Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Německo

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Německo zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Německo miniguide

Německo
Půjčovna Aut Německo

Hledáte levný a spolehlivý pronájem auta v Německu? Dovolená v Německu s půjčeným vozidlem je opravdu velmi populární. Země nabízí k prozkoumání skvělé kulturní zážitky a krásnou přírodu. Doporučujeme si zarezervovat vůz s dostatečným předstihem před odjezdem. Jen tak budete mít jistotu, že získáte auto, které je pro vás to pravé, a to za nejnižší možnou cenu. Mějte na paměti, že v průběhu prázdnin je poptávka po půjčovnách vysoká a nejdostupnější vozy jsou obvykle rezervovány jako první.

Můžete si zvolit, zda si půjčené auto vyzvednete po příletu na letišti, nebo v centru města.

O Německu

Německo se nachází ve střední Evropě a má asi 80,2 milionu obyvatel (2013). Země má hranice s Dánskem, Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Švýcarskem, Rakouskem, Českou republikou a Polskem.

Německo má také na severu země pobřeží Severního a Baltského moře.

Krajina na severu sestává převážně z rovin, naproti tomu střední část země má více kopců a vrcholů než sever. Na jihu Německa je více kopcovitá krajina s hornatými regiony. Nejjižnější část země směrem k Alpám představuje krajinu charakteristickou vysokými horami.

Hlavní město Německa, Berlín, je největším městem země a má 3,4 milionu obyvatel (2010). Berlín se nachází na severovýchodě Německa a je oblíbený mezi turisty díky mnoha zajímavým místům.

Mezi další významná města v Německu patří Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem, Frankfurt a Stuttgart.

Německo nabídne každému něco. Ať už chcete zážitek z velkého města plného působových památek, skvělé architektury a vzrušujících muzeí, dovolenou na pláži podél severního pobřeží nebo dovolenou plnou zimních sportů v Alpách na jihu země – Německo to jistí. Země má také velké množství golfových klubů, národních parků a zábavních parků.

Mezi pět nejnavštěvovanějších měst v Německu patří Berlín, Mnichov, Hamburk , Drážďany a Frankfurt.

Doprava

Německo má rozvinutou dopravní infrastrukturu a silnice v dobrém stavu. Stylu jízdy se snadno přizpůsobíte, protože pravidla silničního provozu jsou v zásadě stejná jako v České republice. Německé dálnice („Autobahn“) nemají stanovený rychlostní limit, přesto se nedoporučuje jezdit rychleji než 130 km/h.

Silnice mezi obcemi mají rychlostní limit 100 km/h, ve městech a obcích je to potom 50 km/h.

V Německu činí limit alkoholu 0,5 mg na 1 mm krve. Pro řidiče do 21 let platí nulová tolerance alkoholu.

Na dálnicích se neplatí žádné mýtné.

Turistická „Romantische Strasse“ je slavná a krásná silnice v Německu, která se nachází na jihu země. Její délka činí 366 km a spojuje města Würzburg a Füssen. Při jízdě po této silnici budete míjet malebnou krajinu, historické vesnice a několik krásných hradů.

Tipy na cesty

S půjčeným autem máte v Německu skvělou příležitost vidět více z regionu, a přitom si nemuset lámat hlavu s veřejnou dopravou.

Jízda do centra Berlína však může být velmi stresující, proto není doporučována nezkušeným řidičům. Často je obtížné najít volné parkovací místo. Pokud plánujete řídit ve velkých městech Německa, možná si budete chtít rezervovat pronájem auta vybaveného GPS, abyste mohli snadněji plánovat cestu.

Frankfurt

Frankfurt (přesněji Frankfurt nad Mohanem) se nachází na jihozápadě Německa a je největším městem spolkové republiky Hesensko. Město, které má téměř 700 000 obyvatel, je jedním z nejdůležitějších evropských finančních a kulturních měst. Frankfurt je známý svým panoramatem mrakodrapů, které doplňuje řeka Main protékající městem. Ve Frankfurtu je toho mnoho, co byste měli vidět a zažít. Kromě více než 60 muzeí a galerií město nabízí botanické zahrady, operní a koncertní sály či divadla. Ve Frankfurtu se také pravidelně konají festivaly, akce a veletrhy.

Mezinárodní letiště Frankfurt Airport (FRA) se nachází 12 km jihozápadně od centra města a je jedním z nejrušnějších letišť v Evropě. Terminály 1 i 2 nabízejí autopůjčovny – dostupné jsou společnosti Avis, Hertz, Alamo, Budget, Enterprise, Sixt, National a Advantage.

