Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Porto

Plánujete navštívit Porto a potřebujete si půjčit auto, abyste si mohli užít vše, co město a jeho okolí nabízí, svým vlastním tempem? V tomhle nádherném městě je toho tolik, co můžete dělat a navštívit a pronájem auta je perfektní způsob, jak objevit vše. Od historických čtrvtí po moderní architekturu, hlavní město regionu Douro je skvělým únikovým místem pro městské cestovatele.

Průvodce po Portu

Autopůjčovna Porto
Půjčovna Aut Porto

Porto se nachází na severozápadím pobřeží Portugalska. Je to druhé největší město v zemi a takzvané „Hlavní město severu“. Město má 297 000 obyvatel a rozkládá se podél ústí řeky Douro o rozloze 41,42 čtverečních kilometrů. Bohatá a dlouhá historie Porta začíná už od dob Keltů, město se rozvíjelo za římské okupace, poté, co se stalo centrem pro expanzi křesťanství za vlády Visigótů. Tato oblast byla poté známá jako Portus Cale a název dal později základ modernímu názvu Portugalsko.

Porto je uznávané pro svůj nejproslulejší vývozní artikl, světově známé portské víno. Jedná se o jedno z nejstarších chráněných označení původu produktů pocházejícího z 19. století. V dnešní době můžete navštívit jednu z mnoha portských vináren nacházející se ve městě Vila Nova de Gaia, hned za řekou Douro. Je to 5km cesta, která trvá asi 5 minut, a stojí za to tam jít, když jste ve městě. Matosinhos má jedny z nejlepších pláží v regionu a nachází se pouhých 15 minut (asi 7 km) od centra města.

  • Navštivte vinné sklípky
  • Navštivte historické centrum s úzkými uličkami
  • Vydejte se autem do přilehlých měst

V Matosinhos můžete navštívit monumentální kostel Igreja do Bom Jesus, skvělý příklad severní portugalské barokní architektury, a také moderní Sea Life, největší akvárium na severu země. Dalším skvělým místem pro jednodenní výlet je Aveiro, často přezdívané jako portugalské Benátky, díky mnoha kanálům. Nachází se 57 km od centra Porta, dostat se tam vám bude trvat asi hodinu cesty autem z autopůjčovny. V Aveiro si nemůžete nechat ujít Moliceiros, typické lodě a chuť Ovos Moles, lahodné vaječné pochoutky, která je pro město typická.

Porto můžete lehce objevovat autem, a přestože někdy může být obtížné najít parkování na ulici zdarma, v centru města jsou placená parkoviště, kde můžete zapůjčené auto nechat a vydat se pěšky. Středověká čtvrť Ribeira se rozprostírá podél nábřeží Doura a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Odtud budete mít také nádherný výhled na Ponte Dom Luís z 19. století, úžasný železný dvoupodlažní most a Vila Nova de Gaia, hned za řekou. Porto je hrdé město plné skrytých drahokamů, které čekají na objevení.

Objevujte autem z autopůjčovny

Druhé největší město Portugalska je dokonalou kombinací starého a nového, tradice a moderny. Autem z autopůjčovny budete moci prozkoumat Porto vlastním tempem a odhalit vše, co toto neuvěřitelné místo může nabídnout. Město není tak velké, takže si budete moci bez problémů prohlédnout jeho nejzajímavější atrakce, místa a památky. Rua de Santa Catarina je pěší zóna a tradiční nákupní centrum v centru města. Ulice je plná tradičních i mezinárodních obchodů. Nachází se zde jedna z nejoblíbenějších kaváren ve městě, Majestic.

Zastávku v Majestic si nikdo z návštěvníků Porta nesmí nechat ujít. Jedná se o klenot v secesním stylu od průčelí až po interiéry, kde si můžete dopřát tradiční portugalské pečivo a nahlédnout do dob dávno minulých. V blízkosti Rua de Santa Catarina je trh Mercado do Bolhão, postavený v neoklasicistním stylu a ze všech trhů v Portu pravděpodobně nejtradičnější. Návštěva této části města by nebyla úplná bez návštěvy nádherného knihkupectví Livraria Lello, které bylo založeno v roce 1906. Jeho pohádkové schodiště inspirovalo J. K. Rowlingovou, když si představovala Bradavice.

