Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Ibiza

Pokud plánujete cestu na ostrov Ibiza, pak jste pravděpodobně zvědaví, zda jsou tam k dispozici autopůjčovny, které by dokonale splnily vaše potřeby. Není se čeho bát, neboť se můžete spolehnout na několik profesionálních autopůjčoven. Tyto společnosti mají navíc odlišné způsoby, jak oslovit své klienty, takže pro vás bude mnohem snazší vybrat si, jakou z nich považujete za nejlepší. Tento článek vám představí různá místa na ostrově a doporučené půjčovny aut.

Ibiza miniguide

Ibiza
Půjčovna Aut Ibiza

Ibiza je španělský ostrov nacházející se u východního pobřeží Španělska. Nachází se 150 km od města Valencie. Ibiza je třetí největší z Baleárských ostrovů. Jeho nejvyšší bod, Sa Talaia, také známý jako Sa Talaiassa, se tyčí do výšky 475 metrů nad mořem. Nejvíce obyvatel na Ibize žije ve městech Ibiza, Sant Antoni de Portmany a Santa Eularia des Riu. Většina lidí zná Ibizu díky elektronické taneční hudbě a letní klubové scéně. Velká část tohoto ostrova je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ibiza je známá jako ostrov tisíce tváří. Vyznačuje se nádhernými kontrasty, díky kterým je pro návštěvníky ze Španělska i mimo něj velmi atraktivní. Ačkoli je ostrov multikulturní a kosmopolitní, stále jsou na něm patrné venkovské kořeny. Jedná se o výjimečnou část Středozemního moře, která je na evropském kontinentu světově proslulá, ale přitom zůstává neznámá. Mnoho lidí ji navštěvuje pro lákavý živý noční život, jedná se ale také o místo světového kulturního dědictví s více než 18 km krásných písečných pláží. V neposlední řadě nabízí zářivě bílé domy. Dalšími zajímavými místy na ostrově jsou:

  • Ohromující opevnění komplexu Dalt Vila
  • Křišťálově čisté vody
  • Opevněné kostely

Ostrov Ibiza je známý také svým pestrým nočním životem. Není divu, že se zde nachází většina nejprestižnějších evropských klubů. Tišší písečné zátoky ostrova jsou obklopeny borovicovými kopci, které se nacházejí podél pobřeží, zatímco Platja d’en Bossa je lemována obchody, hotely a bary. Na Ibize sídlí několik špičkových španělských hotelů, jako jsou Gran Sol, Catalonia Royal Ses Savines, Agroturismo Can Cosmi Prats, Ibizazen, Casa Maca, Lux Isla, Sir Joan Hotel, One Ibiza Suites, Hostal la Ciguana a Cas Catala. Ostrov je vysoce chráněn před komercializací a rozvojem největších měst.

Tento skalní ostrov se rozkládá na ploše 572,56 čtverečních kilometrů. Je více než desetkrát větší než Manhattan, více než pětkrát větší než Mykonos, ale asi šestkrát menší než Mallorca. Ibiza se skládá z pěti správních obcí, konkrétně Sant Josep de Sa Talaia, Vila d’Eivissa, Sant Antoni de Portmany, Sant Joan de Labritja a Santa Eularia des Riu. V roce 2001 měla Ibiza celkem 88 076 obyvatel. Odhadovalo se, že populace by do roku 2019 měla vzrůst na neuvěřitelných 147 914. Ostrov se vyznačuje středomořským klimatem s horkými léty a průměrnou roční teplotou 18,3 °C.

Objevujte s pronajatým vozidlem 

Na Ibize se nachází spousta zajímavých míst, atrakcí a restaurací, které můžete díky svému půjčenému autu navštívit. Svůj den na Ibize můžete začít cestou do některého z nejmodernějších butiků, módních barů, restaurací nebo hotelů s výhledem na lodě ve Středozemním moři. Zdá se, že na těchto místech nikdo nespěchá. Měli byste si najít dostatek času, prožít skutečnou Ibizu a pořádně si užít toto místo pro bohaté a slavné. Můžete také vyrazit autem do Carrer Andenes, kde jsou vynikající restaurace, ve kterých si můžete vychutnat kávu.

Jste zběhlí v módě? Pokud je vaše odpověď ano, můžete zvážit návštěvu hippie trhu v Es Canar. Punta Arabi Hippy se stal jedním z nejlepších trhů na Ibize. Každou středu po celé léto je v nabídce velká nabídka hippie šperků a módy. Vedle módních věcí se tam setkáte s hlasitou hudbou bavící dav. Můžete se také zastavit a posilnit se chutným jídlem u jednoho ze stánků. Tento nepředvídatelný trh má vyhrazenou dětskou zónu, a je tak vynikajícím místem pro rodiny s dětmi. Jeho vysoké borovice udržují nízkou teplotu.

