Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Toulouse

Vybrali jste si Toulouse jako destinaci pro svou příští dovolenou? Budete potřebovat po dobu svého pobytu využít služeb autopůjčovny? Nemusíte se bát, ve městě si můžete vybrat z celé řady. Mnoho z nich lze navíc snadno najít na letišti nebo v jeho blízkosti. Pronájem auta je rychlý a snadný, a to do té míry, že si vůz můžete půjčit online ještě před vaším příjezdem.

Průvodce po Toulouse

Toulouse
Půjčovna Aut Toulouse

Toulouse je se svými 466 297 obyvateli podle sčítání lidu v lednu 2014 považovánao za čtvrté největší město ve Francii. V metropolitní oblasti Toulouse však žije více než milion obyvatel. Město se nachází na břehu řeky Garonne a je známé svou významnou aktivitou v leteckém průmyslu. Hraničí s oblastmi Blagnac, Colomiers, Balma a dalšími. Toulouse má také jednu z nejstarších univerzit v Evropě – Univerzitu v Toulouse. Tato instituce byla založena v roce 1229 a v současné době je domovem více než 103 000 studentů.

V Toulouse se nachází velké množství památek a turistických lokací, jako jsou převážně kostely, muzea a „hôtels partuliers“, což jsou velké rodinné domy obvykle uzavírající vnitřní nádvoří. Tyto stavby pocházejí z 11. až 17. století. Můžeme říci, že Toulouse je městem s velkým historickým bohatstvím. Má však také rozvinutou ekonomiku, obzvlášť díky masivnímu podílu na leteckém, kosmickém, elektronickém, informačním a biotechnologickém průmyslu. Toulouse má otevřenou kulturu, jež v sobě mísí hned několik žánrů. Mezi aspekty zdejší kultury, které jsou snadno patrné, patří:

  • Opera
  • Sporty jako rugby a basketball
  • Umění
  • Jídlo a víno

Nezapomenutelnou historickou událostí, která se odehrála v Toulouse, byla konstrukce nadzvukového letadla Concorde, která se uskutečnila na základě spolupráce mezi britskou a francouzskou vládou. Od té doby město zaznamenalo obrovský ekonomický růst. Právě tento fakt spolu s četnými historickými památkami a bohatým kulturním životem činí z Toulouse přitažlivé místo pro mnoho návštěvníků. V okolí města se však také nachází mnoho historicky a kulturně zajímavých míst, stejně tak jako a oblastí výjimečně krásnou přírodou. Pokud tedy navštěvujete Toulouse poprvé, měli byste zvážit půjčení auta.

Proces půjčování auta je poměrně snadný a autopůjčovny najdete v letištních terminálech hned po příletu. Nicméně malá rada návštěvníkům, zejména návštěvníkům cestujícím do Toulouse poprvé: projděte si před zapůjčením auta důkladně podmínky služeb poskytovaných těmito agenturami. Nejlepší nabídky se však dají najít při porovnání cen online. Rezervace předem na jedné z mnoha stránek určených k online rezervaci a pronájmu aut je snadná, pohodlná a šetří čas.

Objevujte se svým půjčeným autem

Při plánování cesty do Toulouse jste si už pravděpodobně vybrali některá místa k návštěvě. Přesto však máme několik zajímavých tipů, které byste měli vyzkoušet, chcete-li si svůj výlet užít co nejvíce. Naším prvním návrhem je Place du Capitole. Jestliže jste na tohle místo nemysleli, určitě nám za jeho doporučení poděkujete. Place du Capitole je centrem toulouského života a vždy se tady něco děje. Na náměstí najdete klasickou toulouskou architekturu. Centrum města se nachází přibližně 9 km od letiště v Toulouse a dostanete se tam odsud za 20 minut.

V centru Toulouse je mnoho jednosměrných ulic, které vám mohou lehce ztížit řízení. Je tu však také mnoho zajímavých míst k návštěvě. Například Musée des Augustins, muzeum výtvarného umění, jen 1,9 km od náměstí Place du Capitole. K vidění je zde množství exponátů včetně obrazů, soch a zvláštních sbírek. Najdete tu několik gotických, románských a renesančních kousků sahajích přes řadu století až do století dvacátého. Před návštěvou se ujistěte, že disponujete dobrým fotoaparátem, protože váš Instagram získá spoustu skvělých snímků!