Se zapůjčeným autem ve Frankfurtu máte svobodu projet okolí mimo centrum města a prozkoumat další místa v regionu. Krásné město Heidelberg, které se nachází 90 km jižně od Frankfurtu, rozhodně doporučujeme navštívit. Heidelberg má asi 150 000 obyvatel a je známý svou bohatou historií. Ve starém městě můžete navštívit hrad Heidelberg, který se nachází na kopci nad řekou Neckar. Hrad je starý více než 700 let a při procházce v jeho zahradě si užijete nádherný výhled na město. Oblíbenou památkou v Heidelbergu je také starý most „Karl Theodor-Brücke“ z roku 1788.

Naším dalším doporučením je výlet do malého, romantického středověkého města Rothenburg ob der Tauber, které se nachází 182 km jihovýchodně od Frankfurtu. V historickém centru, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, můžete spatřit městské hradby ze 13. století, řadu hrázděných domů a kostel sv. Jakuba ze 14. století.

Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem se nachází na západě Německa a je největším městem spolkové republiky Severní Porýní-Vestfálsko. Město se nachází na řece Rýn a má téměř 1 milion obyvatel. Kolín nad Rýnem je známý svou katedrálou – Kolínským dómem – zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Stavba kolínské katedrály byla zahájena v roce 1248, ale slavnostně byla otevřena až v roce 1880. Stavba má dvě věže, které jsou vysoké 157 metrů.

Staré město je proslulé svou jedinečnou atmosférou s obchody, pivovary, náměstími a hospodami.

Mezi další oblíbené památky a zajímavosti v Kolíně nad Rýnem patří radnice z roku 1569, římsko-germánské muzeum a několik muzeí umění. Město má také zoologickou zahradu, do které se můžete dostat lanovkou přes řeku Rýn.

Mezinárodní letiště Kolín/Bonn (CGN), které se nachází 16 km jihovýchodně od centra města, je čtvrtým největším letištěm v Německu. Svou pobočku tam má řada autopůjčoven včetně společností Avis, Enterprise, Europcar, Hertz a Sixt.

S autem půjčeným v Kolíně nad Rýnem můžete podniknout jednodenní cesty do okolních měst nebo jiné krátké výlety po okolí. Jedním z našich tipů je cesta do města Lindlar, které je vzdálené 35 km východně od Kolína. V Lindlaru je oblíbeným cílem skanzen „Bergische Freilichtmuseum Lindlar“, kde můžete vidět, jak místní obyvatelé žili a pracovali před zbruba 100 lety. Historické budovy z období od 18. do 19. století se nacházejí v malebné krajině.

Mezi turisty je populární také cesta do města Brühl, které je vzdálené 20 km jižně od Kolína. Brühl je známý svými dvěma nádhernými zámky: Augustusburg z roku 1768 a Falkenlust z roku 1740. Oba jsou zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a mají barokní zahrady i parky.

V Brühlu najdete také zábavní park Phantasialand, který představuje oblíbenou atrakci pro celou rodinu.

Stuttgart

Stuttgart, který se nachází na jihozápadě Německa, je hlavním městem Bádenska-Württemberska. Město má asi 600 000 obyvatel a je důležitým dopravním uzlem. Stuttgart leží na řece Neckar a je jedním z nejbohatších měst v jižním Německu. Oblíbenou dominantou města je starý zámek Alte Schloss ze 16. století. Dnes v něm sídlí regionální muzeum „Landesmuseum Württemberg“. Ve městě najdete také pozdně gotický kostel, botanickou a zoologickou zahradu, planetárium, divadlo či koncertní sál. Kromě toho můžete ve městě navštívit dvě automobilová muzea: Mercedes-Benz a Porsche.

Mezinárodní letiště Stuttgart (STR) se nachází 12 km jižně od centra města. V terminálu 3 najdete několik půjčoven aut včetně společností Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt či Rent a Terstappen.

S autem půjčeným ve Stuttgartu máte nejlepší příležitost prozkoumat okolní památky a menší města. Naším tipem je na návštěva města Baden-Baden, které se nachází 105 km západně od Stuttgartu, nedaleko hranic s Francií. Baden-Baden je známé lázeňské středisko nádherně umístěné v pohoří Schwarzwald. Ve městě je také několik muzeí a krásných historických budov nebo kasino.

Dalším tipem je cesta na horu Schauinsland v oblasti Schwarzwaldu, která je vzdálená 207 km jihozápadně od Stuttgartu. Odtud se můžete vydat nejdelší lanovkou v Německu – Schauinslandbahn – vedoucí až k horní části hory ve výšce 1220 metrů. Odtud budete mít panoramatický výhled na město Freiburg a údolí Rýna. Na vrcholu se nachází kavárna, restaurace, rozhledna a řada značených turistických cest.