Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Dallas

Přemýšleli jste někdy o prohlídce amerického města? Pak by měl být vaší první zastávkou Dallas. Město nabízí k prozkoumání velkolepé turistické atrakce. Kromě toho tady najdete několik autopůjčoven, takže si můžete během svého pobytu ve městě snadno pronajmout auto. V této příručce se dozvíte nějaká zajímavá fakta o městě a také, co můžete během svého pobytu podniknout.

Průvodce po Dallasu

Autopůjčovna Dallas
Půjčovna Aut Dallas

Dallas je město v americkém státě Texas. Je to největší město v okrese Dallas s malými částmi sahajícími do okresů Denton, Collin, Rockwall a Kaufman. K roku 2018 byla populace Dallasu přes 1,34 miliónu, čímž obsadil 9. místo na žebříčku nejlidnatějších měst Spojených států. Ve městě je mnoho různých krásných památek a úžasných míst, která můžete prozkoumat díky kombinaci moderních a historických budov a kulturních památek. Protože se nachází v blízkosti Fort Worth a Arlingtonu, Dallas má vynikající silniční spojení do zbytku Texasu a sousedních států.

Dallas byl původně vybudován jako důsledek výstavby železnice v regionu, aby umožnil přepravu skotu, bavlny a oleje do severního a východního Texasu. Město získalo větší význam jako dopravní uzel po výstavbě mezistátní dálnice. Ve městě se sbíhají čtyři hlavní americké mezistátní dálnice. Výstavba mezinárodního letiště v Dallasu/Fort Worthu umožnila Dallasu vyvinout se ve vnitrozemský přístav, který usnadňuje obchod v USA a dále pomáhá městu stát se silným finančním a průmyslovým centrem.

Město má rozmanitou ekonomiku, která zahrnuje obranu, informační technologie, telekomunikace, finanční služby a dopravu. Ve městě je také několik společností a průmyslových odvětví, včetně devíti společností „Fortune 500“. Dallas se umístil na prvním místě v seznamu „Nejlepší místo pro podnikání a kariéru“ v Texasu na Forbesu a je ústředím významných společností, jako jsou Comerica, Atmos Energy, Mary Kay Cosmetics a Fossil, Inc. Náklady na bydlení ve městě jsou relativně nízké a trh práce v posledních několika letech neustále roste.

Co se týče podnebí, to je v Dallasu vlhké subtropické. Během léta je počasí horké a vlhké, zejména v červenci a v srpnu. Teploty mohou dosahovat až 41 °C, průměrné denní teploty se během těchto měsíců poybují okolo 36 °C. V zimě zažívá Dallas chladné počasí s pár mrazivými dny. První mráz se objevuje v listopadu a obvykle trvá do poloviny března. V některých částech města během zimy sněží, obvykle však jen několik dní. Jaro a podzim jsou přechodná období s příjemným a mírným počasím.

Objevujte s pronajatým autem

Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Dallasu je Arboretum a botanická zahrada v Dallasu. Jedná se o 66akrovou zahradu s okrasnými keři, sezónními květinami, stromy a rostlinnými sbírkami. V zahradě se také konají sezónní venkovní festivaly, umělecké show a koncerty. Asi 13,5 km od zahrady najdete také šestipatrové muzeum na náměstí Dealey Plaza. Zde se vystavují multimediální exponáty popisující politické klima USA v 60. letech. Najdete tady také historické artefakty používané na počátku 20. století. Cesta ze zahrady do muzea trvá asi 13 minut.

Další fascinující turistickou atrakcí v Dallasu je Perotovo muzeum přírody a vědy. Je umístěno ve stylovém architektonickém díle. Je rozděleno do tematických oblastí. Uvnitř najdete interaktivní vzdělávací stanice, high-tech displeje, eskalátor o výšce 1,6 metru a 3D divadlo. Pokud chcete obdivovat umění, můžete navštívit také Muzeum umění v Dallasu, které bylo založeno v roce 1903. Zde najdete starověké artefakty a klasické umění ze starověkého Řecka, Egypta a Říma. Z muzea Perot do Muzea umění je to 1 km a cesta trvá 3 minuty.

Dallas World Aquarium je další příjemné místo k návštěvě během vaší prohlídky města. V akváriu najdete rozmanité mořské živočichy včetně řasovníků rozedraných, medúz, mořských želv, rejnoků, žraloků kladivounů a kaniců obrovských, jakož i několika volně poletujících ptáků! Dále byste v Dallasu měli navštívit sochařské centrum Nasher Sculpture Center. Nachází se zde sbírka současných i moderních venkovních soch. Centrum je také využíváno pro koncerty a přednášky. Cesta z akvária do sochařského centra trvá 4 minuty a vzdálenost mezi nimi je 1,1 km.

Letiště

Dallas obsluhují dvě komerční letiště – letiště Dallas Love Field a mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth. Letiště Dallas Love Field je využíváno pouze pro místní lety z města do jiných regionů USA. Dallas/Fort Worth je však mezinárodním uzlem a 11. nejrušnějším letištěm na světě. Mezi oblíbené destinace patří další významná americká města, Tokio a Londýn. Obě letiště jsou plně funkční a vybavena základním zařízením včetně bankomatů a směnárny.

Dallas je domovem mnoha autopůjčoven, jako jsou Enterprise, Europcar, Budget, Hertz, Exotic Cars a Sixt. Tyto autopůjčovny jsou světově známé, důvěryhodné a mají dobrou pověst. Rezervovat si auto od některé z těchto autopůjčoven můžete na letišti nebo prostřednictvím jejich webových stránek. Doporučujeme druhou možnost, protože si můžete rezervovat předem a snadno si vybrat preferované auto.

Při rozhodování, kterou autopůjčovnu si vybrat, byste si měli dát čas na přečtení smluvních podmínek. Měli byste se také ujistit, že máte všechny dokumenty, které k pronájmu potřebujete, včetně řidičského průkazu. Také důkladně prohlédněte auto, abyste se ujistili, že je v dobrém stavu, a ihned nahlašte autopůjčovně všechny problémy, pokud na nějaké přijdete.

Doprava

Cesty v Dallasu jsou v dobrém stavu a je snadné se po nich pohybovat. V hlavních online mapách byly silnice aktualizovány, takže pro určování polohy můžete používat aplikace GPS. Silnice jsou opatřeny základním vybavením, jako je pouliční osvětlení, dopravní značky a semafory. Silnice ve městě podléhají dopravní špičce v časech mezi 6:30 a 8:00 ráno a mezi 16:30 a 18:00, takže je lepší se v tomto čase řízení vyhnout, pokud je to možné.

Rychlostní limit v Dallasu se liší v závislosti na typu silnice. Když řídíte v pěších zónách, je povolená rychlost 25 km/h. V obytných zónách je limit 48 km/h, zatímco na dálnicích je to 127 km/h. Měli byste sledovat rychlostní značky, abyste věděli, jaká je povolená rychlost na silnici, po které jedete. Dallas má také několik parkovišť, která jsou rozmístěna na strategických místech ve městě. V některých částech města je povoleno parkování na ulici.