Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Lanzarote

Sníte o návštěvě Lanzarote a cestování vlastním tempem? V tom případě se s naším průvodcem dozvíte o ostrově ještě předtím, než tam dorazíte. Ostrov nabízí několik úžasných míst, která lze navštívit, i když je rozlohou malý. Snadno najdete autopůjčovnu, která vám pomůže s výběrem cenově dostupného auta. Pokud se rozhodnete pro pronájem auta, bude se vám jednodušeji cestovat po městě a ještě zůstanete v maximálním soukromí.

Průvodce po Lanzarote

Autopůjčovna Lanzarote
Půjčovna Aut Lanzarote

Lanzarote je španělský ostrov, který se nachází v severovýchodní části Kanárských ostrovů s vlastní samosprávou. Ostrov je vzdálen 125 km od severního pobřeží Afriky a má rozlohu přibližně 846 kilometrů čtverečních. Na Lanzarote žije asi 149 200 obyvatel, což z ostrova činí třetí nejlidnatější ostrov souostroví po Gran Canarii a Tenerife. Je to také čtvrtý největší ostrov z kanárských ostrovů. Protože se na něm nachází významná fauna, flóra a další součásti přírody, byl jmenován chráněnou krajinnou oblastí UNESCO.

Insula de Lanzarotus Marocelus byl prvním kdy zaznamenaným názvem města a vytvořil ho italsko-mallorský kartograf Angelino Dulcert, který ho pojmenoval po janovském navigátorovi Lancelottu Malocellovi. Moderní jméno ostrova, Lanzarote, je odvozeno od prvního názvu. Původně se jmenoval Tyterogakat (něco, co je celé v okrové barvě) podle barvy hlíny, kterou zapříčinil jeho sopečný původ. Řečeno jednoduše, ostrov Lanzarote vznikl bouřlivými sopečnými erupcemi a kromě kamení na něm převládá ztuhlá láva. Vyznačuje se také několika významnými aspekty, mezi které patří:

  • Biodiverzita
  • Doprava (Letecká, námořní a silniční)
  • Svátky (Panna Marie Bolestná)

Ostrov Lanzarote se nachází blízko ostrovů Fuerteventura (11 km jihozápadně) a Gran Canaria (335 km dále na jihozápad). Průplavy mezi všemi třemi ostrovy jsou ale přístupné pouze lodí. Rozměry Lanzarote jsou tyto: 60 km ze severu na jih a 25 km od východu na západ. Skládá se ze 213 km dlouhého pobřeží, které tvoří pláž, písek a kamení. Jeho krajina je tvořena pohořími Famara a Ajaches a pouští El Jable, která protíná hory Montañas del Fuego a Famara.

Podle Koppenovy klasifikace podnebí se celkově nachází Lanzarote v subtropickém pouštním podnebí. Velké množství dešťů se vyskytuje pouze v zimě a léta na Lanzarote jsou charakteristická suchem. Průměrné úhrny srážek z dešťů mezi červnem a srpnem činí nanejvýš 0,5 mm, zatímco mezi prosincem a únorem se vyskytují srážky v méně než 20 dnech. Tím pádem kolísají teploty mezi zimou a létem obvykle mezi 18 a 25 stupni Celsia. I přesto si ostrov zachovává biodiverzitu bohatou na faunu a flóru.

Prozkoumejte místo pronajatým autem

Nikdo nepřijede na Lanzarote a neopustí ho, aniž by navštívil národní park Timanfaya. Bojíte se sopek? Není důvod! Sopky v parku jsou neaktivní od roku 1824, tím pádem nebudete muset utíkat před bublající lávou. Park se nachází přibližně 21,5 km od letiště na Lanzarote a jízda tam vám zabere 20 minut. Je nebezpečné přecházet přes tuto drásavou půdu pěšky, ale se zájezdovým autobusem nebo elektromobilem otevřeným z obou stran získáte skvělý pohled na celý prostor.

