Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Ajaccio

Lidé milují objevování nových míst. Nespočet turistických zajímavostí nabízí město Ajaccio, k tomu se ovšem někdy budete muset cestovat delší vzdálenosti. Protože si každý nechce nebo nemůže dovolit koupi vlastního vozu, nejlepší volbou může být pronájem automobilu. V tomto článku se podíváme na úžásná místa, které můžete prozkoumat ve městě Ajaccio a jeho okolí, nebo jak fungují autopůjčovny.

Průvodce po městě Ajaccio

Ajaccio
Půjčovna Aut Ajaccio

Ajaccio je francouzská obec. Pokud byste měli navštívit jediné francouzské město, mělo by to být právě Ajaccio. Jedná se o úžasné město obklopené krásnou přírodou, přičemž životní náklady zde nejsou vysoké. Ajaccio je hlavním městem Korsiky, ostrova ležícího ve Středozemním moři. Strategická poloha tohoto města o rozloze 82 čtverečních kilometrů z něj činí ústřední místo pro turisty z celého světa. Není divu, že jeho hlavním zdrojem příjmů je cestovní ruch. Významná města nedaleko Ajaccia zahrnují Nice ve Francii a Janov nebo Florencii v Itálii. 

Ajaccio je město, které láká různé druhy lidí. Tento region s více než 70 000 obyvatel zahrnuje několik horských oblastí, kde můžete podnikat pěší turistiku, cykloturistiku, kanoe, horolezectví a trekking. Můžete se zúčastnit několika outdoorových aktivit, přičemž ve městě i jeho okolí se určitě budete bavit. Vyznačuje se hluboce zakořeněnou kulturou a vstřícností lidí. Přestože se jedná o francouzsky mluvící město, mnoho lidí zde rozumí angličtině, což usnadňuje komunikaci. 

V celém městě se každý rok koná několik akcí, které jsou populární v celém regionu a nabízejí turistům možnost dozvědět se více o kultuře místních obyvatel. Jednou z takových akcí je kaštanový veletrh v obci Bocognano, který se koná každý prosinec. Pokud jde o obchodní aktivity, ve městě existuje několik průmyslových odvětví a komerční přístav. Klima v Ajaccio je velmi přátelské, s mírným slunečním svitem a srážkami během léta i jara. 

Ajaccio, také často nazývané císařským městem, je místem narození francouzského generála a státníka Napoleona Bonaparta. Po celém městě je rozptýleno několik úžasných staveb, které mají historickou hodnotu a rozhodně stojí za pozornost. Přímo v centru Place d’Austerlitz uvidíte sochu samotného Napoleona. Ve městě je také několik tržišť, kde můžete získat různé druhy potravin včetně místních surovin. 

Objevujte s půjčeným autem

Ve městě Ajaccio se nachází několik úžasných míst, která můžete navštívit. Dobrá věc na těchto místech je ta, že jsou přístupná autem. A protože v Ajacciu jsou dostupné autopůjčovny, nebudete mít problém s jejich návštěvou. Pokud jste milovníkem historických artefaktů, můžete si prohlédnout muzeum Maison Bonaparte, které bylo rodovým domovem legendární rodiny Bonaparte. Další muzea, která můžete navštívit, jsou Feschovo muzeum a NapoRama. Z muzea Maison Bonaparte do Feschova muzea je to asi 700 metrů a jízda vám zabere 3 minut. 

Ajaccio je také sídlem různých hotelů a restaurací, kde si můžete pochutnat na místních i mezinárodních jídlech, jako jsou Fium’Orbu a Jambon sec de Corse. Ačkoliv jsou hotely a restaurace rozmístěny po celém městě, s půjčeným autem nebudete mít problém se tam dostat, protože silniční síť je na dobré úrovni. Například Mercure Ajaccio je špičkovým hotelem navštěvovaným řadou turistů a nabízí dobrý výhled na celé město a záliv Golfe d’Ajaccio. 

Většina hlavních turistických atrakcí ve městě je blízko sebe. Z muzea Maison Bonaparte do hotelu Mercure Ajaccio je to 1,8 km a cesta půjčeným autem vám zabere asi 4 minuty. Pokud milujete pláže, můžete se také dobře pobavit na místech, jako jsou Plage du Ricanto, Plage de Grand Capo Di Feno a Le Palm Beach. Vzdálenost mezi Plage du Ricanto a NapoRama je 6 km a autem tuto trasu ujedete za 16 minut. 

Letiště

Letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte je hlavní a jediné letiště sloužící městu. Jedná se o mezinárodní letiště, které se nachází v blízkosti okraje města. Mezi nejoblíbenější linky létající z letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte patří trasy do Paříže, Nice a Marseille. V blízkosti letiště je několik autopůjčoven, které můžete během svého pobytu využít. Mezi nejznámější patří Europcar, Hertz, Alamo, Budget a Rent A Car Ajaccio. 

Mnoho z těchto autopůjčoven nabízí různé značky automobilů, ze kterých si můžete vybrat. Mají také webovou stránku, kde si můžete své auto pohodlně rezervovat. Ať už si vyberete jakoukoliv autopůjčovnu, doporučujeme vám projít si její podmínky. Můžete si také přečíst její recenze a zjistit tak kvalitu poskytovaných služeb. 

Půjčení auta ve městě Ajaccio není drahé a samotný proces je obvykle jednoduchý a bezproblémový. Je však nejlepší určit si před půjčením správnou dobu, po kterou budete auto potřebovat. Je to z toho důvodu, že autopůjčovny účtují pokutu, pokud vozidlo nedodáte v dohodnutý termín. 

Doprava

Ajaccio nabízí kvalitní a dobře propojené silnice, což pomáhá snížit hustotu provozu. Během začátku a konce pracovní doby se příležitostně objevuje dopravní zácpa. Rychlost jízdy je obvykle založena na stavu vozovky. V ideálním případě můžete po silnicích jet rychlostí 80 až 110 km/h, zatímco v obytných oblastech je maximální rychlost jízdy stanovena na 60 km/h. 

Přestože se městě nachází mnoho parkovacích míst, většina z nich je v soukromém vlastnictví. V závislosti na parkovišti budete muset zaplatit určitou částku, než budete moci zaparkovat své auto. Pokud navštěvujete staré město, může být obtížné najít místo nějaké parkoviště. Můžete však zkusit najít parkovací místo na ulici nebo jet na parkoviště poblíž přístavu.