Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Atlanta

Zvažujete dovolenou v Atlantě a říkáte si, že byste si pronajali auto pro lepší přepravu po městě? Potom se nemusíte vůbec obávat. Najdete hromadu autopůjčoven s dostupnými službami, které budou vyhovovat vašim požadavkům. Pronajmout si auto je jasné jednoduché. Většina autopůjčoven se nalézá na letišti nebo někde poblíž. Na webových stránkách své vybrané autopůjčovny si ale můžete zamluvit auto online.

Průvodce po Atlantě

Autopůjčovna Atlanta
Půjčovna Aut Atlanta

Město Atlanta je nádherná destinace. Je to páté hlavní město státu Georgia v USA a také jeho nejlidnatějším městem – odhaduje se, že jeho populace čítá 498 044 lidí. V ekonomickém žebříčku je Atlanta na 10. místě v USA s HDP v hodnotě 276 miliardami dolarů. Je proslulá několika věcmi, například hudbou, sportovními týmy, pohostinností a nejvytíženějším letištěm pro přepravu osob – mezinárodním letištěm Hartsfield-Jackson. Mezi velká města, která se nachází poblíž Atlanty, patří Brimingham ve státě Alabama, Nashville v Tennessee a Charlotte v Severní Karolíně. 

Mezi slavné atlantské hudebníky patří Scarlett O’Hara i hip-hopové a R&B legendy jako Usher, Outkast a Ludacris. Po městě se dá snadno a jednoduše přepravovat, což z něj činí příjemné místo pro život. Atlanta má příhodné počasí, přičemž červen je jejím nejteplejším (průměrná nejvyšší teplota činí 32 °C) a leden nejchladnějším měsícem (průměrná nejvyšší teplota je 11 °C). Je také domovem celosvětově proslulých magnátů, šéfkuchařů a podnikatelů. Mezi zajímavosti o Atlantě patří to, že jsou v ní pracovní příležitosti a nízké životní náklady. 

  • Atlanta je největší a důležité dopravní centrum ve státě Georgia. 
  • Nejvhodnější doba na návštěvu Atlanty je během jara, kdy kvetou dřínce a pěnišníky, a během podzimu, kdy listí na úpatí Appalačského pohoří nabírá nejsytější barvu. 

Hospodářství Atlanty drží světově proslulé společnosti jako Holiday Inn a Coca Cola NEBO prestižní olympiáda, kterou město hostilo roku 1996. Atlanta je oblíbená díky své chutné kuchyni. Narazíte v ní například na tyto pokrmy a nápoje: smažené kuře, barbecue, burgery, smažená jídla v těstíčku a hot dogy (zvané naked dogs), ledový čaj a dušené maso s rajčaty a fazolemi zvané Brunswick stew. Najdete tu také populární restaurace v jižanském stylu, kde si vyberete jedno jídlo z denní nabídky a k němu tři přílohy, tzv. meat and three. Díky vysoké kvalitě zdejších šéfkuchařů je také město proslulé jako světová špička světové kuchyně. 

O Atlantě je také známo, že si zachovala svého historického ducha. Navštivte památky věnované Martinu Lutheru Kingovi mladšímu nebo Historické centrum v Atlantě a dozvíte se víc o dějinách města. Další jedinečnou věcí, kterou najdete v Atlantě, jsou přírodní a lidské výtvory. Ať už se jedná o zelení listoví, barevnou flóru, špičaté skály, nebo úžasné mrakodrapy. Dalšími slavnými přírodními atrakcemi v Atlantě jsou oceanárium Georgia Aquarium, Botanická zahrada v Atlantě, park Předhůří a Zoologická zahrada v Atlantě. Pokud raději nakupujete, najdete ve městě směs obchodů s ručně vyráběným zbožím a vyladěných butiků, které uspokojí vaše nákupní choutky. 

Prozkoumejte místo pronajatým autem 

V Atlantě se nachází spousta zajímavých míst, kam se pronajatým autem můžete dopravit. Zajeďte se podívat do oceanária Georgia Aquarium, kde se dozvíte víc o mořských živočiších než v jiných oceanáriích. Nachází se v centru Atlanty za olympijským parkem Centennial Olympic Park a cestovní kanceláře CNN Studio Tours a muzea World of Coca-Cola. Cesta vám zabere 7 až 21 minut v závislost na tom, odkud a kudy jedete. 

Dalším zajímavým místem, kam můžete v pronajatém autě zajet, je budova Swan House. Postavili ji Emily a Edwards Inmanovi roku 1928. Zde si můžete prohlédnout, jak žili staří Atlanťané. Nachází se v historickém centru Atlanty. Maximální vzdálenost mezi budovou Swan House a vaší polohou bude asi 35 km, což zabere přibližně 52 minut jízdy autem. Bude také záviset na tom, odkud a kam jedete. Také si budete moct na stejném místě prohlédnout statek Smith Family Farm (v historickém centru Atlanty). 

