a 130 km/h.

Ve Francii je povoleno mít v krvi maximálně 0,5 mg/ml alkoholu na litr, což je benevolentnější než nulová tolerance v ČR.

Na většině letišť po celé zemi najdete pobočky renomovaných autopůjčoven, jako jsou Avis, Hertz a Alamo. V těchto pobočkách si můžete vyzvednout i vrátit svůj vůz. Ve většině francouzských měst si můžete také vyzvednout a vrátit své půjčené auto v centru.

Tipy na cestování

S pronajatým autem máte ve Francii skvělou příležitost vidět více z regionu, do kterého jedete, aniž byste se museli starat o veřejnou dopravu.

Řízení v centru Paříže však může být stresující, a proto tento zážitek nedoporučujeme nezkušeným řidičům. Kromě toho může být obtížné najít volné parkovací místo. Pokud se chystáte řídit ve velkých francouzských městech, možná si budete chtít rezervovat pronájem auta vybaveného GPS, abyste v ulicích snáze našli cestu.

Bayeux

Bayeux je oblíbený turistický cíl v severozápadní části Francie, konkrétně v oblasti Dolní Normandie. Město je malé a má pouhých 14 000 obyvatel, ale jedná se o ideální výchozí bod pro zajímavé výlety autem. Bayeux leží na řece Aure, která se nachází asi 7 km od pobřeží Atlantiku.

Mezinárodní letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG) se nachází 286 km východně od Bayeux. V příletové hale v terminálech 1 a 2 najdete kanceláře řady renomovaných autopůjčoven včetně společností Avis, Hertz, Sixt, Budget, Dollar a National.

Staré město v Bayeuxu je proslulé mnoha historickými budovami ze 14. století a zejména muzeem, kde je vystavena tapisérie z Bayeux – historické dílo ukazující tažení Viléma Dobyvatele a bitvu o Hastings v roce 1066. Tapisérie je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Významnou památkou je také městská katedrála z roku 1077. V Bayeux se nachází největší britský válečný hřbitov ve Francii.

Nejbližší významné město je Caen, ležící 30 km jihovýchodně od Bayeuxu. V Caen můžete navštívit muzeum zaměřené na druhou světovou válku a také hrad Viléma Dobyvatele – jeden z největších středověkých hradů v Evropě.

Pokud máte rádi koupání, můžete se vydat na krásné pláže městečka Arromanches, které se nachází 13 km severovýchodně od Bayeux.

Mezi návštěvníky je populární podniknout také jednodenní výlet na přílivový ostrov Mont-Saint-Michel, který se nachází 126 km jihozápadně od Bayeux. Benediktinský klášter na ostrově byl založen v roce 708 a nyní slouží jako muzeum. Le Mont-Saint-Michel je jednou z hlavních turistických atrakcí Francie, je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Bordeaux

Bordeaux leží na řece Garonne na jihozápadě Francie a je přístavním městem v regionu Akvitánie s přibližně 240 000 obyvateli. Bordeaux je proslulé výrobou vína a kromě toho je živým městem s mnoha historickými budovami z 18. století a několika kostely ze 13. století. Bordeaux nabízí také muzeum vína, archeologické muzeum, přírodohistorické muzeum a dvě umělecké galerie. Oblast přístavu je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

V centru města najdete nádhernou pěší zónu s příjemnými obchody, kavárnami a restauracemi.

Letiště Bordeaux – Mérignac (BOD) se nachází 11 km západně od centra města . Své pobočky zde provozuje řada autopůjčoven včetně společností Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Firefly, Hertz a Sixt.

Severně od Bordeaux najdete vinařskou oblast Médoc, kde se rozprostírá mnoho slavných vinic. Řada z nich láká návštěvníky na prohlídky s průvodcem a ochutnávky vín.

Autem můžete jet také do malého pobřežního města Arcachon u Atlantického oceánu, které se nachází 65 km jihozápadně od Bordeaux. Dlouhé písečné pláže nabízejí skvělé možnosti ke koupání. Další nedalekou atrakcí je „Dune du Pilat“ – největší písečná duna v Evropě. Dune de Pilat je dlouhá 3 km, široká 500 metrů a tyčí se do výšky až 110 metrů. Tento přírodní úkaz se nachází 13 km jižně od obce Arcachon.

Lyon

Lyon se nachází jihovýchodně od Francie a je třetím největším městem v zemi. Lyon je krásné město, které se nachází v bývalém regionu Rhône-Alpes a skládá se z řady historických budov. Ve starém městě Lyonu, zapsaném na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, můžete spatřit památky jako katedrála Saint-Jean z roku 1481 nebo kostel Notre-Dame de Fourvière z roku 1896.

Lyon nabízí také řadu muzeí, galerií a parků. Oblíbenou turistickou atrakcí jsou zříceniny římského amfiteátru. Město se spoustou butiků a trhů nabízí také dobré příležitosti k nakupování.

Mezinárodní letiště Lyon Saint-Exupéry (LYS) se nachází 28 km východně od centra města. Svou pobočku má v budově terminálu řada autopůjčoven, včetně společností Avis, Hertz, Sixt, National a Europcar.

Autem můžete navštívit malou středověkou vesnici Pérouges, která se nachází na kopci 40 km severozápadně od Lyonu. Všechny historické budovy ve městě byly obnoveny, proto může Pérouges nabídnout okouzlující atmosféru a spoustu příjemných kaváren.

Dalším výletím tipem je návštěva zámku „Palais Idéal du Facteur de Cheval“, který se nachází 82 km jihovýchodně od Lyonu. Budova připomínající velký hrad z písku byla postavena v roce 1912 pošťákem Chevalem. Zámek vybudovaný z vápence, písku a betonu měří 12 x 26 metrů.