Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Valencia

Pokud rádi objevujete nová místa, měli byste příště zamířit do Valencie. V tomto městě jsou totiž mnohá atraktivní místa, která vás jako turisty určitě zabaví. Jednou z hlavních starostí, která vám možná proběhne hlavou, jsou možnosti dopravy po městě. S pronájmem nebo půjčením auta se však nemusíte strachovat. V tomto článku vám prozradíme, jak služba půjčení auta ve městě funguje.

Průvodce po Valencii

Autopůjčovna Valencia
Půjčovna Aut Valencia

Valencie je třetím největším městem Španělska. Její městská oblast má rozlohu asi 135 km², zatímco s přilehlými městskými částmi pokrývá dokonce 630 km². Valencie je hlavním městem stejnojmenného autonomního společenství a celkem v ní žije více než 2,5 milionu lidí. Na mapě Valencie leží na březích řeky Turia, která se nachází na východním pobřeží Pyrenejského poloostrova. Valencie má největší přístav v rámci celého západního pobřeží Středozemního moře, projde tudy přes 20 % španělského exportu.

Navzdory důsledkům krize z roku 2008 má Valencie docela dobrou ekonomiku. Okolo 84 % zisku vzniklého ve městě pochází z oblastí služeb, jako jsou například telekomunikace. I přesto je všude po městě stále rozeseto několik malých a středně velkých průmyslových podniků. Valencie je známá především pro výrobu textilu, chemikálií, stavbu lodí a vaření piva. Je označovaná jako 29. nejrychleji se rozvíjející město v celé Evropě a také je zařazena v žebříčku Beta díky svému vlivu na zábavu, módu, média a vzdělání. Městské HDP na obyvatele (pro území města) odpovídá asi 28 141$ (asi 640 000 Kč), zatímco celkové HDP je 52,7 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč).

  • Valencie má 2,5 milionu obyvatel.
  • Městské HDP na obyvatele je 28 141 $.
  • Valencijskými oficiálními jazyky jsou španělština a valencijština.

Klimatické podmínky jsou ve Valencii dobré díky subtropickému středomořskému klimatu. Zimy bývají krátké a mírné, naopak léta trvají dlouho a jsou horká a suchá. Průměrná délka slunečního svitu je 2 686 hodin za rok. Léto ve Valencii většinou začíná v dubnu a trvá až do listopadu. Díky fénovému efektu a skutečnosti, že se město nachází v jižní části Středozemního moře, bývají zimy většinou velmi mírné. Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec, leden a únor, kdy noční teploty klesají k 8 °C.

Obyvatelé Valencie jsou přátelští a přívětiví. Ve městě se v průběhu roku konají nejrůznější akce, které vás zabaví po celou dobu vašeho pobytu. Valencie je biligvní město, mluví se tam dvěma oficiálními jazyky, a to valencijštinou a španělštinu. Navíc se někteří obyvatelé města zvládnou domluvit i anglicky, takže pokud ovládáte aspoň základy některého z těchto jazyků, nemusíte se komunikace s místními obávat. Valencie má gastronomickou kulturu a její obyvatelé milují jídlo stejně jako sporty včetně fotbalu nebo rugby.

Prozkoumejte oblast s pronajatým autem

Ve Valencii můžete s pomocí auta objevit spoustu skvělých míst, a báječné navíc je, že tato místo od sebe nejsou příliš vzdálená. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve Valencii je Město umění a věd, což je velmi působivé centrum věnované vědeckým a kulturním výstavám. Navštívit můžete také gotickou valencijskou katedrálu, jejíž vznik se datuje již do 13. století. Vzdálenost mezi katedrálou a Městem umění a věd je pouhých 3,2 km a tato cesta zabere asi 9 minut jízdy autem.

Pokud máte rádi přírodu, můžete jet také do Bioparku Valencie, což je 25akrová zoo s tisíci divokými zvířaty. Pro milovníky historických sbírek a umění je zase skvělým místem k návštěvě Palacio del Marqués de Dos Aguas (Národní keramické muzeum). Otevřeno bylo v roce 1947 a k vidění je v něm mnoho zajímavých věcí. Toto muzeum také vystavuje přes 5b000 kusů tradiční keramiky z Valencie a jejího okolí. Zoo a muzeum jsou od sebe vzdáleny 5 km a z jednoho místa do druhého dojedete autem za 12 minut.