Ibizu si zamilujete také pro její písečné pláže, které můžete navštívit pomocí svého zapůjčeného auta. Ibiza nabízí vše od tichých neznámých míst až po slavné pláže a od rodinných pláží po hippie pláže. Pokud hledáte místo vhodné pro rodinu a odpočinek, zkuste navštívit pláž Cala Jondal, která se nachází v San Jose. Pokud si však přejete užít párty s celebritami, měli byste zvážit cestu do Las Salinas v Playa d’en Bossa, která se nachází na jihu ostrova. Toto místo je plné zvuků dýdžejských rytmů.

Pokud se vám zachce úchvatných západů slunce, můžete je zažít na Ibize. Lidé považují Ibizu za nejlepší místo pro sledování středomořských západů slunce. Krásná krajina a moře na Ibize nabízejí úchvatné západy slunce bez ohledu na roční období. Pokud chcete vidět nejlepší přírodní krásy, jaké mohou ostrovy nabízet, měli byste tento ostrov považovat za svůj cíl. Na Ibize můžete sledovat západy slunce na místech, jako je pláž Benirras, San Antonio Bay nebo Sunset Strip. Další dobrou zprávou je, že vám zabere jen krátký čas dostat se z jednoho místa na druhé.

Letiště na Ibize 

Na jihozápadě Ibizy a přibližně 4 km od města Ibiza se nachází letiště Ibiza. Toto veřejné letiště slouží celému ostrovu a spojuje obyvatele se sousedními městy a zajímavými místy. Obsluhuje jak ostrov Formentera, tak Ibizu jako součást Baleárských ostrovů. Z letiště odlétá několika desítek sezónních linek do měst napříč evropským kontinentem a také mnohé celoroční vnitrostátní linky. Obyvatelé také využívají toto letiště jako sezónní základnu pro Vueling.

Letiště Ibiza, které provozuje organizace Spanish Airports and Air Navigation, využívá 2 800 metrů dlouhou asfaltovou dráhu a jeden terminál pro cestující. Jako jedno z hlavních letišť Baleárských ostrovů slouží více než 4,5 milionu cestujících ročně. Mezi přední letecké společnosti, které létají na Ibizu, patří Jet2.com, MyAir, Niki, Thomas Cook Airlines, Vueling Airlines, Thomson Airways, Ryanair, Germanwings, Easy Jet, Monarch Airlines, Air Europa a Air Berlin.

Letecké společnosti obsluhující letiště Ibiza nabízejí lety do mnoha destinací. Například aerolinka Air Europa létá do měst Bologna, Gran Canaria a Palma de Mallorca. Další aerolinky létají mimo jiné do Vídně, Turína, Malty, Manchesteru, do Londýna na letiště Heathrow a do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. Na letišti máte přístup k autopůjčovnám od společností, jako jsou třeba Hertz, Europcar, Avis a Alamo. Prostřednictvím vyhledáváče Google si můžete prohlédnout a porovnat ceny různých autopůjčoven, abyste si mohli vybrat co nejlépe.

Doprava na Ibize 

Pronájem automobilu vám dává nejlepší příležitost k prozkoumání pravé Ibizy. Existuje však několik důležitých rad, které byste měli o dopravě na Ibize vědět. Silnice byly vyasfaltovány a výmoly opraveny, stále ovšem narazíte na několik málo špatně vyasfaltovaných silnic. Musíte jezdit opatrně. Ačkoli mohou menší silnice vedoucí na farmy a odlehlé pláže vypadat trochu děsivě, při pomalé opatrné jízdě je zvládnete projet bez problémů.

Na cestách se samozřejmě jezdí vpravo. Zatímco ve městech očekávají úřady dodržování rychlostního limitu 50 km/h, v mimoměstských oblastech můžete jet rychlostí až 90 km/h. Jakékoli porušení pravidel provozu vám může přinést pokutu, zejména pokud vás chytí policisté. Zaparkovat na ostrově Ibiza není vždy snadné, především v turistických oblastech. V oblastech označených modrou čárou je dostupné placené parkování.

Pokud máte ve Velké Británii „Blue Badge“ pro invalidy, můžete jej využít k parkování na Ibize. Modré čáry na ulici označují zónu, kde musíte zaplatit parkovací poplatek. Je na vás, abyste v okolí vyhledali automat, kde provedete platbu. Potom umístíte parkovací lístek za okno. Přestože mají tyto parkovací zóny občas bezplatná období, měli byste si uvědomit, že v každé oblasti mohou platit trochu jiná pravidla. Bílé čáry v oblasti znamenají bezplatné parkování. Žluté čáry naznačují, že v regionu není parkování povoleno.