Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Bordeaux

Když začíná sezóna dovolených, není nic lepšího než jet na prázdniny se svou rodinou a přáteli. Ať už pojedete kamkoli, pravděpodobně budete mít možnost půjčit si auto, aby se vám i vašim blízkým dobře cestovalo. Pokud máte to štěstí, a pojedete do Bordeaux, budete mít na výběr z mnoha společností pronajímajících auta. Turisté toto přístavní město navštěvují hlavně kvůli možnosti podnikat z něj nejrůznější zábavné výlety.

Průvodce po Bordeaux

Bordeaux
Půjčovna Aut Bordeaux

Bordeaux je přístavní město na jihozápadě Francie, v regionu Nová Akvitánie, jehož je hlavním městem. Bordeaux spolu s přilehlými satelitními městečky a předměstími se jmenuje Bordeaux Métropole. V roce 2016 v samotném městě žilo přibližně 252 000 lidí. Podobně jako francouzská města Marseille, Paříž, Lyon, Lille nebo Toulouse, i Bordeaux je velkým městem a důležitou turistickou destinací. V Bordeaux najdete vysoký počet vinařství, neboť víno z oblasti Bordeaux je proslulé po celém světě. Oblíbené je hlavně pro svou skvělou chuť a krásnou barvu. Mezi hlavní města v blízkosti Bordeaux patří Toulouse ve Francii nebo španělská města San Sebastián a Bilbao.

Bordeaux patří mezi města, kde se každoročně koná festival vína. Ten místní se jmenuje Vinexpo. Vinařská oblast Bordeaux dosahuje každý rok odhadovaného zisku okolo 360 miliard korun. Historická část města je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO, neboť je unikátním celkem architektury 19. století. Podobně jako v Paříži je i v Bordeaux mnoho zachovalých historických budov, které lákají vysoké počty návštěvníků ze všech koutů světa včetně USA, Kanady nebo Asie.

  • Bordeaux je podle počtu obyvatel jedním z největších měst Francie.
  • Je známé hlavně pro svá vína a kuchyni.

Velmi specifickým lákadlem v Bordeaux jsou jeho nábřeží, která jsou považovaná za jednu z hlavních předností tohoto města. Dá se po nich procházet, běhat i jezdit na kole, a při aktivním sportování můžete na jedné straně pozorovat fasády staré stovky let a na druhé se kochat klidnou vodou řeky Garonny. A nebo se můžete zastavit v některém z blízkých obchůdků, kaváren, hřišť nebo parků a na chvíli si odpočinout. Můžete se taky vydat na plavbu lodí po řece Garonně, abyste si město prohlédli z jiného pohledu a plně docenili jeho krásu. Vyjížďky jsou také skvělým způsobem trávení času s kamarády a rodinou.

Pro milovníky návštěv vinařství, ochutnávání jídla a prohlídek zámků tento region nabízí neomezené možnosti. Můžete se vydat třeba na Route des Vins de Bordeaux, při níž se dozvíte zajímavosti o vínech z oblastí Haut-Médoc, Pauillac, Margaux a Saint-Estèphe. Kromě míst spojených s vinařstvím v Bordeaux uvidíte největší vodní zrcadlo na světě. Je to vodní plocha na náměstí Place de la Bourse, v níž se v nočních hodinách odráží městská světla opravdu jako v zrcadle. Tento jedinečný úkaz každé léto láká mnoho návštěvníků.

Objevujte ve svém pronajatém autě

Pokud jste v Bordeaux poprvé, můžete si k návštěvě vybrat jedno z míst velkého historického významu. Katedrála Saint-André se nachází 6,5 km od centra města a pronajatým autem k ní dojedete asi za půl hodiny. Kdysi byla součástí poutnické cesty svatého Jakuba, po které věřící mířili až do španělského Santiaga de Compostela. Nyní je tato katedrála oblíbeným turistickým místem. Na krásné fasádě si všimněte soch představujících Nanebevstoupení, Krista na trůnu a Poslední večeři.

Autem pronajatým za dostupné ceny se můžete podívat i na náměstí Place de la Comédie, kde stojí Grand Théâtre. Toto divadlo je vyloženě mistrovským dílem a patří mezi nejkrásnější a nejikoničtější budovy města. Přibližná vzdálenost mezi Gare de Bordeaux-Saint-Jean a Grand Théâtre je 2 km, které ujedete za 10 až 15 minut. Budova divadla je postavena v klasicistním stylu a zahrnuje i několik soch, které představují bohyně Venuši, Minervu a Juno. V Grand Théâtre můžete zhlédnout představení Národního baletu Bordeaux.

