Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Spojené Státy

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve USA zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

USA miniguide

USA
Půjčovna Aut USA

Plánujete dovolenou autem ve Spojených státech? Mezi návštěvníky je velmi populární pronajmout si auto hned po příletu na letiště a před návratem domů jej vrátit na stejném místě. Při využití tohoto způsobu nebudete muset plánovat jízdu veřejnou dopravou a během svého pobytu budete mít možnost využít nejlepší příležitosti k tomu, abyste se vydali na vzrušující cesty a jednodenní výlety. Také je možné si zapůjčený vůz na letišti při příletu a vrátti jej v jiném městě. Některé autopůjčovny s však za tuto službu účtují příplatek.

Autopůjčovny ve Spojených státech pravidelně zaznamenávají vysokou poptávku, a proto je vhodné rezervovat si vůz v dostatečném předstihu před odjezdem. Obchodní cestující, turisté i rodiny si často potřebují ve své cílové destinaci pronájmout auto na krátkou či delší dobu, přičemž cenově nejdostupnější auta jsou obvykle rezervována jako první.

Většina měst ve Spojených státech nabízí pobočky řady renomovaných autopůjčoven včetně společností Avis, Hertz, Budget, Dollar, National a Enterprise. Autopůjčovny buď najdete na letišti, nebo v centru města.

Obecné informace o USA

Spojené státy americké jsou federální republika v Severní Americe, která se skládá z 50 států a distriktu Columbia, sídla administrativy s názvem Washington D.C. – hlavního města státu. Počet obyvatel Spojených států je 319,2 milionu a z hlediska rozlohy se jedná o třetí největší zemi na světě po Kanadě a Rusku.

Spojené státy sousedí s Kanadou na severu, Atlantským oceánem na východě, Floridským průlivem, Mexikem a Mexickým zálivem na jihu a Tichým oceánem na západě.

Aljaška, která je dle rozlohy největší stát, se nachází v severozápadní části Severní Ameriky. Aljaška hraničí pouze s Kanadou a oblast v blízkosti Severního ledového oceánu je známá svým polárním podnebím, rozmanitostí ptačích druhů a volně žijících živočichů. Dalším státem je Havaj, která se nachází v Tichém oceánu, přibližně 3700 km jihozápadně od Kalifornie.

Hlavní město Washington D.C. se nachází na východním pobřeží Spojených států a má asi 650 000 obyvatel. Najdete tam proslulé budovy, jako je Bílý dům či Capitol, kde sídlí Kongres USA, nebo další vládní budovy a Pentagon (sídlo Ministerstva obrany USA).

Spojené státy se vyznačují velkou variabilitou přírody, klimatu i etnicity. Krajina je rozmanitá a skládá se např. z hor, plání a velkých jezer či řek.

Největší města v USA podle počtu obyvatel jsou New York (8,4 milionu), Los Angeles (3,8 milionu), Chicago (2,7 milionu) a Houston (2,1 milionu).

Spojené státy jsou velmi oblíbenou turistickou destinací a ročně uvítají 57 milionů návštěvníků. Nejvíce turistů přijíždí z Evropy. Nejnavštěvovanějšími městy jsou New York, Washington D.C., Orlando, Chicago, Las Vegas, San Francisco a Los Angeles.

Mezi turisty je oblíbené navštívit některé z nejpozoruhodnějších přírodních zajímavostí země včetně Niagárských vodopádů, Grand Canyonu a Skalistých hor.

Doprava

USA mají dobře rozvinutou silniční síť s dálnicemi a meziměstskými silnicemi. Řidičská etiketa v zemi je příjemná a značení dobré. Mezistátní dálnice jsou národní silnice mezi státy, které jsou součástí národních dálnic.

Rychlostní limity jsou uvedeny v mílích za hodinu (mph) a jsou jednotlivými státy stanoveny různě. Většina dálnic má rychlostní limit mezi 65 a 75 mph (mezi 104 a 120 km/h).

Dopravní předpisy ve Spojených státech jsou také určeny zvlášť každým státem, ale jsou zhruba podobné pravidlům v České republice.

Maximální hladina alkoholu v krvi ve Spojených státech je stanovena na 0.08%, tedy stejně jako u nás.

Na některých dálnicích se platí mýtné, proto je vhodné mít při cestě připravené mince.

Pokud vás během jízdy zastaví policejní vůz, měli byste zůstat v klidu a mít ruce jasně viditelné na volantu.

Měli byste mít na paměti, že ve velkých městech je často hustý provoz, zejména během dopravní špičky.

Tipy na cesty

Mnoho turistů si pronajímá auto, aby se projelo po legendární „Route 66“ vedoucí z Chicaga na severovýchodě do Los Angeles na jihozápadě země. Silnice prochází osmi státy a je dlouhá 3930 km (2442 mil). Měli byste očekávat, že vám cesta zabere 10–15 dní. Doporučujeme 2 řidiče, aby se během cesty mohli střídat. Pokud nechcete strávit celou dovolenou na cestě, můžete se projet pouze po částech Route 66.

New York City

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v metropoli New York City, můžete navštívit bezpočet zajímavostí a památek. Times Square, Socha svobody, divadelní čtvrť Broadway, Empire State Building a Central Park jsou jen některé ze zlatých hřebů města.

