Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Lyon

Plánujete si během vaší návštěvy Lyonu pronajmout auto? Žádný strach, ve městě je několik autopůjčoven, z nichž si můžete vybrat. Většina z těchto autopůjčoven je cenově dostupná a proces pronájmu je snadný. Ve skutečnosti najdete mnohé z agentur přímo na letišti. Pronájem auta vám dává příležitost snadno a vlastním tempem prozkoumat město. Také máte dostatek soukromí a můžete si tak zcela užít svůj výlet.

Průvodce po Lyonu

Lyon
Půjčovna Aut Lyon

Lyon je považován za třetí největší město a jednu z nějvětších městských částí Francie. Nachází se ve východní části země. Paříž je od něj vzdálená asi 470 km na jih. Lyon je také blízko Marseille, a to 320 km na sever a Saint-Étienne, které se nachází 56 km severovýchodně. K roku 2015 byla populace Lyonu 513275 obyvatel. Město má silnou ekonomiku s HDP ve výši 74 miliard euro v roce 2012 s ročním odhadovaným nárůstem.

Rozmanitá ekonomika je z toho důvodu, že je město domovem sídel mnoha velkých společností, jako je např. Groupe SEB, Descours & Cabaud, Sanofi Pasteur, Norbert Dentressangle a Renault Trucks. Město má také velmi solidní vzdělávací infrastrukturu s více než dvaceti univerzitami a vysokými školami a několika základními a středními školami. Kromě živé ekonomiky má Lyon velmi rozmanitou kulturu zahrnujíící několik aspektů života. Některé z těchto aspektů, které v Lyonu uvidíte jsou:

  • Opera
  • Muzea
  • Sport (fotbal, rugby a plavání)
  • Umění

V Lyonu můžete navštivit mnoho různých míst; měli byste zvážit některé z našich návrhů, pokud je již nemáte na svém seznamu. Prvním místem na našem listu je Ancient Theatre of Fourvière. Tento velký amfiteátr byl vybudován v roce 15 př. n. l. a díky své unikátní kruhové architektuře je hlavní turistickou atrakcí v Lyonu. Divadlo okouzlí návštěvníky tanečními, cirkusovými, divadelními a hudebními představeními během každoročního festivalu Nuits de Fourvière, který se koná od června do července.

Pokud máte rádi historii, bude vás zajímat Musée Gallo-Romain de Lyon-Fourvière. Muzeum vzdělává návštěvníky ukázkami archeologických artefaktů, jako jsou nápisy, sochy, šperky a jedinečné předměty. Dalším místem je nádherné akvárium de Lyon. Toto akvárium vás vezme na vodní výlet prostředím oceánu a nabídne pohled na více než 300 druhů ryb ve více než 45 nádržích. Návštěvníci se hrnou na toto místo, aby se očima pokochali okouzlující nádherou více než 5000 ryb. Akvárium láká návštěvníky také na úchvatné interiéry včetně umělých vraků lodí a dalších kreativních dekorací.

Prozkoumejte pronajatým autem

Jakmile si pronajmete auto, můžete objevovat i jiná města a získat tak dobrý pohled na krajinu. Je to jedna z výhod pronájmu auta. Máte k dispozici širší možnosti objevovat, kdykoliv se vám to hodí. Začít můžete tím, že se svezete do Neuville-sur-Saône. Tento kanton je osadou ve městě Lyon ve východní části Francie. Nachází se 15 km jižně od Lyonu. Je domovem několika významných osobností, jako jsou Jacques Chauviré a Adrien Ducrot et Ambroise Pauffert.

Pokud byste chtěli prozkoumávat dál, můžete navštívit Saint-Romain-de-Jalionas, který se nachází 43,5 km na východ od Lyonu. Město náleží departmánu Isére na jihovýchodě Francie v regionu Rhone-Alpes. Je také domovem archeologických pozůstaků gallo-románské vily. Při návštěvě této památky si všimnete, že se jedná o staré osídlení se směsicí nového věku. Kombinace těchto dvou časových os představuje perfektní podmínky pro získání pocitu historie s vědomím přítomnosti.