Byť je v samotném Toulouse spousta zajímavých míst, půjčíte-li si auto, budete moci navštívit i některá velkolepá místa mimo něj – jako např. Parc Naturel Régional du Haut Languedoc. Rovněž se dá udělat výlet do Caramanu, což je obec nebo okres v departamentu Haute-Garonne. Caraman leží jen 30 km jihozápadně od Toulouse. Kombinace náboženských a komerčník budov nabídne mnoho k vidění. Oblíbeným místem je krytý trh, skládající se z několika obchodů prodávajících převážně módu a jídlo.

Z Toulouse můžete jet rovněž do města Castelnaudary, jenž je vzdálené pouhých 50 km jihovýchodně od města. Castelnaudary je další obcí nebo okresem, tentokrát v departamentu Aude regionu Occitanie. Castelnaudary nabízí hned několik zajímavostí; nejčastěji navštěvovanou z nich je Le Grand Bassin – největší masa otevřené vody o rozloze asi 7 hektarů, která se nachází se podél Canal du Midi. Samotný Canal du Midi sloužil až do 20. století jako důležitý prostředek k přepravě zboží, ale nyní slouží hlavně turistům a rekreaci v Toulouse.

Letiště

Toulouse má hned několik letišť přístupných návštěvníkům a všechny se skvělými službami autopůjčoven. Nejoblíbenějším z nich je letiště Toulouse-Blagnac (TLS), jež se nachází 9 km severozápadně od Toulouse a částečně v Blagnacu. To od roku 2017 nabízí letiště lety do více než 74 destinací. Letištní terminály nabídnou několik restaurací a barů, přístup na internet, směnárnu i bankomaty. Toulouse také leží zhruba 90 km jihovýchodně od letiště Carcassonne a na východ od letiště Castres Mazamet.

Na letišti Toulouse-Blagnac máte přístup k několika autopůjčovnám s cenově dostupnými službami. Některé z nich dokonce nabízí bezplatnou jízdu z letiště do svých kanceláří. Populární půjčovnou je Hertz, americká autopůjčovna se sídlem v Estero na Floridě a potom také Europcar, půjčovna působící celkem ve 140 zemích na světě. Dalšími půjčovnami přístupnými z letiště jsou Enterprise Rent-A-Car-Toulouse Portet, Interrent, Goldcar a Sixt.

Většina z těchto půjčoven funguje každý den mezi 7:00 a půlnocí. Mnoho z nich nabízí online rezervační systém, který umožňuje návštěvníkům snadné vyzkoušení různých typů automobilů, které jsou k dispozici, a nabídne bližší informace o možnosti pojištění a opatřeních, kterými se řídí jejich služby, než vůbec vyrazí do jejich kanceláře. Tyto půjčovny najdete roztroušeně po celém letištním terminálu.

Doprava

Toulouse se může pochlubit dobře fungující silniční sítí, ačkoli, jak už bylo zmíněno, v centru města najdete řadu jednosměrných silnic. Do centra se snadno dostanete z letiště po hlavních silnicích. Během pracovních dnů je provoz často nízký, i když může být někdy ovlivněn středním tokem kolem přeplněných oblastí, jako je např. Jardin Pierre Goudouli. Vnitrostátní rychlostní limit je na hlavních silnicích uvnitř zastavěných oblastí 50 km/h.

Rychlostní limit pro hlavní silnice mimo zastavěné oblasti je však stanoven na 80 km/h, na dálnicích se zvyšuje na 130 km/h; pokud však prší, tento limit klesá na 110 km/h. Dávejte si ovšem pozor – při vjezdu do zastavěných oblastí, a to zejména do malých vesnic, nenajdete žádné zvláštní značky pro omezení rychlosti. Vjezd do vesnice nebo města ovšem indikuje značka s tmavě modrými písmeny na bělavém pozadí.

Toulouse nabízí mnoho možností k parkování, a to zejména v centru města. Mezi ně patří parkoviště Q-Park Toulouse Jeanne D’Arc, Vinci Park, Onepark nebo parkoviště Indigo Victor Hugo. Mějte na paměti, že při řízení ve Francii mají Francouzi populární přísloví „Priorité à droite“, což znamená přednost zprava: pokud nikde nejsou dopravní značky nařizující něco jiného, provoz musí dát přednost autům jedoucím zprava. Pokud tedy během své další cesty navštívíte Toulouse, proč si nepronajmout auto a nevyrazit se na dobrodružství.