Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Seattle

Přemýšlíte, že byste vycestovali do Seattlu, ale nejste si jisti, na co se chcete podívat nebo co byste tam chtěli dělat? Nebo byste si třeba rádi projeli po okolí, ale nevíte, jak náročné je pronajmout si auto? Nebojte! Projdeme si s vámi pár nejlepších míst, která stojí za návštěvu, řekneme si, jak dlouho tam trvá cesta a samozřejmě, kde si můžete pronajmout auto. Čtěte dál!

Průvodce po Seattlu

Autopůjčovna Seattle
Půjčovna Aut Seattle

Seattle je největším městem v americkém státě Washington. Jedná se o pulzující metropoli s populací okolo 750 000 obyvatel a je sídlem několika největších jmen v technologiích, například Amazonu a Microsoftu. Jeho asi nejznámější památkou je věž Space Needle, která se objevila v populárním americké televizní show Frasier a která je upomínkou na to, že město v roce 1962 hostilo světovou výstavu Expo. V Seattlu je po celý rok mírné počasí, nicméně od listopadu do dubna (v zimě a na jaře) tam hodně prší. To znamená, že většina lidí cestuje do Seattlu od konce května do září.

Ve Washingtonu jako státu se dá navštívit spousta skvělých míst i mimo Seattle. Nicméně si dávejte pozor a nepleťte si stát Washington s městem Washington, DC, protože jsou od sebe vzdáleny několik dní cesty autem! Několik měst poblíž, například Spokane, Bellevue a hlavní město státu, Olympia, nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si dynamickou moderní architekturu zakomponovanou do prostředí hor a jezer. Stejně jako v Seattlu, i tady budete mít nepřeberné možnosti, co se týče aktivit a prohlídky jedinečných míst, díky čemuž prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

  • Seattle je největším městem amerického státu Washington!
  • Je slavný díky rostoucímu technologickému průmyslu.
  • Skvělé místo, kde naleznete trhy s místním zbožím, uměním a živou muzikou.

Seattle má jako město jedinečnou polohu. Nachází se na západním pobřeží USA a na nábřeží jezera Washington. Díky tomu mají návštěvníci před sebou spoustu přírodních památek a druhů krajin, které lze jen obtížně najít pohromadě jinde ve světě. Seattle je čtvrtým největším přístavem v USA, a tak se v něm pořád něco děje a zároveň funguje jako brána pro obchodní styky mezi Amerikou a Asií. Protože je z větší části obklopen vodou, asi nikoho nepřekvapí, že město také nabízí jedny z nejlepších a nejčerstvějších mořských produktů v zemi.

Co se týče jídla, určitě vás potěší, když vám řekneme, že díky místním specialitám se budete moci zúčastnit několika kulinářských prohlídek po městě. Díky nim během jednoho dne zakusíte hromadu pochoutek. Některé prohlídky vás vezmou za místními šéfkuchaři, kteří vám ukážou své jídlo dne, zatímco jiné se budou soustředit na paletu národnostních kuchyní, které ve městě najdete. Pokud máte raději domácí pivo, potěší vás, že ve státě Washington se nachází 250 domácích pivovarů, akorát prosím zároveň nepijte a neřiďte!

Prozkoumejte místo pronajatým autem

Pokud navštívíte Seattle, přirozeně se budete chtít zastavit u věže Space Needle. Jedná se o naprosto ikonickou tvář městských mrakodrapů. Z mezinárodního letiště Seattle-Tacome činí vzdálenost 24 km, zhruba 35 minut jízdy autem. Věž vám poskytne jeden z nejlepších výhledů na Seattle, když navštívíte tuto renovovanou vyhlídkovou terasu. Samozřejmě, pokud se budete chtít podívat přímo na Space Needle, doporučujeme místo toho zamířit do parku Kerry. Na kopci ve čtvrti Queen Anne najdete absolutně nejlepší místo pro focení mrakodrapů v Seattlu.

Trh Pike Place neboli Místo štik je další místo, které musíte v Seattlu navštívit. Autem to obvykle trvá zhruba půl hodiny z letiště, nachází se něco přes 20 km odtamtud a je znám krásnými záhony květin, které kvetou po celý rok. Stejně tak je znám jako místo, kde se soustřeďuje živá hudba spolu s hromadou prodejců. Nepřekvapí, že když se trh jmenuje Místo štik, bude to skvělé místo pro nákup čerstvých ryb, ale měli byste si dávat pozor, až vám při nákupu poletí ryba nad hlavou!

