Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Beauvais

Pokud chcete prozkoumat nová zajímavá místa, Beauvais je ideálním místem, kde začít. Nachází se zde několik turistických atrakcí a město je velmi přívětivé. Protože budete pravděpodobně potřebovat vozidlo, které vám ulehčí prozkoumávání těchto úžasných míst, pronájem automobilu může být dobrou volbou. Skvělá věc na pronájmu aut ve městě je ta, že to není drahé a požadavky nejsou nijak složité.

Průvodce po Beauvais

Beauvais
Půjčovna Aut Beauvais

Beauvais je město ležící v severní části Francie. Nachází se cca 75 km od Paříže, jeho populace čítá přibližně 60 000 obyvatel. Má rozlohu 33,3 km čtverečních a je to zajímavé historické místo známé v Evropě mnoha lidmi. Město je známé pro svou výrobu tapisérií a životní náklady nejsou vysoké. Díky tomu je po celý rok ideální pro řadu různých návštěvníků, zejména turistů. Lidé z Beauvais mezi sebou hovoří francouzsky, většina z nich však alespoň rozumí anglicky, což usnadňuje komunikaci. Goincourt, Aux Marais či Tillé jsou další města poblíž Beauvais.

Několik věcí dělá z tohoto města naprosto skvělé místo k vašemu prozkomávání. Od různých historických budou až po zahrady si můžete být jisti, že se budete ve městě skvěle bavit. Beauvais je zároveň i hlavní město departementu Oise a je poznamenáno válečnou historií. Ještě stále zde můžete najít středověké budovy. Co se týče bezpečí, Beauvais je bezpečné město s výjimečnou kriminální činností. Můžete prozkoumat město s klidnou hlavou a s jistotou, že vy i váš matejek jste v bezpečí.

  • Obyvatelé Beauvais jsou přátelští
  • Euro je oficiální měnou, která se ve městě používá
  • Francouzština je místním jazykem, ale někteří obyvatelé Beauvais rozumí angličtině
  • Podnebí ve městě je dobré

Měna používaná v Beauvais je euro. Když se bavíe o ekonomii, město má několik zdrojů příjmu včetně turismu a daní. Přestože se nejedná o příliš komerční město, působí zde docela dost firem. V 15. století mělo město katedrálu (Beauvaiská katedrála), která byla 153 metrů vysoká. V té době se jednalo o nejvyšší budovu na světě. Nicméně v roce 1573 spadla a po renovaci měří již pouhých 48 metrů. Stále se však jedná o nejvyšší katedrálu na světě.

Podnebí je v Beauvais bezvadné. Kombinuje oceánské klima se středním množství slunečního svitu i deště. Průměrné množství hodin, kdy svítí slunce, je 1669 a průměrná relativní vlhkost 81,5 %. Navíc má roční průměrnou teplotu kolem 9,9 stupňů Celsia. Beauvais někdy zažívá mlhu, v průměru 55 dní v roce. To je obzvláště běžné, když klesá teplota v období dešťů. Sněžení se občas vyskytuje v zimním období. Celkově je počasí ve městě příznivé a určitě by s ním během pobytu neměl být problém.

Prozkoumávejte s vašim půjčeným autem

Jak již bylo zmíněno, v Beauvais můžete prozkoumat několik míst. Můžete si prohlédnout Beauvaiskou katedrálu a přesvědčit se, jak vysoká doopravdy je. V katedrále jsou navíc obrovské orloje, které vás určitě budou fascinovat. Pokud máte rádi obrazy a historické artefakty, můžete prozkoumat Musée de l’Oise, což je muzeum umístěné v centru města. Vzdálenost od muzea ke katedrále je asi 110 metrů a pokud použijete vaše půjčené auto, budete tam za minutu.

Pokud si chcete užít krásný výhled do přírody, můžete navštívit Parc Marcel-Dassault, který má několik zahrad a farmu s poníky, koňmi a osly. Součástí prohlídky je i jízda na koni. Protože je město známé výrobou tapisérií, můžete se také podívat na Galerie Nationale de la Tapisserie. Zde se dozvíte více o historii a původu výroby gobelínů Beauvais. Z Parc Marcel-Dassault do Galerie Nationale de la Tapisserie je to 4 km a cesta autem trvá 10 minut.

