Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Marseille

Pokud se na svou příští dovolenou chystáte do krásného města Marseille a během svého pobytu byste si chtěli pronajmout auto, jistě vás potěší, že je to velmi jednoduché a bezproblémové. A to díky široké nabídce autopůjčoven, které najdete poblíž letiště nebo dokonce přímo na něm. Díky tomu si snadno vyberete z dostupných možností pronájmu aut. Případně si také můžete automobil pronajmout prostřednictvím webových stránek některé z autopůjčoven.

Průvodce po Marseille

Marseille
Půjčovna Aut Marseille

V rámci Evropy je Marseille jedním z nejzajímavějších měst k návštěvě. Nachází se na jihu Francie v okrese Bouches-du-Rhone. Historicky bylo součástí tohoto regionu, a tak je dodnes mnoho jeho historie s Marseille spojeno. Podle mnohých historiků je Marseille nejstarším francouzským městem. Založili ji pravděpodobně okolo roku 600 před naším letopočtem řečtí námořníci z přístavu Fókaia, na jehož místě dnes leží turecké město Foça. Městský obchodní přístav patří mezi největší ve Francii a je také jedním z nejdůležitějších na pobřeží Středozemního moře.

Se svými 850 000 obyvateli je Marseille druhým největším městem Francie. Co se týče rozlohy, město zabírá asi 241 km², přičemž celá přilehlá metropolitní oblast se rozkládá dokonce na 3 173 km², a je tak ve Francii třetí největší po Lyonu a Paříži. V této metropolitní oblasti žijí celkem asi dva miliony lidí. Pokud jde o počasí v Marseille, v červenci někdy nejvyšší teploty dosahují až 40,6 °C, zatímco nejnižší teploty během roku nastávají v únoru a bývají okolo 14,3 °C.

  • Obyvatelé Marseille jsou přátelští a přívětiví
  • Užijete si vzrušující noční život a skvělou kuchyni

Když v roce 1998 Francie hostila Mistrovství světa ve fotbale, v Marseille se hrály některé zápasy. V roce 2013 byla Marseille označena za Evropské hlavní město kultury a v roce 2017 pak za Evropské hlavní město sportu. Pokud se počítáte mezi sportovní, a zejména fotbalové fanoušky, určitě vás zaujme, že je Marseille domovem giganta mezi evropskými fotbalovými kluby známého jako Olympique Marseille. Můžete se dozvědět více o historii tohoto klubu nebo se zajít podívat na zápas. Marseille je také důležitým obchodním centrem pro celou Evropu.

Marseille je město se zcela výjimečnou kulturou. Najdete zde nejrůznější památky a historické stavby, které z vaší návštěvy udělají nezapomenutelný a vzrušující zážitek. Dnes je město regionálním centrem zábavy a kultury také díky důležitým stavbám, jako je populární opera nebo námořní muzeum. Kromě toho zde jsou mnohé galerie uměné, nespočet kin, barů, restaurací a mnoho dalšího. Navíc můžete zhlédnout představení v některém z místních divadel, například v La Criée, Théâtre Toursky nebo Le Gymnase.

Objevujte ve svém pronajatém autě 

Během pobytu v Marseille narazíte na spoustu zajímavých míst k návštěvě, obzvlášť když budete mít pronajaté vozidlo. Například si můžete udělat výlet do Musée d’Histoire de Marseille, jednoho z největších evropských muzeí městské historie. Pokud se tam vydáte, dozvíte se zajímavosti o 26 stoletích marseillských dějin. Kdybyste se do tohoto muzea vydali přímo z letiště Marseille Provence, ujedete 25,7 km. V půjčeném autě by vám tato cesta měla zabrat 24 minut.