Další důležitou atrakcí ve městě je Bazilika svatého Michala, která se nachází 305 metrů od mostu Pont de Pierre, v srdci čtvrti Saint-Michel. Pronajatým autem k ní dojedete za 15 minut. Bazilika pochází ze 14. století, ale při bombardování v roce 1940 byla zcela zničena její vitrážová okna. Vedle kostela stojí oddělená zvonice. Tuto 110 metrů vysokou věž můžete navštívit od dubna do října.

Musée des Beaux Arts se nachází ve veřejném parku nazvaném Jardin de la Marie, jen 20 minut od centra města a 627 metrů od Le Boutique Hotel. Toto muzeum nabízí vhled do evropské a americké historie umění, především prostřednictvím velké sbírky umění z doby od 16. do 19. století. Nejvýraznější díla jsou od autorů Veronese, Titian, Rodin, Rubens, Renoir a Delacroix. Všechny obrazy jsou tématicky uspořádány a shromážděny podle zemí a období. Pohromadě tak například uvidíte holandské malby ze 17. století.

Letiště

Mezinárodní letiště Bordeaux–Mérignac se nachází jen 12 kilometrů od centra města, je tedy také na jihozápadě Francie. Letiště nabízí především lety do městských a odpočinkových destinací v Evropě a severní Africe. Slouží jako základna pro aerolinky Ryanair, Volotea a EasyJet. Pronajmout auto si na tomto letišti můžete od společností jako AutoEurope, EuropCar, Avis, Kayak, AceRentACar a DiscoverCars. Mezi oblíbená místa, do nichž míří lety z Bordeaux–Mérignac Airport, patří Paříž, Lyon a Amsterdam.

Letiště Bergerac Dorgogne Périgord, známé také jako letiště Bergerac-Roumanière, se nachází 95 kilometrů od Bordeaux. Na tomto letišti nabízí své služby například autopůjčovny Rentalcars a Sixt. Pronájem auta můžete jednoduše vyřídit návštěvou oficiálních webových stránek těchto společností. Obecně si můžete auto půjčit za ceny od 700 korun za výlet, ale záleží na mnoha faktorech včetně cíle vaší cesty.

Dalším blízkým letištěm je Agen La Garenne, které leží v La Passage, asi 127 kilometrů od Bordeaux. Z města Agen se na něj dostanete po asi 20 minutách jízdy jihozápadním směrem. Letiště provozuje vnitrostátní i mezinárodní lety. Nejlepší služby pronájmu aut nabízí společnosti Agen a VIP Cars, přičemž Agen je známější než VIP Cars. Jejich auta si navíc můžete půjčit, i když budete chtít zamířit do kterékoli jiné části Francie.

Doprava

Stejně jako v jiných velkých francouzských městech, ani v Bordeaux nesmíte řídit pod vlivem alkoholu ani drog. Pro hladinu alkoholu v krvi platí tolerance 0,05 %. Měli byste mít na paměti, že můžete být při řízení kdykoli zastaveni, aniž byste předtím dostali od policie varování. Když budete dodržovat pravidla silničního provozu, můžete si pak užívat skvělou kvalitu místních cest.

Ačkoli jsou v Bordeaux a jeho okolí oblíbené prohlídky vinařství, musíte pamatovat na dodržování pravidel i po nich. Budete-li řídit opilí, můžete dostat vysokou pokutu a navíc vám mohou zabavit pronajaté auto. Také byste neměli jezdit rychleji než 80 km/h. Buďte proto při řízení raději opatrní.

V Bordeaux jsou čtyři různé parkovací zóny: červená zóna, oranžová zóna, zelená zóna a černá zóna. Nezapomeňte také, že je ilegální používat při řízení sluchátka. Pokud je řidič přistižen při telefonování a s nasazenými sluchátky, může být zastaven a pravděpodobně dostane pokutu. Paříž a Bordeaux zavedly na svém území nízkoemisní zónu, aby zlepšily kvalitu vzduchu. Raději se tedy před plánováním cesty podívejte na podmínky a omezení této oblasti. Dalším zásadním pravidlem je povinnost řidiče mít u sebe osobní doklady, technický průkaz a dokumenty o pojištění.