Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Funchal

Nejlepším způsobem cestování po Funchalu, abyste mohli navštívit městskou katedrálu, prozkoumat kuriózní pouliční umění v Rua da Santa Maria, užít si prohlídku vinařství a ochutnat jednou (nebo dvakrát!) provotřídní vína z Madeiry, je jízda autem po celém městě. Vždy se můžete spolehnout na spolehlivou autopůjčovnu, který se postará o vaše potřeby při pronájmu vozu

Průvodce po Funchalu

Autopůjčovna Funchal
Půjčovna Aut Funchal

Ačkoliv má Funchal asi jen 100 tisíc obyvatel, je hlavním městem Madeiry, jednoho z portugalských ostrovů v Atlantiku. Město je známé především jako rodiště fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda, tou hlavní atrakcí ovšem může být produkce vlastního madeirského vína, která pomohla rozvoji městské ekonomiky a umožnilo mu, aby se v roce 1508 vyvinulo z autonomní farnosti do pulzujícího města.

Jistě vás potěší, že se město může pochlubit subtropickým podnebím, což znamená spoustu času na dýchání vzduchu podél pobřeží a na vychutnání čerstvých, místně ulovených ryb a marinovaného masa – samozřejmě doplněné o doušek světoznámého vína. Pokud si příliš nepotrpíte na víno, můžete zkusit madeirskou ponchu: místní lék na všechno. Tato silná směs rumu, cukrové třtiny a citronové šťávy vám pomůže oživit vaše smysly, abyste se probudili.

Jednou z nejzajímavějších věcí, které můžete ve Funchalu udělat, je navštívit delfíny a velryby v jejich přirozeném prostředí. Vzhledem k tomu, že Madeira leží na severu Atlantského oceánu, je umístěna v ideální poloze k pozorování migrujících delfínů a velryb. V závislosti na ročním období můžete snadno zahlédnout keporkaky, plejtváky obrovské, plejtváky myšoky, delfíny a s trochou štěstí dokonce kosatky. Pokud se obáváte vlivu prohlídky na zvířata, můžete se uklidnit tím, že na všechny výlety na ostrově existuje 10minutové omezení.

Ve Funchalu se můžete věnovat obvyklým turistickým aktivitám, jako je prohlídka muzeí, ochutnávka vína nebo dokonce jízda lanovkou. Nebo můžete udělat krok ze své komfortní zóny a zkusit něco, co jinde nezažijete: sjet dolů v proutěných sáňkách po strmých ulicích Monte. V minulosti sáňky místní obyvatelé používali jako dopravní prostředek, ale dnes se svezete na toboganu a o řízení se postarají dva běžci v tradičních krojích. Nenechte si ujít šanci to zkusit, protože tohle můžete zažít pouze na Madeiře.

Objevujte se svým pronajatým vozem

Nejpohodlnější způsob, jak prozkoumat Madeiru, je ubytovat se ve Funchalu a projet okolí pomocí pronajatého vozu. Začněte den návštěvou tropického paláce Jardim Tropical, víceúrovňové zahrady s exotickými stromy, muzeem a dokonce i afrických soch. Vzhledem ke vzdálenosti pouhých 7 km se autem dostanete do cíle přibližně za 12 minut. Nezastavujte se však jenom tady. Lanovkou se můžete dostat také do botanické zahrady a užít si nádherný výhled, který nabízí.

Poté si můžete vychutnat oběd v restauraci Taberna Madeira, jedné z nejlépe hodnocených restaurací ve Funchalu. Nachází se jen 5 km od Jardim Tropical Monte Palace, tedy pouhých 15 minut jízdy, takže můžete snadno naplnit svůj žaludek tradičními portugalskými pokrmy, jako je jejich dokonale uvařené břicho tuňáka, čerstvé a šťavnaté chobotnice nebo chutné modré makrely. Kombinujte tyto pokrmy s některými z jejich světově proslulých madeirských vín a zakončete své jídlo nabídkou delikátních dortů.

Chcete zážitek, který vám skutečně změní život? Do svého seznamu můžete přidat výlet do nitra sopky. Jeskyně São Vicente na Madeiře leží 31,9 km od města Funchal a kromě jeskyní nabízí také muzeum s 3D filmy o sopkách a dokonce i skutečný vulkán. Absolvujte 35 minut dlouhou cestu autem a vydejte se na tuto interaktivní prohlídku, která je nutností pro každého cestovatele na Madeiře.

Letiště

Nejbližší letiště s názvem Cristiano Ronaldo Madeira International Airport (FNC) nebo Madeira Airport se nachází v Santa Cruz. Letiště leží 25 km východně až severovýchodně od Funchalu. Mezi piloty bylo známé jako jedno z nejobtížnějších letišť, a to kvůli své malé dráze. Letiště Madeira se otevřelo v roce 1964 s dráhou dlouhou pouhých 1 600 metrů, takže zde mohli přistát pouze nejzkušenější a nejlepší piloti. Aby letiště mohlo odbavovat 3,5 milionu cestujících ročně, prodloužilo v roce 2000 svou dráhu o 1 km.

Pokud jde o pronájem automobilu na letišti v Madeiře, máte různé možnosti podle vašich preferencí a rozpočtu. K dispozici jsou autopůjčovny jako Avis/Budget, Europcar, Goldcar/Rhodium, Guerin/Alamo/Enterprise/National, Rodavante, Hertz/Thrifty/Dollar/Firefly a Sixt. Půjčovny aut najdete na přízemí v hlavním terminálu. Provozní doba je obvykle od 7:00 do 12:00 o půlnoci.

Navzdory své poloze na pobřeží je Funchal jednou z nejoblíbenějších destinací pro cestovatele do Portugalska. Funchal, známý jako Havaj Evropy, je v zimních měsících obzvláště zajímavý, protože turisté sem rádi utíkají z nepříznivé zimy severní a střední Evropy a užívají si věčného slunce v ráji.

Doprava

Obyvatelé Madeiry jezdí po pravé straně vozovky a před zapůjčením vlastního auta se nejprve pořádně seznamte s místními předpisy. Nezapomeňte, že bezpečnostní pás je povinný pro všechny psažéry v automobilu. Pro vaši orientaci je rychlostní limit v zastavěných oblastech 50 km/h, na mimoměstských silnicích 90–100 km/h a na dálnicích 120 km/h. Hlavním pravidlem při řízení na Madeiře je řídit opatrně, abyste do cíle dojeli bezpečně.

Pokud jde o pronájem automobilu na Madeiře, doporučujeme vám pronajmout si lepší model, který vám usnadní jízdu po prudkých kopcích a úzkých silnicích. Vyhněte se půjčování malých aut, které nemusí výkonnostně stačit při zdolávání kopců. Kompaktní auta jsou nejlepší při parkování i jízdě po úzkých komunikacích.