Největším mezinárodním letištěm města je John F. Kennedy International Airport (JFK), které se nachází 42 km (26 mil) jihovýchodně od New York City. Na letišti má svou pobočku mnoho autopůjčoven včetně Advantage, Budget, Hertz, Alamo, Dollar, National, Thrifty, Avis a Enterprise.

Během horkých letních dnů možná budete chtít útéct z velkoměsta k moři, kde si můžete zaplavat. Se zapůjčeným vozidlem můžete vyrazit na pláž Coopers Beach na Long Islandu, která se nachází 149 km východně od New York City.

Coopers Beach je dlouhá a příjemná bílá písečná pláž, zároveň hlavní pláž ve městě Southampton. Na pláži je k dispozici půjčovna slunečníků a lehátek, nechybí ani placené parkování.

Náš dalš tipem na jednodenní výlet autem je do města Albany, které se nachází 244 km (152 mil) severně od New Yorku. Albany je hlavní město státu New York a žije v něm asi 98 000 obyvatel. Jednou z nejznámějších památek města je Empire State Plaza, která ční do výšky 180 metrů. V budově se nachází umělecká galerie a doporučit můžeme také návštěvu vyhlídkové plošiny v horních částech budovy.

Albany má řadu zajímavých muzeí včetně The New York State Museum, které nabízí rozsáhlé expozice o přírodní i kulturní historii.

Chicago

Chicago, které se nachází na severovýchodě Spojených států, má 2.7 milionu obyvatel. Město je ve státě Illinois, na jižním konci jezera Michigan. Chicago je známé pro své panorama s vysokými mrakodrapy, a také se může pochlubit nejvyšší americkou budovou – Willis Tower, která se tyčí do výšky 442 metrů nad zemí. Willis Tower byla dříve známá jako Sears Tower, ale v roce 2009 došlo k přejmenování. Návštěvníci mohou výtahem vyjet na vrchol budovy, kde jsou jak restaurace, tak vyhlídková plošina. Kromě toho nabízí Chicago skvělé příležitosti k nákupu, pestrý noční život, krásné a moderní parky i řadu muzeí. Art Institute of Chicago je jednou z předních amerických galerií.

Mezinárodní letiště O’Hare (ORD) se nachází 29 km (19 mil) severozápadně od centra města. Je zde zastoupena řada známých autopůjčoven, např. Advance, Alamo, Noviny, Thrifty, National, Budget a Dollar.

Pokud si zvolíte Chicago jako svůj výchozí bod, můžete vyrazit z centra města na příjemné výlety a vidět více ze státu. U jezera Michigan je mnoho skvělých míst pro koupání. Naším tipem je jet na Foster Beach, která se nachází 13 km severně od Chicaga. Foster Beach disponuje prostorným a cenově dostupným parkovištěm, ale návštěvníkům nabízí také bezplatnou Wi-Fi. K dispozici jsou také plážové domy a toalety.

Naším dalším tipem je využít pronajaté auto a jet do Milwaukee, které se nachází 148 km (92 mil) severně od Chicaga. Milwaukee je největší město ve státě Wisconsin a nachází se na břehu Michiganského jezera. Město nabízí řadu zajímavých muzeí včetně jediného muzea Harley Davidson na světě. Doporučujeme návštěvu přírodovědného muzea a muzea umění v Milwaukee. Kromě toho ve městě najdete zoologickou i krásnou botanickou zahradu.

San Francisco

San Francisco nacházející se na západním pobřeží Spojených států ve státě Kalifornie je oblíbenou turistickou destinací s přibližně 838 000 obyvateli. Nejznámější dominantou města je most Golden Gate Bridge, ale San Francisco je proslulé také svou rozmanitou architekturou, tramvajemi, strmými kopci a čínskou čtvrtí. Jen kousek od San Francisca se nachází ostrov s vězením Alcatraz, které nyní funguje jako muzeum.

Mezinárodní letiště San Francisco (SFO), které se nachází 22 km jižně od centra města, odbaví zhruba 44 milionů cestujících ročně. Asi 3.7 km severně od letištního terminálu se nachází centrum vyhrazené autopůjčovnám, kde má své kanceláře několik společností jako Budget, Alamo, Hertz, National, Enterprise a Thrifty.

Pronájem aut je v San Franciscu oblíbený, neboť poskytuje nejlepší možnosti pro objevování více míst v Kalifornii.

Při jízdě v centru San Francisca musíte dávat pozor na mnoho jednosměrných ulic a mít na paměti, že nalezení volného parkovacího místa může být obtížné.

Naším tipem je jednodenní výlet do akvária v Monterey Bay, 186 km jižně od San Francisca, kde můžete spatřit různé mořské živočichy, např. měsíčníka svítivého, velké bílé žraloky, tučňáky a chobotnice. Krásné akvárium je obrovskou atrakcí pro celou rodinu.

S půjčeným autem můžete také podniknout jednodenní výlet do národního parku Yosemite, který se nachází 284 km východně od San Francisca. Národní park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně přivítá 4 miliony návštěvníků.

Národní park Yosemite má několik skvělých vyhlídek. Oblast sestává z vysokých hor, obřích sekvojí, vodopádů a jezer. V parku se nachází také návštěvnické centrum.