Pokud budete mít štěstí a do Seattlu se podíváte při dobrém počasí, můžete vždycky zajet na pláž Alki. Nachází se jen 14 minut jízdy z centra města, konkrétně 12 km. Zde si můžete užít lehkou procházku nebo si pronajmout kolo a projet se. Pokud se chcete akorát posadit a vychutnat si místo, najdete na břehu spoustu restaurací a kaváren.

Ani ne 1,6 km od centra města, 3 minuty jízdy autem, se nachází Muzeum umění v Seattlu. Budova je v podstatě uměním sama o sobě díky svému dlouhému a zaoblenému tvaru s vysokými okny, ani nemluvě o pomalovaných zdech zvnějšku. Vevnitř najdete více než 25 000 objektů, od soch a maleb po kompletní instalace. Tato sbírka reprezentuje díla umělců z více než 100 rozličných kultur na zeměkouli. V muzeu také často běží vzdělávací programy, což by se mohlo zalíbit malým návštěvníkům, kteří tam s vámi zajdou.

Letiště

Pokud přiletíte z letiště mimo USA, nejspíše přistanete na mezinárodním letišti Seattle-Tacoma. Naštěstí se nenachází až tak daleko od města, je to asi 25 minut jízdy od letiště v závislosti na dopravní situaci. Samotné letiště je jedno z nejvytíženějších v USA, takže byste se měli připravit na dlouhé čekání při příjezdu, pokud cestujete během sezóny.

Pokud se chcete bez starostí pohybovat okolo Seattlu a sousedních obcí, obecně se doporučuje si pronajmout auto. Naštěstí si můžete vybrat mezi 14 různými autopůjčovnami na letišti. Enterprise bude nejznámější z nich, ale všechny autopůjčovny mají otevřeno 24 hodin denně a nabízí spojení kyvadlovým autobusem do depa s auty, které se nachází za letištěm.

I když už není hlavním letištěm města, Boeingovo letiště stále funguje. Ve srovnání s Tacomou, která má 3 letištní dráhy, se jedná o mnohem menší letiště, jelikož má pouze 2 dráhy. I když to nezní jako příliš velký rozdíl, provoz na Boeingově letišti tvoří ani ne třetinu letecké přepravy, čili pokud se chcete vyhnout dlouhým frontám, mohlo by to být lepším řešením, když se vám podaří najít leteckou společnost, která tam přistává. I na Boeingově letišti se nachází pár autopůjčoven: Modern Aviation, Hertz, Kenmore Aero Service, Signature Flight Service a Go Rental. Nejlepší je si auto zarezervovat online před příletem.

Doprava

Řízení v Seattlu docela pohodová záležitost, v nemalé míře díky snahám města o větší bezpečnost pro chodce na ulici. Většina městských silnic je rozdělena do 2 kategorií: tepny (obvykle silnice rozdělené žlutou čarou) a netepny (menší silnice po vzoru obytných zón). V současnosti je na tepnách nejvyšší povolená rychlost 40 km/h a na netepnách obvykle 30 km/h, nicméně se ve městě vyskytuje několik výjimek, které jsou speciálně označeny.

Pokud chcete v Seattlu řídit, musí vám být alespoň 21 let, nicméně v některých zónách je tato hranice zvýšena na 25 let. Budete také potřebovat platný řidičský průkaz ze své domoviny i mezinárodní řidičské oprávnění. Je také velmi důležité mít pojištěné vozidlo a mít neustále při sobě toto potvrzení. Stejně tak potřebujete mít ze zákona státu vždy v autě výstražný trojúhelník, nicméně ten by vám měla poskytnout autopůjčovna.

Ačkoliv je v Seattlu omezeno parkování zdarma, v městě se nachází garáže v nákupních čtvrtích, v nichž parkování stojí 7 dolarů na hodinu. Dobrá zpráva je, že když cestujete v neděli nebo během státních svátků, běžná parkovací omezení se nezavádí. Silnice kolem města jsou obvykle dobře udržované, nicméně byste si měli dávat pozor na cyklopruhy, které se linou kolem spousty silnic ve městě. Autopůjčovna vám určitě vylepší dovolenou a zjednoduší vám cestu na všechna nejlepší místa!