Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Montpellier

Plánujete navštívit Montpellier, ale máte starost, jestli bude možné si na místě půjčit auto? Nemusíte mít strach, ve městě je několik autopůjčoven. Dobrou zprávou je, že většina z těchto společností nabízí dobré služby a jsou blízko turisticky atraktivních míst. V tomto článku se podíváme na úžasná místa, která ve městě můžete navštívit, a také na to, jak půjčovny aut fungují.

Průvodce Montpellierem

Montpellier
Půjčovna Aut Montpellier

Montpellier je město nacházející se v jižní části Francie. Město se původně jmenovalo Monspessulanus. Je hlavním městem okresu Hérault a 8. nejlidnatějším městem ve Francii s více než 450 tisíci obyvateli. V Montpellieru můžete obdivovat několik nádherných památek z počátku 12. století. Architektura města je směsicí starověkých a moderních staveb, což je zajímavé vidět. Z ekonomického hlediska má Montpellier dobrou životní úroveň a je považován za nejrychleji rostoucí město ve Francii za posledních 25 let.

Lidé z Montpellieru jsou přátelští, vstřícní a kultura je nedílnou součástí jejich života. Místním nejvíce využívaným jazykem je francouzština, ale určité procento populace mluví také anglicky. Montpellier je druhé největší město v regionu Okcitánie a je známé svým vínem, které se vyváží do mnohých částí světa. Město je navíc centrem Mezinárodního veletrhu révy a vína a několika průmyslových odvětví, mezi něž patří například farmaceutický průmysl, zpracování potravin, elektroniky, tkaní textilu a metalurgie.

  • Francouzština je oficiálním jazykem, kterým se v Montpellieru hovoří.
  • Obyvatelstvo Montpellieru čítá přes 450 tisíc a jedná se o 8. nejlidnatější město ve Francii.
  • Montpellier je známý pro výrobu vína.

Klimatické podmínky v Montpellieru jsou dobré, protože se nachází v pásmu se středomořským podnebím. Zima je obvykle vlhká, zatímco léto je suché a slunečné. Leden je nejchladnějším měsícem, kdy teplota občas klesá na 2,8 °C. Město se během zimy setkává i se sněhem, během podzimu zase s deštěm. Montpellier se rozprostírá na ploše 56,88 km² a nejvyšším bodem ve městě je Place du Peyrou s nadmořskou výškou 57 metrů. Lidé z Montpellieru také milují sport a město v minulosti pořádalo několik soutěží, jako jsou FIBA EuroBasket a Open Sud de France.

Více než jednu třetinu populace Montpellieru tvoří studenti, což městu dává určitý temperament. Ve městě se pořádá několik kulturních akcí včetně koncertů, oper, filmů a festivalů. V 10. století, kdy město vzniklo, byl Montpellier vědecké centrum, což vysvětluje lásku místních ke vzdělání všeobecně. První evropská lékařská škola byla postavena v Montpellieru ve 12. století a město od té doby stále roste. Jako turista si užijete bohaté kulturní dědictví lidí.

Objevujte se svým pronajatým autem

Jedním z oblíbených turistických míst v Montpellieru je Place de la Comédie. Nachází se v centru města s nákupním centrem a různými francouzskými obchody. Kromě toho se zde nachází městské muzeum a je zde také několik kin. Pokud máte rádi obrazy a ohromující architekturu, můžete také navštívit Musée Fabre, což je nejdůležitější muzeum ve městě. Vzdálenost mezi Place de la Comédie a Musée Fabre je 2,4 km, což je asi 9 minut jízdy.

Dalším perfektním místem k prozkoumání je montpellierská zoo. Je to velká zoologická zahrada s různými druhy zvířat od barevných žab přes lvy až po žirafy. Zoo je rozdělena podle oblastí a kontinentů, díky čemuž je procházení touto zahradou ještě zajímavější. Můžete také navštívit botanickou zahradu Jardin des Plantes, která byla dříve využívána pro léčebné účely. Najdete v ní velké množství rostlin a domů, které vás určitě zaujmou. Pokud se chcete vydat ze zoo do Jardin des Plantes, bude vám to trvat asi 12 minut jízdy a ujedete vzdálenost 3,6 km.

