Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Washington DC

Pokud si chcete užít dobrý turistický zážitek, pak byl měl být Washington D.C. dalším místem, které navštívíte. Město je známé díky řadě památek a turistických atrakcí. A především se tam nacházejí půjčovny aut. V tomto článku vám přiblížíme pár úžasných míst, která byste měli ve městě navštívit a také to, jak funguje pronájem auta.

Průvodce po Washingtonu

Autopůjčovna Washington DC
Půjčovna Aut Washington DC

Washington D.C. (District of Columbia) je hlavním městem Spojených států a nachází se na sever of řeky Potomac. Město bylo založeno roku 1791 a pojmenováno po bývalém americkém prezidentovi George Washingtonovi. Město je považováno za jedno z nejbohatších míst v zemi a má rozlohu asi 177,2 čtverečních kilometrů. K roku 2018 mělo 700 tisíc obyvatel a řadí se tak na 20. místo nejlidnatějších měst USA.

Město má stabilní ekonomiku a příjmy generuje různými způsoby, včetně daní. Je na prvním místě nejvíce zabezpečených velkých měst USA a v roce 2016 bylo jeho HDP na obyvatele 181 222 dolarů. Washington D.C. je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, každoročně jej navštíví více než 20 milionů turistů. Je také sídlem federální vlády Spojených států a významným světovým politickým centrem.

Podnebí ve Washingtonu je subtropické s chladnými zimami, které jsou často doprovázeny slabým sněžením. Léta ve městě jsou obvykle horká a vlhká, zatímco jaro a podzim jsou mírné. Průměrné roční sněhové srážky ve Washingtonu jsou 39 centimetrů a teplota může někdy dosáhnout 32 stupňů Celsia. Má také bohatou historii, která byla ovlivněna válkou v roce 1812. Angličtina je oficiálním jazykem města a používanou měnou jsou americké dolary.

Obyvatelé Washingtonu jsou milí a přátelští lidé, kteří milují umění a venkovní aktivity. Kultura města je do značné míry ovlivněna federální vládou USA, což přispělo k rozvoji několika kulturních institucí. Ve městě najdete několik památek a úžasných míst k prozkoumání. Kromě toho se ve městě během roku konají různé události, které ho činí zajímavým místem.

Prozkoumejte autem z půjčovny

Bílý dům je jedním z hlavních lákadel ve městě. Je oficiálním domovem prezidenta Spojených států a byl postaven Jamesem Hobanem v roce 1792. Můžete se vydat na prohlídku po Bílém domě a dozvědět se tak více o jeho historii. Dalším místem k návštěvě je Capitol, který byl postaven v roce 1793. Je sídlem Senátu a Sněmovny reprezentantů. Interiér je plný obrazů, které vyprávějí americký příběh. Od Bílého domu ke Capitolu je to 4,6 km a cesta vám zabere 9 minut.

Lincolnův památník je další památkou, které stojí za zhlédnutí. Je to jedno z největších děl sochaře Daniela Chestera Frenche. Památník se nachází na konci nákupního centra v blízkosti Washingtonského památníku. Byl postaven na počest smrti prezidenta Abrahama Lincolna a stal se jedním z populárních míst, která turisté ve městě navštěvují. Můžete také navštívit památníky Vietnamských veteránů, vysokou zeď se jmény amerických vojáků, kteří přišli o život ve druhé světové válce. Od Linkolnova památníku k památníku Vietnamských veteránů je to asi 0,1 míle (0,16 km) a je to asi jenom minutu jízdy autem.

Pokud máte rádi historické objekty, Národní muzeum letectví a vesmíru stojí za návštěvu. Je to jedno z nejpopulárnějších muzeí na světě se sbírkou historických letadel včetně původního letounu bratrů Wrightových z roku 1903. Kromě exponátů je zde také planetárium Alberta Einsteina, které funguje jako kino IMAX. Pokud máte rádi zvířata, můžete se také podívat do národního zoologického parku. V zoo je přes 2 000 různých zvířat, plazů a ptáků. Z muzea do zoo trvá jízda asi 15 minut a vzdálenost činí 9 km.

Letiště

Washington D.C. má celkem tři letiště, kterými jsou mezinárodní letiště Washington Dulles, národní letiště Ronalda Reagana ve Washingtonu a mezinárodní letiště Baltimore/Washington Thurgood Marshall. Letiště se nacházejí na strategických místech ve městě a jsou využívána pro místní i mezinárodní lety. Kromě toho je k dispozici několik zařízení, jako jsou bankomaty, směnárny atd.

Některé z oblíbených destinací, kam lidé z těchto letišť cestují, jsou Las Vegas, Atlanta, Mexiko a Orlando. Na každém z těchto letišť najdete autopůjčovny jako jsou Enterprise, Avis, Budget, Hertz a Alamo. Tyto autopůjčovny působí jak na místní, tak na mezinárodní úrovni a mají flotilu vozidel, která uspokojí vaše potřeby.

Rezervace automobilu z těchto autopůjčoven je snadná. Můžete si zarezervovat auto, když dorazíte na letiště, nebo online na svých webových stránkách. Doporučujeme ale rezervaci provést před příletem, abyste si mohli vybrat auto, které chcete. Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že si musíte projít podmínky půjčení auta a zkontrolovat auto před odjezdem s ním.

Doprava

Washington D.C má dobré silnice se vším potřebným vybavením, jako jsou pouliční světla a semafory. Standardní rychlostní limit na mezistátních dálnicích je 55 mph (88,5 km/ h), zatímco u ostatních silnic je to 25 mph (40,2 km/ h). V alejích a školních zónách je rychlostní limit nastaven na 15 mph (24,1 km/ h). Některé části města však mohou mít pro některé silnice mírně odlišný rychlostní limit, takže byste vždy měli sledovat dopravní značení.

Kromě toho má Washington také několik veřejných parkovišť, která vám za zaparkování vypůjčeného auta naúčtují přiměřenou cenu. Pokud nenajdete veřejné parkoviště tam, kde se nacházíte, můžete zkusit zaparkovat na ulici, což je dovoleno v téměř všech částech města.