Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Portugalsko

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Portugalsko zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Portugalsko miniguide

Portugalsko
Půjčovna Aut Portugalsko

Jedete na dovolenou do Portugalska? Možná si během pobytu budete přát pronajmout auto, abyste se nemuseli spoléhat na veřejnou dopravu? Mnoho lidí se rozhodlo rezervovat si pronájem auta před odjezdem z domova, aby byl jejich vůz připraven, jakmile dorazí na letiště. Porovnáním cen autopůjčoven v Portugalsku od různých společností získáte nejlevnější pronájem vozu. Doporučujeme si objednat pronájem auta s dostatečným předstihem před odjezdem, protože nejdostupnější vozy obvykle mizí jako první.

Obecné informace o Portugalsku

Portugalsko se nachází v jihozápadní Evropě, na západní straně Pyrenejského poloostrova. Země má 10.4 milionu obyvatel (2014) a na severu i východě je ohraničena Španělskem. Celé pobřeží Portugalska hraničí s Atlantským oceánem.

K Portugalsku patří také souostroví Azory a Madeira v Atlantiku.

Krajina Portugalska je velmi rozmanitá. Na severu najdete nejhornatější oblasti, střední Portugalsko se skládá převážně z pobřežních plání s písečnými dunami a borových lesů. Na jihu země jsou zase kopce a písčité pláně.

Portugalsko má středomořské klima a v jižní části země spadne nejmenší množství srážek.

Hlavní město Portugalska, Lisabon, se nachází na jihozápadním pobřeží Atlantského oceánu a je domovem přibližně 540 000 obyvatel (2011). Město je politickým, hospodářským a kulturním centrem Portugalska a nabízí širokou škálu památek i zajímavostí. Věž „Torre de Belém“ ze 16. století a klášter „Mosteiro dos Jerónimos“ (slavnostně otevřený v roce 1601) jsou uvedeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Lisabon přináší také velké množství muzeí a galerií, skvělé příležitosti k nakupování a pestrý noční život.

Největšími městy Portugalska jsou Lisabon (540 000 obyvatel), Porto (240 000 obyvatel), Braga (182 000 obyvatel) a Amadora (175 000 obyvatel) (2011).

Země přivítá každoročně 13 milionů zahraničních návštěvníků a mnoho turistů využívajících cestovní kanceláře přijíždí především na dovolenou na pláži do oblasti Algarve. Portugalská kultura, historie, příroda a gastronomie také přitahuje mnoho turistů.

Mezi nejoblíbenější destinace v Portugalsku patří hlavní město Lisabon, turistická letoviska regionu Algarve, města Sintra a Porto a také město Funchal, které se nachází na ostrově Madeira.

Doprava

Portugalsko má dobře rozvinutou silniční síť s dálnicemi („autoestrada“) i venkovskými silnicemi. Většina úseků dálnic vyžaduje zaplacení mýtného a většina půjčoven automobilů je vybavena značkou pro automatické platby mýtného.

Rychlostní limit ve městech a obydlených oblastech činí 50 km/h (30 mil/h) , zatímco limit na mimoměstských silnicích je 90-100 km/h (55-60 mil/h) . Portugalské dálnice mají obvykle rychlostní limit 120 km/h (75 mil/h)

Z Lisabonu na španělskou hranici vede dálnice, která představuje část dálničního spojení mezi Madridem a Lisabonem.

Limit alkoholu v Portugalsku je 0.05%, zatímco v České republice platí nulová tolerance.

Je třeba poznamenat, že styl jízdy v Portugalsku může být agresivnější než v Česku. Doporučujeme proto řidičům, aby byli za volantem ostražití a udržovali dostatečnou vzdálenost od auta před nimi.

Tipy na cesty

Se zapůjčeným autem máte v Portugalsku skvělou příležitost zažít rozmanitou dovolenou, protože pronajaté vozidlo usnadňuje cestování a objevování země vlastním tempem.

Pokud plánujete řídit ve větších městech, jako je Lisabon, doporučujeme rezervovat pronajaté auto s GPS, která vám usnadní cestu po městě. V hlavním městě můžete také narazit na hustou dopravu a obtížné hledání volného parkovacího místa.

Portugalsko je malá země s přiměřenými vzdálenostmi mezi místy. Vzdálenost od Fara na jihu k Portu na severu je 553 km (343 mil) , což odpovídá 4.5 hodinám jízdy autem.

S půjčeným autem si můžete vychutnat nádhernou krajinu s malebnými městy, vinicemi, hrady a fantastickými plážemi.

Sintra

Historické město Sintra se nachází v západním Portugalsku a žije v něm přibližně 10 000 obyvatel (2011). Sintra leží zhruba 12 km (7,5 mil) od pobřeží Atlantického oceánu a 33 km (20 mil) severozápadně od hlavního města Lisabonu. Sintra je oblíbeným turistickým cílem a je známá svou jedinečnou atmosférou i krásnými historickými budovami.

Město leží v nadmořské výšce 300 metrů (1000 stop) a na vrcholu se rozprostírá maurský hrad „Castelo dos Mouros“ z 10. století. Další atrakcí je zámek „Palacio da Pena“ z 19. století a královský palác „Palacio Nacional de Sintra“ ze 16. století.

Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejbližší mezinárodní letiště Lisbon Portela Airport (LIS) se nachází 37 km (23 mil) východně od města Sintra. Svou pobočku zde má mnoho mezinárodních půjčoven automobilů, jako jsou společnosti Avis, Hertz, Goldcar a Enterprise.