Pokud stále nemáte dost, přidejte si na seznam Tignieu-Jameyzie. Tato oblast se nachází 41 km západně od Lyonu a je velmi prostá s jen něco málo před 2000 obyvateli. Při návštěvě Tignieu-Jameyzie si můžete prohlédnout kostel Saint-Antoine, který je znám jako jedna z nejstarších staveb v celém regionu.

Pokud bysme někde v našem seznamu nezmínili Villefranche-sur-Saone byla by to škoda. Pouhých 36,4 km jižně od Lyonu, tahle oblast má zdravou ekonomiku, která zahrnuje obchod s vínem, texti, metalurgii a chemikálie. Město je také silně zapojeno do sportu a má svůj vlastní fotbalový tým, FC Villefranche. Úžasná budova, která vás upoutá, je kostel Notre-Dame des Marais. Stavba kostela začala na konci 14. století a dokončení trvalo téměř dvě století.

Letiště

V blízkosti Lyonu se nachází hned několik letišť, největším z nich je lětiště Lyon-Saint Exupéry. Jedná se o mezinárodní letiště a je třetí největší ve Francii. Leží 20 km jihovýchodně od centra Lyonu. Díky třem terminálům letiště efektivně odbavuje jak místní, tak mezinárodní cestující z různých koutů světa. Přesto byl třetí terminál převeden k základnímu využití zařízení.

Hned jak přistanete na terminálu letiště, máte několik možností pronájmu auta. Některé z těchto možností jsou Europ Car, Avis Cab nebo Thrifty. Z letiště Lyon-Saint Exupéry lidé často navštěvují Atény, Dublin, Moskvu a Casablancu (Maroko). Dalším populárním letištěm je Alpes–Isère. Tohle letiště je vzdáleno pouhých 71 km od letiště Lyon-Saint Exupéry a v současné době odbaví ročně více než 450000 cestujících.

I na letišti Alpes–Isère najdete několik autopůjčoven, kde si můžete pronajmout auto. Můžeme zmínit třeba Hertz a Sixt. Proces pronájmu auta je rychlý a snadný, ve skutečnosti většina půjčoven nabízí možnost rezervace vozu online. Mezitím cestující často z tohoto letiště sezónně navštěvují Guernsey, Londýn a Bristol.

Doprava

Obecně má Lyon dobře propojenou síť silnic, hlavně kvůli skutečnosti, že město je obchodním centrem pro různá průmyslová odvětví. Město je ve středu husté silniční sítě a nachází se v místě setkání několika dálnic. Například trasy spojující A43 s Paříží a trasy spojující A6 s Marseille. Město také najdete na trase, která spojuje A47 s Ženevou a A6 s Grenoblem.

Obecně je rychlostní limit v Lyonu 70 km/h i na dálnicích. Dříve to bývalo 90 km/h, ale došlo ke snížení, aby se snížilo množství výfukových plynů z automobilů a zvýšila se kvalita vzduchu v Lyonu. Dodržováním tohoto limitu a dodržováním základních pravidel jízdy byste neměli mít problém. Řízení v Lyonu není těžké a nemusí se úplně lišit od toho, na co jste zvyklí.

Nezapomeňte, že je důležité si projít komplexní dopravní průvodce před usednutím za volant. Pravidla jsou poměrně jednoduchá; auto jedoucí do kopce má přednost před vozidlem jedoucím z kopce, autobus má přednost před kamionem, skupina automobilů má přednost před jedním vozem a těžké kamiony mají přednost před lehkými vozidly. Při jízdě po okolí je k dispozici několik možností parkování a některé z nich jsou Parc Opéra v Tolozanu, Q-Park, parkoviště LPA a parkoviště Fosse aux Ours.