Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Španělsko

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Španělsko zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Španělsko miniguide

Španělsko
Půjčovna Aut Španělsko

Hledáte výhodné ceny pronájmu aut ve Španělsku? Půjčení auta během dovolené ve Španělsku je velmi oblíbené a vždy máte na výběr z mnoha druhů aut. Pokud porovnáte ceny mezi španělskými půjčovnami, velmi snadno a rychle najdete nejnižší možnou cenu za půjčení auta. Doporučuje se zarezervovat si půjčení auta již před vaším odjezdem do destinace, abyste si byli jisti, že se budete vozit autem, které je pro vaše potřeby ideální.

Obecné informace o Španělsku

Španělsko se nachází na Pyrenejském polostrově v jižní Evropě a má přibližně 46 milionů obyvatel. Španělsko sdílí severní hranici s Andorrou a Francií, jižní s Gibraltarem a Středozemním mořem a západní s Portugalskem. Španělsku patří také Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu, stejně jako Baleárské ostrovy ve Středozemním moři – včetně Menorky, Mallorcy a Ibizy.

Madrid je hlavním městem Španělska a nachází se na náhorní plošině Meseta Central. Odhadovaná populace Madridu je 3.1 milionu a je státním administrativním, finančním a kulturním centrem.

Jižní a východní pobřeží Španělska jsou známá pro své pohodlné a slunečné středomořské podnebí. Podél severního pobřeží je podnebí atlantské a vnitrozemské nížině vládne spíše kontinentální klima.

Největší španělská města jsou, podle odhadů z roku 2014, Madrid (3,1 milionu obyvatel), Barcelona (1,6 milionu obyvatel), Valencie (780,000 obyvatel), Sevilla (697 000 obyvatel) a Zaragoza (670 000 obyvatel).

Nejproslulejší je Španělsko snad pro své dlouhé písčité pláže okolo Costa del Sol a Costa Blanca. Země má bohatou historii a nabízí vzrušující města, neskutečnou přírodu, nádhernou architekturu, kulturu, umění a dobré jídlo.

Některá z nejnavštěvovanějších španělských měst jsou Madrid, Barcelona, Sevilla, Granada a Valencie.

Doprava

Španělsko se pyšní dobře vyvinutou infrastrukturou s dálnicemi a venkovskými silnicemi. Existují dva typy dálnic – autopista a autovia. Autopista je placená, zatímco po autovii můžete jezdit bezplatně.

Povolená rychlost na dálnicích se pohybuje mezi 90 km/h a 120 km/h, ve městech pak 50 km/h.

Zákonem povolené množství alkoholu v krvi je 0,5 promile. Oproti tomu, v České republice je tolerance nulová. Nicméně i v případě řízení ve Španělsku se doporučuje před usednutím za volant alkohol nepít.

Pokud vás zastaví dopravní policie za překročení rychlosti či jiný dopravní přestupek, může po vás policista žádat zaplacení pokuty na místě.

Je chytré si ve Španělsku zarezervovat auto se zabudovaným GPS systémem. Usnadní vám to cestu, zejména když zavítáte do větších španělských měst.

Do toho je potřebné počítat i s tím, že španělský styl řízení je mnohem agresivnější než v České republice a ostražitost je proto na místě.

Tipy pro řidiče

Španělsko má co nabídnout každému – ať už si přejete zažít městský život, anebo spíše preferujete dovolenou na pláži podél východního či jižního pobřeží. Když si půjčíte auto, snadno se dostanete k různým atrakcím a výhledům a můžete se vydat na příjemný celodenní výlet do blízkých měst a vesnic.

Ve Španělsku se pak nachází několik vyhlídkových tras, které prochází historickými vesničkami a nádhernými scenériemi.

Alicante

Alicante se nachází na jihovýchodě Španělska podél středozemního pobřeží a má přibližně 330 000 obyvatel. Alicante je historické město a důležitý přístav – mimo to, že je centrum Costa Blancy. Známým monumentem je „Castillo de Santa Barbara“, pevnost ze středověku nacházející se ve 169 m.n.m. Další vyhlídky zahrnují hrad San Fernando z 1800, archeologické muzeum, pláž „Postiguet“ a promenádu „Explanada de Espana“. Alicante nabízí také různé nádherné parky a rekreační oblasti.

