Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Girona

Chystáte se v dohledné době navštívit Gironu? V takovém případě byste měli zvážit možnost pronájmu auta, díky kterému si můžete snadno prohlédnout město bez únavy z veřejné dopravy. Můžete také navštívit různá místa svým vlastním tempem, spontánně se zastavit a podívat se na místa, které jste neplánovali. Existuje několik autopůjčoven, u kterých si můžete vůz zapůjčit za přijatelné ceny.

Průvodce Gironou

Girona
Půjčovna Aut Girona

Girona je město v Katalánsku nacházející se na soutoku řek Onyar, Ter, Galligants a Güell. Ve městě dle oficiálních údajů žije 101 852 obyvatel (2019), což z něj činí jedno z nejvýznamnějších katálánských měst. Stejný název nese také provincie, ve které se nachází. Město leží na 99 km severovýchodně od Barcelony. Girona má kompletní kombinaci chladných zim a horkých let, přičemž červenec je nejsušší měsíc. Srážky jsou rovnoměrně rozprostřeny v průběhu celého roku.

V Gironě sídlí jediná vysoká škola, kterou je Universitat de Girona. Univerzita byla rekonstruována v roce 1991 a od té doby slouží mnoha studentům z různých regionů, kterým nabízí několik kampusů a budov po celém městě. Girona má také silnou ekonomiku s dobře vybudovanou infrastrukturou. Jednou z hlavních ekonomických infrastruktur je doprava. Na západ od starého města se nachází dobře strukturovaný železniční dopravní systém s hlavní vlakovou stanicí. Město je také centrem rozmanitých lidských činností, mezi které patří:

  • Divadlo
  • Sport (cyklistika, hokej a fotbal)
  • Vzdělání

Girona je ohraničena na západě městem Vic a na jihozápadě městem Sababell. Samotná Girona ovšem leží na hranici Španělska a je ohraničeno Středozemním mořem na západě a na severu departamentem Pyrénées-Orientales (Francie). V Gironě mohou turisté navštívit řadu míst, z nichž některé vám doporučíme. První místem v našem seznamu je městské opevnění, které bylo poprvé postaveno Římany. Během vlády Karla I. Velikého na počátku 9. století byly zdi rozšířeny a ve 14. století rekonstruovány.

Během procházky narazíte na pravidelně umístěné strážní věže se schodištěmi vedoucími k vyhlídkám na panorama Girony. Chodník obsahuje některé zúžené části, po kterých se vám může jít trochu hůře. Nicméně s dobrou vycházkovou obuví máte vyhráno. Čas od času se můžete vrátit zpět na ulici, kde si můžete udělat přestávky v zahradách. Dalším místem k návštěvě je katedrála v Gironě, která byla postavena před stoletími a nabízí turistům při návštěvě majestátní pohled.

Objevujte s pronajatým autem

Po úspěšné rezervaci automobilu můžete prozkoumat město a další úžasná místa v jeho blízkosti. Můžete se vydat autem do Santa Coloma de Farners, které je od Girony vzdálené 27,8 km. Toto město se zaměřuje především na obchod, neboť do něj přichází řada obchodníků z různých regionů. Město je také aktivní v dalších oblastech přispívajících k jeho rozvoji, jako je letní turistika, lesnictví a zemědělství. Ve městě najdete několik gotických staveb z 9. století.

Můžete se také podívat do Sant Martí de Llémena, které je od Girony vzdáleno 20,5 km. Jedná se o klidnou oblast v regionu Girona se čtyřmi vesnicemi. Město nabízí stovky let starý kostel, který je dodnes funkční. Autem můžete také vyrazit do klidného města Cassà de la Selva, přibližně 12,1 km jižně od Girony. Město je dobře vybaveno po dopravní stránce, jelikož nabízí vlakové a autobusové linky spojující Gironu a Costa Bravu s městy Sant Feliu de Guíxols, Platja d’Aro nebo Palamós.