Vítězný oblouk je 15 metrů vysoký triumfální oblouk, který byl postaven jako pocta populárnímu francouzskému šlechtici Ludvíku XIV. Je postaven na nejvyšším bodě města a vede k němu 103 schodů. Oblouk září, což s něj dělá pohlednou památku pro vaše fotky. Pokud máte rádi vodní živočichy, je Planet Ocean Montpellier také dobrým místem k prozkoumání. Je to akvárium, které vytváří devět různých vodních prostředí a je také součástí velkého nákupního centra Odysseum. Cesta z Vítězného oblouku k Planet Ocean Montpellier je dlouhá asi 6,2 km, což je zhruba 18 minut jízdy.

Katedrála sv. Petra je kostel, který byl ve 14. století připojen ke klášternímu kostelu sv. Benedikta. Přestože byl po skončení náboženských válek na konci 15. století přestavěn, i dnes v katedrále uvidíte některé staré artefakty. V Montpellieru je také několik hotelů a restaurací, kde si můžete pochutnat na kvalitních místních i mezinárodních jídlech. Mezi významné hotely ve městě patří Hotel ibis Montpellier Centre, Courtyard by Marriott a Hotel Novotel. Z Katedrály sv. Petra do Hotelu ibis Montpellier Centre je to 2,9 km, což trvá půjčeným autem cca 10 minut.

Letiště

Letiště Montpellier–Méditerranée je jediné letiště v Montpellieru a nachází se v jihovýchodní části města. Na letišti jsou dvě asfaltové dráhy a používá se jak pro místní lety, tak pro některé vybrané mezinárodní lety. Mezi nejoblíbenější destinace z letiště patří Amsterdam, Paříž, Nantes a Bordeaux. Letiště také nabízí mnohé služby, včetně bankomatů a směnáren.

Když se dostanete na letiště, najdete zde několik autopůjčoven, jako jsou Enterprise, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget, Avis a Hertz. Tyto autopůjčovny jsou známy po celém světě jako nejlepší. Navíc mají plně funkční webové stránky, které můžete využít k rezervaci automobilu před přistáním na letišti. Doporučujeme, abyste si rezervovali auto před dnem příjezdu. Jen tak si můžete snadno zvolit vůz podle svého výběru.

Jednou z věcí, které byste měli určitě udělat, než začnete využívat služeb některé z půjčoven aut, je přečíst si její podmínky. Většina z těchto společností má na svých webových stránkách své smluvní podmínky, takže si je můžete jednoduše a rychle projít. Než s vozidlem odjedete, zkontrolujte jej, zda je v pořádku. Ve většině případů si půjčovny automobilů účtují dodatečné poplatky za vrácení zapůjčeného automobilu pozdě. Vždy se proto ujistěte, že máte všechny podrobnosti, které potřebujete.

Doprava

Montpellier je opravdu příjemné místo k návštěvě a silnice propojující celé město jsou také dobré. Většina silnic je dvou- až tříproudových s funkčními systémy pouličního osvětlení a semafory. Provoz je zvládnutelný, protože silnice jsou během pracovní doby obvykle prázdné. Během dopravní špičky od 6:30 do 9:30 a 16:00 až 19:00 se však cesty mohou zaplnit.

Rychlostní limit ve městě se liší v závislosti na silnici, po které jedete. V městských oblastech je standardní rychlostní limit 50 km/h. Pokud jedete po dvou- nebo tříproudové silnici, platí zde rychlostní limit 90 km/h, zatímco u čtyřproudých silnic je to 110 km/h. Rychlostní limit na dálnicích je 130 km/h v závislosti na počasí. Přesto byste měli věnovat pozornost dopravním značkám, abyste vždy znali povolenou rychlost na silnici, na které se aktuálně nacházíte.

Pokud jde o parkování, Montpellier má několik parkovišť roztroušených po celém městě. Tato parkovací místa jsou umístěna strategicky, a proto by pro vás mělo být snadné je najít. Kromě toho se cena za parkování liší místo od místa, obvykle se však pohybuje okolo 1 eura za hodinu. Pokud parkujete po delší dobu, máte obvykle nárok na nějakou formu slevy. V některých částech města možná nenajdete parkoviště. Ve městě je však povoleno stání na ulici, takže můžete snadno zaparkovat své auto tam, kde je to povoleno.