Městské letiště Alicante (ALC) se nachází 9 km jihovýchodně od centra města a je 6. nejrušnější letiště Španělska. Setkáte se zde s několika autopůjčovnami včetně firem Avis, Enterprise Atesa, Europcar, Goldcar, Hertz, Record Go nebo Sixt.

Se zapůjčeným autem v Alicante můžete zajet na jednu z nejpopulárnějších pláží ve Španělsku – San Juan – která se nachází 9 km severně od centra města. Bílá, písčitá pláž je 7 km dlouhá. Podél pláže jsou veřejná parkovací místa a několik plážových klubů.

Velmi populární je také výlet autem podél pobřeží do Calpe, nacházející se 64 km severovýchodně od Alicante. Cesta protíná známé turistické destinace a města jako Villajoyosa, Benidorm, Alfa z del Pi a Altea.

Valencie

Valencie se nachází na východě Španělska, lemuje jeho středozemní pobřeží a je hlavním městem stejnojmenné provincie i regionu. Obyvatelstvo Valencie se odhaduje na 780 000 a je důležitým přístavem. Ve Valencii je toho hodně k vidění i k dělání. Jedna z nejpopulárnějších atrakcí je komplex umění a vědy „Ciudad de las Artes y las Ciencias“, který zahrnuje unikátní, moderní budovy – mimo to technologického muzeum, IMAX kino a planetárium.

Ve valencijském starém městě můžete zhlédnout několik historických budov – mezi nimi například i katedrálu z roku 1238. Město je také známé pro svůj rušný noční život a skvělé obchody.

Letiště Valencie (VLC) se nachází 9 km západně od centra města a své zastoupení zde má několik autopůjčoven – včetně firem Avis, Enterprise Atesa, Europcar a Hertz.

Se zapůjčeným autem máte skvělé příležitosti ke krátkým i dlouhým exkurzím do oblastí mimo město. Přestože jsou ve Valencii dobré pláže, doporučuje se zajet si na pláž El Saler, která je 12 km jižně od centra města. Pláž dlouhá 1.6 míle (cca 2.6 km) má jený, bílý písek. Národní park Albufera se nachází ve stejné oblasti.

Dále můžeme doporučit vyrazit se zapůjčeným autem na celodenní výlet do města Alicante, které je vzdáleno 166 km jižně od Valencie. Alicante nabízí úžasné atrakce a výlet do středověké pevnosti “Castillo de Santa Barbara” na kopci ve městě je doporučován.

Girona

Katalánské město Girona se nachází na severovýchodě Španělska u řek Onyar a Ter. Má 97 000 obyvatel. Girona je známá pro svou atmosféru starého města a historické budovy včetně gotické katedrály ze 14. století. Židovská čtvrť se svým židovským muzeem je jednou z hlavních památek města. Girona má také archeologické muzeum, muzeum historie města a muzeum umění.

Letiště Girona – Costa Brava (GRO) se nachází 12 km jihozápadně od centra města a je mezinárodní letiště. Pokud vracíte půjčené auto, společnosti Enterprise Atesa, Europcar, Goldcar a Hertz zde mají své pobočky.

Se zapůjčeným aute zvládnete i výlet do Barcelony, která je vzdálena 100 km jihovýchodně od Girony. Barcelona nabízí výhledů i atrakcí společně s možností skvělých nákupů. Barcelona má bohaté kulturní dědictví a doporučuje se návštěva jak katedrály “La Sagrada Familia” (výstavba začala v 1882), tak i Picassova muzea.

Další tip na výlet autem je malé přístavní město Tossa de Mar, které se nachází 39 km jihovýchodně od Girony. V Tossa de Mar najdete mnoho skvělých pláží, z toho řadu písčitých, ale také staré historické město.