Se svým půjčeným autem můžete prozkoumat také město Angles, které leží 18,1 km západně od Girony. Angles je surrelistická obec nacházející se v regionu Girona, kde žije jen něco málo přes pět tisíc lidí. Ve městě bydlel slavný surrealistický malíř Remedios Varo Uranga. Pokud jste milovníkem přírody, můžete strávit nějaký čas prozkoumáváním krajiny okolo města.

Během svých toulek nezapomeňte navštívit město Figueres, které bylo domovem mnoha významných osobností. Jednou z nich je surrealistický umělec Salvador Dalí, který také navrhl Divadelní muzeum Salvadora Dalího prezentující především umělecké sbírky. Ve městě bydlel také Narcís Monturiol, vynálezce strojem poháněné ponorky. Město se nachází jen 40,8 km jižně od Girony. Kromě populárních rodáků se ve městě nachází také několik starověkých staveb.

Letiště

Pro cestu do Girony, můžete využít několik letišť, nicméně letiště Girona – Costa Brava je hlavním letištěm regionu. Postaveno bylo v roce 1965 a nachází se 12,5 km jihozápadně od Girony. Někdy je využíváno jako alternativní letiště pro Barcelonu, ačkoli leží 74 km severně od centra Barcelony.

Počet cestujících odbavených v roce 2018 se pohybuje kolem dvou milionů, což je přibližně 5% nárůst oproti počtu zaznamenanému v roce 2017. Letiště má jednu dvoupodlažní budovu terminálu pro cestující s 33 odbavovacími stoly, 11 nástupními branami a několika funkčními autobusovými linkami. Cestující mají navíc na letišti přístup k autopůjčovnám, jako jsou Hertz, Thrifty, Europcar, Enterprise Rent-A-Car, Firefly a Sixt.

Mnoho půjčoven nabízí online rezervace, která přináší usnadnění, neboť během rezervace nemusíte být v půjčovně fyzicky přítomni. Z letiště lidé často létají do měst jako Brusel, Amsterdam, Eindhoven a Birmingham. Jak již bylo řečeno, dalším blízkým letištěm v Gironě je Camp de vol de Gurb. Jedná se o malou letištní dráhu nacházející se ve Vic, sousedním městě Girony, ovšem letištní dráha není určena pro komerční využití.

Doprava

Girona nabízí dobře propojenou síť kvalitně udržovaných silnic, takže se můžete snadno dostat z jedné části města do druhé. Rychlostní limity jsou stanoveny pro různé silnice a různá vozidla. U dálnic mají vozidla, jako jsou automobily a motorky, rychlostní limit 120 km/h, zatímco rychlostní limity pro autobusy a dodávky jsou nastaveny na 100 km/h. U nákladních vozidel a vozidel s přívěsem vážícím méně než 750 kg je rychlostní limit stanoven na 90 km/h, zatímco stejná vozidla o hmotnosti vyšší než 750 kg nesmí překročit rychlost 80 km/h.

Stanoveny jsou také rychlostní limity pro běžné silnice. Rozdíl ve většině případů však není větší než 10 km/h. Rychlostní limity pro zastavěné oblasti jsou určeny na 50 km/h pro všechna vozidla. Při jízdě v Gironě se běžně setkáte s policejními kontrolními stanovišti, které kontrolují jízdu pod vlivem alkoholu, bezpečnostní pásy a dodržování některých dalších pravidel týkajících se řízení. Účelem je zajistit, aby řidiči a auta na silnici byli v dobrém stavu.

Město je také v centru několika hlavních cest v zemi, jako např. trasa AP-7. Po městě je k dispozici několik možností parkování. Jednou z těchto možností je garáž Aparcament SABA, která se nachází v pěší vzdálenosti od parku La Devesa. Kousek od řeky Riu Ter je také parkoviště La Copa. V centru města můžete použít také parkoviště Maragall Girona. Většina parkovišť se však nachází pouze v centru města, parkování na okraji města by tak mohlo být složitější.