Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Torrevieja

Těšíte se, až během své příští dovolené strávíte cenný čas ve městě Torrevieja? A možná si budete v průběhu svého pobytu chtít pronajmout auto? Už si s tím nemusíte dělat starosti, protože se tam nachází desítky autopůjčoven. Většina z nich má pobočky přímo vedle letiště a nabízí pronájem auta za rozumné ceny. Celý proces vypůjčení auta je navíc velmi jednoduchý.

Průvodce po Torrevieja

Autopůjčovna Torrevieja
Půjčovna Aut Torrevieja

Torrevieja je jedním z nejlepších měst, která můžete ve Španělsku navštívit. Toto pobřežní město se nachází asi 45 kilometrů jižně od letiště Alicante. Původně bylo rybářskou vesnicí, která vzkvétala díky velkým zásobám soli. Dodnes je Torrevieja jedním z největších evropských producentů soli. Navíc má toto město jedinečné mikroklima, které bývá popisováno jako jedno z nejzdravějších na celém evropském kontinentu.

Torrevieja je výjimečná také svou fascinující historií, kterou jen stručně popíšeme. Až do roku 1802 město nebylo opravdovým městem. Sloužilo jen jako místo pro strážní věž, odkud také pochází jeho jméno. Torre znamená věž a Vieja je španělsky stará. Až okolo roku 1803 král Karel IV. Španělský povolil podnikatelům přesunout produkci soli do města, čímž odstartoval rozvoj infrastruktury a města Torrevieja. V roce 1931 poskytl král Alfonso XIII městu speciální práva.

Většina budov v tomto historickém městě je postavena z cihel. Nenajdete v něm příliš mnoho opravdu starých staveb, ale tím byste se neměli nechat odradit. Při procházce po městě možná potkáte opravené větrné mlýny, které vám napoví, jak město získávalo energii v dřívějších dobách. Z města je také nádherný výhled na moře, ať už jej pozorujete ve dne, nebo v noci. V centru města naleznete výrazný neoklasicistní kostel, který byl dokončen v roce 1928 a nahradil dřívější kostel zničený při zemětřesení.

Jedním z nejzajímavějších míst v okolí je Růžové jezero, které je jedním z desítek solných jezer v blízkosti tohoto města. Růžové jezero také patří mezi největší solná jezera na světě a je jediné svého druhu v Evropě. Jak naznačuje jeho název, toto jezero má skutečně růžovou barvu. Je tomu tak díky výjimečným mikrořasám, korýšům a halobacterií, které v něm žijí. Nejvýraznější je růžová barva během léta.

Prozkoumejte okolí ve svém pronajatém autě

Ve městě Torrevieja je spousta míst, které můžete díky svému půjčenému vozidlu navštívit. Můžete jet na výlet k Mercadillo de Torrevieja, vzdálenému asi 1,4 km od centra. Každý pátek se tam pořádá trh, který láká stovky turistů. Proč? Ve vzduchu ucítíte nejrůznější vůně a uvidíte mnoho zářivých barev. Můžete ochutnat místní zeleninu či ovoce, které jsou mnohdy naprosto jedinečné oproti produktům ze zbytku světa. Nakoupit můžete i vína, maso, ryby, suvenýry nebo oblečení, a to vše za příjemně nízké ceny.

Také můžete strávit nějaký čas prohlídkou oblasti okolo solných jezer, která leží asi 4 km daleko od města a jsou domovem elegantních plameňáků. Tyto ptáky sice můžete vidět i na jiných místech ve Španělsku, pouze poblíž Torrevieja jsou ale růžoví. Plameňáci jsou totiž přirozeně bílí, jejich zbarvení závisí převážně na jejich stravě. A tady pojídají hlavně korýše. Velká hejna plameňáků zde můžete spatřit zejména v létě, což je samozřejmě nejlepším obdobím pro návštěvu Torrevieja.

Ubytovat se můžete třeba v některém tříhvězdičkovém hotelu, například Cabo Cervera Hotel, Torre Joven Hotel nebo Masa International Hotel. Tato ubytování vás uspokojí, i pokud preferujete osobní detaily a nejlepší současné služby. Ceny hotelů jsou většinou rozumné a pohybují se od pouhých 22 € (550 Kč) do 100 € (2 500 Kč) za osobu a za noc.

Letiště

Přímo ve městě Torrevieja není žádné letiště, mnoho se jich ale nachází v nedalekém okolí. Jedním z nich je letiště Alicante, které leží asi 45 km daleko. V pronajatém autě se z Torrevieja na toto letiště dostanete za méně než hodinu jízdy.

Letiště Alicante patří mezi pět nejfrekventovanějších letišť ve Španělsku. Nabízí každodenní odlety do jiných španělských měst (třeba do Barcelony nebo Madridu) a samozřejmě také do mezinárodních destinací (třeba Portugalska, Itálie nebo Anglie). Na letišti najdete mnohé autopůjčovny, například Goldcar nebo Hertz.

Zvážit můžete také přílet na letiště Región de Murcía International Airport (RMU), které leží asi 59 km daleko od města Torrevieja. Na něm si můžete auto pronajmout například u autopůjčoven Europcar nebo Sixt. Cesta z letiště RMU do Torrevieja vám zabere necelou hodinu jízdy autem a po cestě se můžete kochat mnoha krásnými scenériemi.

Doprava

Jednou z nejlepších vlastností tohoto města je jeho perfektní kvalita cest. Nepotkáte tady hrbolaté silnice s dírami ve vozovce. Díky tomu funguje doprava docela hladce, nicméně během špičky se občas můžete setkat s dopravními zácpami. Pokud do města jedete za poznáváním památek, raději se těmto hodinám vyhněte.

Aby byla vaše návštěva bez problémů, použijte funkci GPS ve vašem telefonu, která vám pomůže se ve městě neztratit. Za parkování účtují městští úředníci několik euro, nicméně za parkovací lístek můžete zaplatit i online kdykoli, kdy budete chtít jezdit po městě v pronajatém autě.