S půjčeným autem v Sintře se můžete rozhodovat mezi mnoha alternativami pro příjemné výlety v Portugalsku. Vzdálenost od Lisabonu je malá, přičemž hlavní město nabízí nespočet atrakcí a dobrých příležitostí k nakupování.

Pobřeží Estoril v Portugalsku má dlouhé a krásné pláže. Doporučujeme zajet na nejoblíbenější pláž „Praia De Carcavelos“, která se nachází 25 km (15 mil) jihovýchodně od Sintry a chlubí se pískem zlaté barvy. Možnosti k parkování v Carcavelos jsou skvělé a na pláži najdete několik kaváren či restaurací.

Doporučujeme také navštívit malá pobřežní města Estoril a Cascais, která se nachází západně od pláže v Carcavelos. Estoril je známý svými plážemi, golfovým hřištěm a největším evropským kasinem. Cascais nabízí také několik malých pláží a kromě toho elegantní uličky s módními obchody, restauracemi a bary.

Porto

Přístavní město Porto se nachází severozápadně od Portugalska u řeky Duoro, asi 7 km (4 míle) od Atlantského oceánu. S 240 000 obyvateli se jedná o druhé největší město v zemi. Porto je rušné obchodní město a v roce 2001 bylo jmenováno Evropským hlavním městem kultury. Město je známé také výrobou portského vína.

Porto je jedním z nejstarších měst v Evropě, neboť bylo osídleno již od 3. století před naším letopočtem. Historické centrum města je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Právě v centru můžete spatřit katedrálu (původně z 12. století) a diecézní palác z 18. století. Populární čtvrť u řeky Duoro nabízí spoustu kaváren, restaurací a barů.

Město nabízí také několik zajímavých muzeí – včetně „Fundacao Serralves“ zaměřené na současné umění. Místní pláž ve Foz do Duoro je vzdálena 7 km (4 míle) západně od města a je oblíbeným letoviskem.

Mezinárodní letiště ve městě – Porto Sá Carneiro Airport (OPO) – se nachází 12 km (7,5 míle) severně od centra města a je třetím nejrušnějším letištěm v zemi. Na letišti se nachází pobočky autopůjčoven Europcar, Avis, Budget, Guerin a Hertz.

Mezi návštěvníky je populární vyrazit půjčeným autem do půvabného města Guimaraes, které se nachází 55 km (34 mil) severovýchodně od Porta. Guimaraes má asi 54 000 obyvatel (2012) a jedno z nejlépe zachovalých historických městských center v zemi. Historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a v roce 2012 bylo město vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury.

Nejoblíbenější zajímavostí v Guimaraes je pevnost z 11. století, kostel Sao Miguel ze 13. století, kostel Sao Francisco z 15. století a palác „Paco Dos Duques“ ze 14. století.

Dalším tipem na cestu autem je jednodenní výlet do přístavního města Aveiro, které je vzdálené 80 km (50 mil) jižně od Porta. Aveiro má asi 60 000 obyvatel a je proslulé svými kanály a klenutými mosty. Z tohoto důvodu bývá město často označováno jako „portugalské Benátky“ a je oblíbenou turistickou atrakcí.

Pokud cestujete do nebo z Aveira, můžete se zastavit u hradu Castillo de Santa Maria da Feira, který byl původně postaven v 11. století. Hrad má 4 věže a byl obnoven v 15. století. Castillo de Santa Maria de Feira je vzdálen 37 km (23 mil) jižně od Porta a 50 km (31 mil) severně od Aveira.

Lagos

Lagos je historické město ležící na jihu Portugalska na pobřeží Atlantského oceánu, konkrétně v západní části oblasti Algarve. Lagos má 31 000 obyvatel (2011) a je oblíbeným turistickým městem.

Lagos je známý svými krásnými plážemi a zátokami s idylickou polohou mezi dramaticky vypadajícími útesy – včetně pláže „Meia Praia“. Město je známé také svým svým nočním životem v letních měsících, můžete tak prozkoumávat úzké, rušné uličky historického centra.

K zajímavostem v Lagosu patří působivá pevnost ze 17. století, městské hradby ze 14. století a kostely Sao Sebastiao a Santo Antonio – oba ze 17. století. Poslední jmenovaný zahrnuje malé městské muzeum, které také stojí za návštěvu. Na náměstí Praca da Republica najdete historický trh s otroky z 15. století, který je také jednou z atrakcí města.

Nejbližší mezinárodní letiště je Faro Airport (FAO), které se nachází 89 km (55 mil) východně od Lagosu. Na letišti má svou pobočku několik renomovaných autopůjčoven včetně společností Avis, Hertz, Goldcar, Enterprise a Europcar.

Pokud se rozhodnete pronajmout si auto v Lagosu, máte možnost podnikat velmi zajímavé výlety a spatřit více v regionu svým vlastním tempem. Naším tipem je výlet do malého města Silves, které je vzdálené 38 km (24 mil) severovýchodně od Lagosu. Silves má 11 000 obyvatel (2011) a nachází se nad řekou Arade. V horní části města se nachází maurská pevnost Castelo dos Mouros, jejiž nejstarší části pocházejí z 8. století. Často navštěvovanou památkou je také katedrála v Silves, která byla postavena v 15. století. Bývá považována za nejvýznmanější gotickou stavbu v regionu Algarve.

Pokud chcete poznat velkoměstský život plný nákupů, kaváren, muzeí a památek, můžete podniknout jednodenní výlet do hlavního města Lisabonu, které se nachází 300 km (186 mil) severně od Lagosu. Lisabon nabízí každému něco a cesta tam zabere zhruba 2 hodiny a 40 minut.