Dále můžete také zajet v pronajatém autě do Uměleckého muzea Highových, předního muzea na jihovýchodě USA. Nachází se v ulici Peachtree Street ve čtvrti Midtown. Muzeum vlastní několik nejúžasnějších sbírek dekorativního umění Ameriky z 19. a 20. století. Maximální vzdálenost mezi vaší polohou a muzeem bude zhruba 22,5 kilometru, což vám zabere autem asi 27 minut. 

Pokud chcete prozkoumat Atlantu pronajatým autem, můžete se podívat na některé úžasné restaurace, které nabízejí nejlepší jídlo v Atlantě. Jedna z nich se jmenuje Dos Bocas a nachází se v centru. Maximální vzdálenost mezi Dos Bocas a vaší polohou bude asi 23 km, což vám autem zabere přibližně 45 minut. Další místa, kam se můžete pronajatým autem zajet podívat, jsou trh Ponce City Market, restaurace Redbird, železnice Atlanta BeltLine, restaurace Alma Cocina a tak dále. Nicméně doporučujeme využít mapy na Googlu, až na své vybrané místo pojedete. 

Letiště 

Město Atlanta ve státě Georgia je místem, kde funguje několik komerčních letišť. Jedním z nejpopulárnějších je mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson International Airport. Je jedním z nejvytíženějších na světě a nachází se v okrese Clayton, 16 km od Atlanty. Letiště funguje nepřetržitě a nabízí lety do více než 70 mezinárodních a 150 vnitrostátních destinací. Mezi autopůjčovnami, které na letišti najdete, patří například Avis, Budget, Hertz, Enterprise, Thrifty a Advantage. Budete mít na výběr víceúčelová, luxusní, speciální, prémiová vozidla nebo vozidla plné a střední velikosti. Mezi oblíbené destinace z letiště v Atlantě patří lety do Pekingu, Dallasu a New Yorku. 

Dalším slavným letištěm v Atlantě je Fulton County Airport. Jedná se o letiště ve vlastnictví okresu Fulton ve státě Georgia. Nachází se 10 km západně od obchodní čtvrti v centru Atlanty. Je to také obecné náhradní letiště pro mezinárodní letiště v Atlantě a nazývá se i Brown Field nebo Letiště Charlieho Browna. Na tomto letišti se nachází autopůjčovny jako Hertz, Alamo, National, Dollar a tak dále. Můžete si pronajmout auta v kategorií ekonomická třída, luxusní třída a rodinná třída. 

Letiště DeKalb-Peachtree je dalším okresním letištěm. Nachází se v obci Chamblee v okrese DeKalb. Je obecně známé pod zkratkou PDK a bylo postaveno jako všeobecné náhradní eltiště. Je druhým nejvytíženějším letištěm v Georgii po mezinárodním letišti v Atlantě. Na PDK fungují autopůjčovny jako Hertz a Easirent. Můžete si vybrat z různých možností, například z kabrioletů, luxusních aut, SUV, levných aut a MPV. V Okolí Atlanty se vyskytují ještě další letiště, například heliport Galleria, heliport Skypad, heliport Bridge Building a tak dále. 

Doprava 

Atlanta se potýkala s dopravními problémy od samotného vynálezu auta. Jednalo se o důsledek toho, že se město soustředilo na výstavbu budov, ale méně již na výstavbu infrastruktury. Posléze vedl střet automobilů s podivnou mřížovitou strukturou města ke komplikacím. Dále došlo k obřímu nárůstu populace Atlanty, kvůli čemuž stoupl počet řidičů na silnicích během dopravní špičky. V Atlantě začíná dopravní špička už ve 4 hodiny ráno a může trvat až do 10 hodin dopoledne, ale v tuto dobu je nejkritičtější situace mezi 6 a 7 hodinami ráno. Úplně nejhorší situace ale nastává mezi půl čtvrtou odpoledne a půl osmou večer. 

Pokud se nechcete zaseknout na silnici, měli byste v dopravní špičce vyhnout dálnicím. Nejlepší čas na jízdu po Atlantě je ale kolem 10 hodin dopoledne a půl osmou večer. Pro usnadnění cesty si pořiďte dopravní aplikaci (Georgia Navigator). Atlanta má omezení rychlosti, a to jak na dálnicích, tak meziměstských silnicích. Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích je 110 km/h, ale na meziměstských silnicích je tato rychlost nižší. 

Nicméně přímo v Atlantě existují vyhlášky o nejvyšší povolené rychlosti. V případě porušení pravidel bývá udělována pokuta. Silnice v Atlantě jsou na dobré úrovni a jsou jedny z nejlepších a nejpřístupnějších pro řidiče, takže se nemusíte obávat, když pojedete v Atlantě autem. V městě se dá parkovat různými způsoby, například na místech s denním stáním, s ekonomickým stáním a se stáním s návazností na veřejnou dopravu. Město také nabízí dlouhodobé parkovací prostory mimo tyto parkovací zóny, z nichž všechny jsou za dostupné ceny. Parkovací služby nabízejí tyto společnosti: Lanier Parking Solutions, International Park Ride a Government Center Parking.