Dalším skvělým místem, které můžete v Marseille půjčeným autem navštívit, je Starý přístav. Není starý jen názvem, patří totiž mezi nejstarší přístavy ve Francii. Dnes v jeho skladištních budovách z 18. století najdete kavárny, bary a rybí restaurace. Můžete se posadit k venkovnímu stolu a pozorovat pestrý pouliční život města. Starý přístav je navíc nedaleko muzea marseillské historie, jen asi kilometr a půl od něj. V pronajatém autě k němu z muzea dojedete asi za pět minut.

Dále můžete navštívit Le Panier, část města Marseille, která leží severně od Starého přístavu. Bývala řeckou kolonií a obydlená je již od roku 600 před naším letopočtem. Dnes je Le Panier moderní čtvrtí s mnoha nezávislými řemeslnými obchůdky, kavárnami, butiky a spoustou pozoruhodného pouličního umění. Od Starého přístavu je vzdálená pouhých 1,6 km, což půjčeným autem ujedete asi za 7 minut.

Díky pronajatému autu můžete objevit i řadu jiných míst, třeba něco ze širokého výběru restaurací, barů a dalších podniků ve městě. Mezi marseillskými restauracemi patří mezi nejoblíbenější Café Bovo, kterou najdete na adrese Rue Beauvau 9, Marseille. Z letiště je tento podnik vzdálený 25,5 km, takže se k němu autem dostanete za 25 minut. Navštívit také můžete další zajímavá místa, jako například fotbalový stadion Stade Vélodrome, tedy sídlo Olympique Marseille FC, nebo Boulevard Longchamp.

Letiště 

V Marseille se nachází jen jedno letiště, zato je ale jedním z nejvytíženějších ve Francii. Jiná frekventovaná letiště najdete v Paříži, Lyonu, Montpellieru a dalších velkých městech. Marseillské letiště nabízí linky do mnoha evropských měst. Velmi často odtud letadla míří například do Paříže, Londýna, Mnichova, Bordeaux a Madridu.

Toto letiště je známé pod názvem Marseille Provence nebo pod zkratkou MRS. Je velmi jednoduše uspořádáno, takže se v něm každý rychle zorientuje. Díky tomu se provádění úkonů jako odbavení nebo bezpečnostní kontrola stává snadným, a vy jimi tak strávíte méně času. Ve výsledku pak budete mít na letišti více volna a v klidu můžete odpočívat, nakupovat nebo se zabavit nějak jinak.

Na letišti Marseille Provence najdete také širokou škálu společností, které nabízejí pronájem vozidel. Mezi přítomné autopůjčovny patří Enterprise rent a car, Europcar, National, Firefly, Hertz, Goldcar, Avis, Interrent, Sixt a Alamo. Pronajmout auto si můžete u kterékoli ze společností, a na výběr je také z mnoha typů, od rodinných až po luxusní automobily.

Doprava 

Na Marseille je mimo jiné působivé, že si řízení v jejím okolí užijete, protože místní cesty jsou ve velmi dobrém stavu. Ať se vydáte kamkoli, bude vás cesta jistě bavit. Jen se raději vyhněte dopravní špičce, která podobně jako v jiných městech v Marseille nastává mezi osmou a desátou hodinou ráno. V tento čas je opravdu lepší neřídit.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Marseille bez pomoci průvodce, doporučujeme vám pronajmout si auto s GPS technologií a mapami. Díky nim budete znát dopravní stav celého města a nikdy nebudete mít problém najít svou cílovou destinaci. Navíc se s jejich pomocí vyhnete ucpaným úsekům a snadno najdete alternativní cesty.

Maximální povolená rychlost se liší v závislosti na cestě, po které jedete. Například při jízdě v zastavěných oblastech je rychlostí limit 50 km/h, zatímco limit na dálnicích v rámci města činí 110 km/h. Na silnicích s dvěma pruhy v každém směru, které jsou od sebe oddělené, můžete jet až 130 km/h. Ve městě také najdete různé možnosti parkování, vybrat si můžete například mezi venkovními nebo krytými parkovišti. Cena za stání pro auto většinou začíná na 2 eurech.