Dalším úžasným valencijským muzeem je Muzeum umění (Museo de Bellas Artes), ve kterém si můžete prohlédnout archeologické nálezy, sochy a malby, z nichž některé pocházejí už ze 14. století. Samozřejmě v muzeu uvidíte i díla známých valencijských umělců. Krásným místem k prohlídce je i Oceanogràfic, což je největší evropské akvárium. Obdivovat v něm můžete více než 500 mořských druhů zvířat. Od Muzea umění až k akváriu autem dojedete za 14 minut a překonáte přitom vzdálenost 6,2 km.

Centrální trh (Mercado Central) je prostorným tržištěm postaveným v roce 1928 a dnes také zajímavou turistickou atrakcí. Uvnitř budovy je 1 300 stánků, kde můžete nakoupit ovoce a jiné ingredience, z nichž si pak můžete připravit některé z místních delikates. Kromě tohoto trhu je ve městě také mnoho restaurací a hotelů, například Sercotel Sorolla Palace, čtyřhvězdičkový hotel pro turisty. Z lokálních valencijských jídel nezapomeňte ochutnat paellu, bunyols a turrón. Z hotelu Sercotel Sorolla Palace je Centrální trh vzdálený 5,8 km, autem k němu dojedete asi za 12 minut.

Letiště

Město má ve své blízkosti jediné letiště, známé jako letiště Valencia nebo Manises. Toto mezinárodní letiště se nachází asi 8 km západně od Valencie a provozuje také vnitrostátní lety z města do jiných částí Španělska. Na letišti naleznete tři terminály spolu s mnoha zařízeními a službami, které zahrnují například wifi připojení, lékárny nebo půjčení invalidního vozíku. Mezi nejpopulárnější destinace, kam lidé z tohoto letiště cestují, patří Madrid, Amsterdam, Paříž a Frankfurt.

Na letišti také najdete různé služby pronájmu aut, například autopůjčovny Europcar, Avis, Hertz, Sixt, Goldcar a Enterprise. Jsou to mezinárodní společnosti věnující se půjčování vozidel a ve světě mají výborná jména. Ačkoli si můžete pronájem auta zarezervovat až po příletu na letiště, doporučujeme to udělat předem. Většina autopůjčoven ve Valencii má webové stránky, kde si můžete snadno a online auto zarezervovat.

Výhodou rezervace online je především jednoduchost a možnost výběru typu auta, jaký chcete. Navíc se na webových stránkách rovnou dozvíte i všechny potřebné informace. Před odjezdem vypůjčeným autem vám však doporučujeme důkladně zkontrolovat, jestli toto vozidlo není nějak poškozeno, a případně všechny nedostatky nahlásit obsluze. Také byste si měli přečíst smluvní podmínky autopůjčovny, především pak část o pokutách za pozdní vrácení.

Doprava

Valencie má dobrou silniční síť, což vysvětluje, proč je ve městě vidět méně dopravy. Ve většině částí města jsou silnice v dobrém stavu, osvětlují je pouliční lampy a dopravu na nich řídí semafory. Na všech cestách v centru města je rychlostní limit stanovený na 30 km/h. Na dálnicích je standardní nejvyšší povolená rychlost 120 km/h, autobusy a dodávky pak mohou jet nejvýše 100 km/h.

Ve Valencii platí stejně rychlostí limity jako v jiných španělských městech. Pokud pojedete po běžné meziměstské cestě, platí pro vás rychlostní limit 90 km/h v osobním automobilu a 80 km/h v dodávce nebo nákladním autě. Je však potřeba mít na paměti, že některé cesty mají své vlastní rychlostní limity. Vždy proto sledujte dopravní značení a povolenou rychlost, která platí pro část komunikace, po níž zrovna jedete.

O parkování se během své prohlídky města nemusíte bát, protože se ve Valencii nachází mnoho veřejných parkovišť. Jejich cena se může lišit podle konkrétního parkoviště, ale většinou se pohybuje okolo 1 eura za hodinu (asi 25 Kč). Kdybyste v některých částech města nemohli najít parkoviště v blízkosti svého cíle, můžete se zkusit podívat po parkovacím místě přímo na ulici. Auto také můžete nechat na nejbližším parkovišti a do cílové destinace se přepravit hromadnou dopravou.