Pomocí auta z autopůjčovny se dostanete do Fundação de Serralves (Nadace Serralves) asi za 5 minut od centra města. Serralves, nacházející se asi 5 km od centra Porta, je velkolepá kulturní instituce specializující se na současné umění. Muzeum je zasazeno do paláce v secesním stylu obklopeném 18hektarovým parkem a může se pochlubit některými z nejlepších výstav v zemi.

Obyvatelé města, kterým se říká Tripeiros, což doslova znamená dršťkožrouti, díky nejslavnějšímu jídlu Tripas à Moda do Porto, mají s jídlem úzký vztah. Dršťky se konzumují od 17. století a staly se domáckým jídlem Porta. Dalším tradičním jídlem, které musíte vyzkoušet, je Francesinha (malá Francouzka), vynikající sendvič převzatý z francouzského croque-monsieur. Pro tradiční zážitek můžete navštívit Casa Aleixo, které se nachází v Campanhã asi 2,5 km od centra města, nebo O Paparico, v Areose (5 km od centra města).

Letiště

Porto je obsluhováno letištěm Francisco Sá Carneiro, které se nachází asi 11 km severozápadně od centra města. Letiště bylo otevřeno v roce 1945, je druhým nejrušnějším letištěm v zemi a slouží jako základna pro EasyJet, Ryanair a TAP Air Portugal. Pokud si chcete zarezervovat auto, jakmile dorazíte do Porta, můžete tak učinit návštěvou jedné z přepážek autopůjčoven těsně před bezpečnostní kontrolou.

Existuje několik důvodů, proč byste si měli půjčit auto v Aeroporto Francisco Sá Carneiro, jako je bezpečnost, flexibilita, pohodlí a rozmanitost. Můžete si vybrat mezi autopůjčovnami Avis-Budget, Europcar, Goldcar, Guerin, Hertz a Sixt. Všechny přepážky jsou otevřeny od 7:00 do 00:00. Letiště poskytuje také službu s obsluhou zvanou ValetXpress a skvělé možnosti parkování, které určitě vyhovoví všem vašim potřebám.

Aeroporto Francisco Sá Carneiro je rušným centrem a nabízí lety do a z hlavních evropských měst, jako je Londýn, Ženeva, Paříž, Madrid, Mnichov, Istanbul nebo Amsterdam. Z Porta se můžete bez potíží dostat do většiny evropských destinací a také létat do Luandy, Angoly a Toronta v Kanadě. Je to také nejrychlejší způsob, jak se dostat do dalších portugalských měst, jako jsou Lisabon, Faro, Ponta Delgada na Azorech a Funchal na ostrově Madeira.

Doprava

Město Porto spolu s okolními čtvrťmi a městy má přes 1 milion obyvatel, takže jízda autem zde může být trochu hektická. V samotném městě, zejména v historickém centru, jsou silnice úzké a dlažební kostky mohou způsobit problém řidičům, kteří nejsou zvyklí na způsob řízení, který vyžadují. Nicméně, Porto je velmi dobře obslužné dálnicemi a silnicemi pro motorová vozidla ve výborném stavu, jako je VCI (Via de Cintura Interna), kruhová dálnice obklopující město.

Stejně jako ve většině portugalských měst si musíte při jízdě v Portu dávat pozor na dopravní značky a značení. Je zde spoustu jednosměrných ulic, které nejsou řádně označeny a mohou představovat problém, proto jezděte opatrně a s rozumem. Nezapomeňte, že se jezdí na pravé straně silnice a že přednost má vždy ten, kdo jede zprava. Bezpečnostní pásy jsou povinné, a to i pro ty, kteří cestují na zadním sedadle.

Portugalsko má zákonný limit pro jízdu pod vlivem alkoholu 0,49 promile, oproti nulové toleranci v ČR, takže před výjezdem na silnici se vyvarujte ochutnávce portského vína. Rychlostní limity jsou 50 km/h ve městě, 80 km/h na vedlejších silnicích a 120 km/h na dálnicích. I když uvidíte místní překračovat rychlost, dodržujte limity. Porto má po celém městě několik placených parkovišť, kde můžete nechat auto a procházet se pěšky. Pokud parkujete na ulici, dejte si pozor na to, že i když v některých ulicích je to zdarma, většina z nich má parkovací automaty a centrum města je obvykle dražší.