Dalším úžasným místem, u kterého se můžete zastavit, jsou jeskyně v Jameos del Agua, které se nacházejí 25,1 km severovýchodně od geologických oddělení na Lanzarote. Město je domovem několika lávových tunelů a může se pyšnit kulturním, turistickým a uměleckým bohatstvím. V Jameos del Agua najdete několik typů restaurací, zahrad, muzeí a podzemních solných jezer, které budou pastvou pro vaše oči. Město je také domovem vzácného a jedinečného druhu humrovitých. Tento korýš má žlutobílá zabarvení a jeho délka sotva přesáhne jeden centimetr.

Můžete také pronajatým autem zajet do města Playa Blanca. Nachází se 35 km jihozápadně od Lanzarote. Má silnou ekonomiku a v roce 2008 dosáhlo rekordu, protože jako první město na Lanzarote mělo vlastní autobusovou dopravu. Kromě letiště využívá město další funkční infrastruktury včetně státní školy, soukromé školy, notáře, pulzujícího přístavu Marina Rubicón, kostela a veřejné knihovny.

Národní park Timanfaya je také další destinací, kterou můžete na tomto ostrově navštívit. Nachází se jen 19,1 km západně od Lanzarote. Park zabírá území samosprávných celků Tinajo a Yaiza a dosahuje rozlohy 51,07 kilometrů čtverečních. Zajímavostí je, že půda v parku je výhradně sopečného původu. Symbolem parku je socha El diablo (Ďábel) od slavného sochaře Césara Manriqueho. Přístup veřejnosti do parku je přísně regulován, ale existuje krátká populární trasa, kterou se lze projet na velbloudovi.

Letiště

Ostrov má k dispozici několik letišť, ale pouze jedno komerční. Toto letiště slouží jako hlavní přístupový bod a je veřejně známo pod jménem Lanzarote, nicméně bylo roku 2019 přejmenováno na Letiště Césara Manriqueho-Lanzarote, tedy nese jméno místního populárního umělce. Na onen rok totiž připadlo výročí 100 let od jeho narození.

Roku 2018 bylo zaznamenáno, že letiště odbavilo asi 7,3 milionu pasažérů, což je téměř 40% nárůst ve srovnání s předchozími deset lety. Na letišti se v současnosti nacházejí dva terminály pro pasažéry. Můžete si zde vybrat mezi různými autopůjčovnami, mezi které patří například Top Car, Hertz, Goldcar a Cicar. Cestující odsud často létají do Bruselu, Vídně, Madridu a Londýna.

Dalším dostupným letištěm z Lanzarote je Letiště Fuerteventura. I když nestojí na stejném ostrově, taktéž ho obsluhuje. Spojuje souostroví s 80 destinacemi na světě a odbavuje minimálně 5,6 milionu cestujících ročně. Lidé odsud často létají do Berlína, Dublinu, Madridu a Helsinek. Letiště je z pohledu cestujících dobře vybavené, neboť má dva různé terminály. Nachází se v něm několik autopůjčoven, například Interrent, Budget a Plus car.

Doprava

Lanzarote nabízí dobře propojenou síť silnic s městem. Nejvyšší povolená rychlost na dálnicích ve městě činí 120 km/h. V zastavěných oblastech je ale nejvyšší povolená rychlost snížena na 50 km/h a na meziměstských silnicích na 90 km/h. Měli byste mít na paměti, že mezi Playou Blankou a Arrecife jsou postaveny radary. Na dlouhých trasách, jako je silnice LZ-2, je toto běžné.

Obecně se dá zaparkovat hlavně na okrajích ulic nebo na volných místech. Nejspíš najdete volné a bezpečné místo k zaparkovaní. Nicméně se vyhněte místům, kde je omezení parkování označeno žlutou značkou. Řízení je na ostrově docela jednoduché. Jedním z důvodů, proč tomu tak je, je to, že ostrov není příliš velký a že jsou také místa adekvátně označena s informacemi pro řidiče. Navíc je tu nízký až nulový dopravní ruch.

Na ostrově jsou dvě hlavní silnice, které se můžou zdát o trochu náročnější na cestování. První z nich je LZ-10, kterou se jede do Harie. Tato cesta vede přes pohoří a má 5 ostrých zatáček. Nicméně, pokud jste trpěliví, nemělo by být těžké na ní řídit. Další z nich je LZ-202, která vede do Miradoru del Rio a vejdou se na ni dvě středně velká auta. Náročné při jízdě autem na této cestě je otočit se na výhledu podél útesu.