Dalším pozoruhodným místem, které můžete ve městě prozkoumat, je Maladrerie Saint-Lazare. Jedná se o jednu z nejstarších středověkých nemocnic, jejíž historie sahá až do 11. století. Je přístupná veřejnosti a slouží také jako kulturní centrum, kde se někdy pořádají koncerty. Budova je vzdálená asi 4,5 km od katedrály Beauvais a můžete k ní dojet za 9 minut.

Beauvais je také známé svými úžasnými místními pokrmy, jako jsou Purée Crécy, Macarons a Neufchâtel. Ve městě je několik příjemných restaurací a hotelů. Například hotel Mercure Beauvais Centre Cathédrale je 4hvězdičkový turistický hotel a má strategickou polohu v centru města, takže je blízko mnoha zajímavých míst. Pokud máte rádi kanoistiku, Le Plan d’Eau du Canada je umělé jezero, které stojí za to prozkoumat. Vzdálenost mezi hotelem a Le Plan d’Eau du Canada je 2,8 km a cesta autem zde trvá 7 minut.

Letiště

Letiště Paříž Beauvais je jediné letiště v Beauvais a patří mezi tři mezinárodní letiště, která obsluhují francouzské hlavní město Paříž. Na letišti jsou pro cestující dva terminály a poskytuje několik služeb včetně směnárny. Letiště se nachází na okraji města a můžete využít několik půjčoven aut. Některé z nejpopulárnějších letů z letiště Paříž Beauvais zahrnují trasy do Barcelony, Palmera a Pisy.

Půjčovny aut na letišti jsou např. Sixt Rent a Car, Hertz, Europcar a Avis. Tyto půjčovny jsou známé jak lokálně, tak mezinárodně a nemají přemrštěné ceny. Navíc mají k dispozici tisíce aut různých modelů a proces zapůjčení je jednoduchý. Doporučujeme si zarezervovat online požadovaný model auta již před odletem do destinace.

Půjčení auta v Beauvais je stejné jako u většiny ostatních zemí. Než si vyberete, vždy se pokuste projít smluvní podmínky. Většina autopůjčoven účtuje pokutu za nedodání vozu v dohodnutém termínu či za dohodnutých podmínek, a tudíž se vždy ujistětem, že máte všechny potřebné informace. Malý tip: Před zapůjčením vždy zkontrolujte interiér a exteriér automobilu a ujistěte se, že společnosti oznámíte, pokud zaznamenáte jakékoli škody. To vám ušetří platby za stávající škody.

Doprava

Úžasná věc na Beauvais je jeho dobrá infrastruktura. Výmolů na cestách najdete jen málo a hlavní cesty mají vlastní osvětlení. Cesty jsou zde hodnoceny jako 7. nejlepší na světě a získaly skóre 6,1 bodu ze 7. Co se týče hustoty dopravy, cesty jsou obvykle poměrně prázdné, s výjimkou období před začátkem pracovní doby a po konci. V těchto chvílích mohou hlavní cesty zažít mírné dopravní zácpy.

Ve městě je dostupných několik možností parkování, a to jak soukromé, tak veřejné. Je však možné, že si za parkování pár eur zaplatíte. Nicméně v některých oblastech, jako např. v jižní části mšsta, smíte využít parkování na ulicích, protože je zde poměrně málo parkovišť. V Beauvais se řídí napravo, stejně jako v ČR.

Rychlostní limit povolený na vedlejších silnicích závisí na vozidle a stavu silnic. Pokud ale jedete po dálnici, rychlostní limit činí 130 km/h, zatímco pro jednosměrné vozovky 80 km/h. Silnice v hlavních částech města mají obvykle rychlostní limit 50 km/h. Přesto byste měli vždy brát v potaz místní značení a pokyny k omezení rychlosti, protože se liší od jedné silnice k druhé. Řízení motorových vozidel po požití alkoholem je ve městě přestupkem, zákonný limit alkoholu před jízdou činí 0,1 % alkoholu v krvi.