Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Tenerife

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Tenerife zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Tenerife miniguide

Autopůjčovna Tenerife
Půjčovna Aut Tenerife

Jedete na nádherný ostrov Tenerife? Zvažujete pronájem auta během dovolené? Pronajmout si auto je velmi praktický způsob, jak vyrazit na krásné jednodenní výlety a prozkoumat ostrov vlastním tempem. Doporučuje se zarezervovat si auto dostatečně dlouho předem. Mnoho turistů se rozhodne si ho převzít na letišti, díky čemuž si nemusejí lámat hlavu s tím, jak se dostat veřejnou dopravou do hotelu. 

Pokud si chcete raději počkat, je také možné převzít pronajaté auto v nejpopulárnějších letoviscích na Tenerife. 

O Tenerife

Španělský ostrov Tenerife se nachází v Atlantském oceánu a zároveň je domovem zhruba 900 000 lidí (2014). Je největším a nejlidnatějším z Kanárských ostrovů. Nachází se zde nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která dosahuje výšky 3 718 metrů nad mořem. 

Tenerife je sopečný ostrov, který se pyšní krásnou a bohatou přírodou. Na ostrově se můžete setkat s horami i údolími, prudkými útesy, měsíčními krajinami i příjemnými písečnými plážemi podél pobřeží. Tenerife je také proslulé svými barvitými vesničkami v horách a archeologickými nalezišti, kde najdete mimo jiné jeskynní malby. Dále je na ostrově po celý rok příjemné klima a ve větších městech budete mít spoustu možností ohledně nákupu. 

Hlavní město, Santa Cruz de Tenerife, se nachází na severovýchodě ostrova, stejně tak se jedná se o živé přístavní město, kam připlouvají davy turistů se zájezdy na lodi. Santa Cruz má asi 205 000 obyvatel (2014) a je proslulé svým každoročním karnevalem. Město je taktéž známé díky své rozmanité architektuře, muzeím a galeriím i díky svým nádherným botanickým zahradám. Ve městě se bohužel od roku 2019 nenchází český konzulát. 

Největšími městy na Tenerife jsou Santa Cruz, San Cristóbal de la Laguna (152 000 obyvatel), Arona (79 000 obyvatel), Adeje (44 000 obyvatel) a La Orotava (41 000 obyvatel). 

Každoročně navštíví Tenerife více než 5 milionů turistů. Nejpopulárnější pláže jako Costa Adeje, Los Cristianos a Playa de las Américas se nacházejí na jižním pobřeží ostrova. Populárním letoviskem na severním pobřeží je Puerto de la Cruz. 

Letiště

Na Tenerife se nacházejí dvě letiště. To vytíženější, Letiště Tenerife Jih (TFS), je umístěno v srdci turistického ruchu na jižní straně ostrova. Každoročně odbaví 9,1 milionu pasažérů (údaj z roku 2014) a leží pouhých 17 km východně od oblíbeného letoviska Playa de las Américas. V příletové hale se nacházejí různé autopůjčovny, například Auto Reisen, Goldcar, Hertz, Avis, Cicar a Europcar. 

Letiště Tenerife Sever (TFN) odbaví každoročně 3,6 milionu cestujících (údaj z roku 2014) a nachází se 13 km severozápadně od hlavního města ostrova, Santa Cruz de Tenerife, nebo 26 km od severního města Puerto de la Cruz. Na terminálu letiště působí autopůjčovny jako Auto Reisen, Cicar, Avis, Hertz a Europcar. 

Doprava

Tenerife má dobře rozvinutou síť dálnic a meziměstských silnic, přičemž dopravní předpisy jsou stejné jako ve zbytku Španělska. Autopista TF-1 je dálnice vedoucí ze Santa Cruz de Tenerife na severovýchodě do města Adeje na jihu. Další dálnice, Autopista TF-5, spojuje hlavní město s pobřežním městem Icod de los Vinos na severu. 

Rychlostní omezení na dálnicích je mezi 90 a 120 km/h a ve městech je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h. Na některých dálnicích se platí mýto. 

Na rozdíl od ČR neplatí na Tenerife nulová tolerance alkoholu v krvi při řízení, ale je omezena do 0,5 promile. Nicméně se i tak doporučuje jezdit úplně za střízliva. 

Hornatými oblastmi ostrova často vedou prudké, úzké a klikaté silnice, takže jezděte prosím opatrně. 

Tipy na cesty

Tenerife má co nabídnout každému, ať už máte rádi městskou turistiku spolu s nakupováním v hlavním městě, nebo dáváte přednost opalovací a koupací dovolené na jihu. Pokud si pronajmete auto, snadno se dostanete k různým památkám a atrakcím a budete moct vyrazit na krásné jednodenní výlety do přilehlých měst. 

Doporučujeme zajet na výlet do Národního parku Teide, kde hory dosahují až 3 718 metrů nad mořem. Národní park se nachází uprostřed ostrova, asi 40 km na jihozápad od hlavního města Santa Cruz a zhruba 45 km severně od letoviska Playa de las Américas. Když si pronajmete auto, vyjedete až do 2 000 metrů a potom se svezete lanovkou, Teleférico del Teide, až na vrchol. Národní park nabízí ohromný výhled a nádhernou přírodu. Při návštěvě si můžete prohlédnout sopečný kráter o obvodu 48 km. 

Pokud si pronajmete auto, budete moct vyrazit na jednodenní výlet do zoologické zahrady Loro Parque Tenerife, skvělé atrakce pro celou rodinu. Zoo se nachází na severu ostrova blízko města Puerto de la Cruz. Najdete tam různé živočišné druhy, například gorily, šimpanze, tygry, jaguáry, tučňáky, lenochody, plameňáky, želvy a papoušky. V zoo si také můžete prohlédnout velké akvárium s mořskými rybami i show s delfíny, kosatkami a lachtany. 

Loro Parque Tenerife se nachází 43 km jihozápadně od města Santa Cruz de Tenerife a 111 km severně od pláže Playa de las Américas.