Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Bolona

Boloň je úžasná italská destinace pro turisty, kteří si chtějí vychutnat nezapomenutelný zážitek. Město v srdci regionu Emilia-Romagna je sedmým nejlidnatějším místem v Itálii. Autopůjčovny jsou na prvotřídní úrovni a jejich služby představují skvělý způsob, jak objevit úžasná místa po celém městě. Letiště a vlakové stanice nabízejí několik agentur pronajímajících auta. To je praktické řešení, které vás zbaví stresu z dojíždění do agentury.

Průvodce po Boloni

Autopůjčovna Bolona
Půjčovna Aut Bolona

Vzhledem k mnoha aktivitám v regionu mohou být turisté snadno zahlceni vším, co se ve městě děje od jejich příjezdu. Město se nachází v severní části Itálie a slouží jako hlavní obchodní most pro sousední regiony. V Boloni máte přístup k významným průmyslovým, zemědělským, finančním a dopravním infrastrukturám díky činnosti několika velkých elektronických, mechanických a potravinářských společností. To přispívá k velkému hospodářskému růstu města. Nedávné studie tvrdí, že Boloň má třetí největší ekonomiku v italských provinciích. Mezi hlavní města poblíž Boloně patří Florencie, Verona a Padova.

Přestože je město poměrně malé, je místem konání jednoho z největších stálých veletrhů v Evropě. Je to částečně proto, že v regionu žije více než milion obyvatel. Boloň se chlubí velmi silnou kulturou v několika oblastech. Město je také známé svou slavnou kuchyní využívající mléčné výrobky a maso. Díky otevřené kultuře Boloně se hudební tradice města vyvinula a rozšířila se do mezinárodních žánrů. Existuje pár dalších dalších aspektů její kultury, které jsou v Boloni snadno patrné:

 

  • Sporty
  • Múzická umění

Pokud jste nikdy v Boloni nebyli a máte v úmyslu tak učinit, můžete zvážit možnost půjčení auta, které vám poskytne svobodu při průzkumu města vlastním tempem. Máte také svobodu si udělat zastávku tolikrát, kolikrát budete chtít. Kromě toho máte úplnou kontrolu nad svým soukromím, zejména při cestách s rodinou. Pronájem automobilu je velmi snadný, protože v terminálu hlavních vlakových stanic po celém městě najdete autopůjčovny nabízející cenově dostupné balíčky.

Jednou z hlavních rad pro turisty je, aby si auto nepronajímali ve spěchu. Je důležité důkladně projít dostupné podmínky, stav vozu a balíčky, abyste věděli o všech požadavcích. Můžete také udělat malé srovnání cen a najít si nejlepší nabídku. Pokud je to však obtížné, existují online rezervační weby, které vám mohou pomoci pronajmout auta ještě před cestou. Je to pohodlnější a ušetří vám to čas. Můžete snadno porovnat ceny, podívat se na popis vozu a nabízené balíčky.

Objevujte se svým pronajatým autem

Před cestou do Boloně se musíte rozhodnout, jaká místa navštívite. Navrhneme několik zajímavých památek, které byste měli zvážit. První je Piazza Maggiore – velké náměstí (piazza) v Boloni s neuvěřitelnou scenérií. Jedná se o místo velmi oblíbené na Instagramu, které se nachází v samém srdci starého města. Na náměstí se nachází několik hlavních boloňských památek, turistických atrakcí a muzeí. Nejvýznamnější ze všeho je Palazzo d’Accursio, který se nachází na západní straně náměstí.

Kromě toho můžete také podniknout rychlou prohlídku kolem náměstí Piazza del Nettuno, které se nazývá podle Neptunovy kašny. Je to monumentální metropolitní kašna umístěná na kultovním náměstí, hned vedle náměstí Piazza Maggiore. Kašna je ukázkou kultury manýrismu italské elity v polovině šestnáctého století, která je stále spojená s několika málo elitami i v dnešní Itálii. Dalším zajímavým místem, které byste měli zvážit, jsou Šikmé věže. Jedná se o obzvláště skvělé místo pro turisty, kteří rádi obdivují nádhernou starověkou architekturu.

V Boloni se nachází dvojice věží, které se zdají být kvůli svému úzkému tvaru nakloněny ještě více znepokojivě než slavná věž v Pise. Jsou to nejvýznamnější ze všech středověkých věží v Boloni. Vyšší z nich se jmenuje Asinelli, zatímco druhá, která se vyznačuje největším stupněm náklonu, se nazývá Garisenda. Historicky byla tato dvojčata postavena jako strážní věže a útočiště pro ochranu během útoků. Jejich výška se však stala symbolem statusu pro šlechtické rodiny, které je stavěly.

Věž Asinelli má 498 schodů a po výstupu na vrchol získate pohled na Boloň z ptačí perspektivy. Pokud jste duchovně založení, můžete se podívat do baziliky Santo Stefano (sv. Štěpána), která ztělesňuje komplex náboženských struktur. Santo Stefano je místně označován jako Sette Chiese, což znamená Sedm církví. Nemůžeme opomenout kulinářské zkušenosti lidí v Boloni. Dobrým místem pro vyzkoušení jsou úzké uličky Quadrilatero naplněné malými obchody, které prodávají produkty ze zahrady, sýry, těstoviny a pečivo.

Letiště

Existuje několik letišť nabízejících přístup do Boloně s úžasnými službami autopůjčoven. Nejoblíbenější je letiště Bologna Guglielmo Marconi (BGA), které se nachází 5,6 km severovýchodně od města. Toto malé regionální letiště má dva terminály zajišťující efektivní provoz. Je pojmenováno po nositeli Nobelovy ceny Guglielmo Marconim, který byl vynálezcem rádia a stal se nejslavnějším boloňským rodákem. Mezi nejoblíbenější lety odlétající z letiště Bologna Guglielmo Marconi Airport patří linky do Londýna, Budapešti a Madridu.

Na letišti BGA si můžete vybrat z několika možností půjčení auta. Mezi častou volbu patří italská společnost Autovia působící v několika italských provinciích. K dispozici je také mezinárodní společnost Avis-Budget nabízející možnost online rezervace a působí v různých zemích. Dalšími půjčovnami přístupnými na letišti jsou Europcar a Maggiore. Půjčovny najdete v letištním terminálu v přízemí.

Většina z těchto agentur funguje každý den od 6:00 do půlnoci. Kromě toho si můžete také půjčit auto s řidičem, pokud si nechcete dělat starosti s řízením. Různé autopůjčovny však mají různé nabídky a podmínky, měli byste si proto prostřednictvím online recenzí zkontrolovat, které agentury vám budou vyhovovat nejlépe.

Doprava

Boloň má dobrou silniční síť spojující důležitá místa. Nachází se mezi městy Florencie, Verona, Padova, Rimini či Miláno a nabízí s přístup k hlavním silnicím. Vzhledem k rostoucímu přílivu turistů do města jsou však silnice stále rušnější. Město nabízí přístup ke dvěma hlavním italským dálnicím, které spojují sever a jih země, proto je Boloň snadno přístupná z hlavních italských měst.

Oklikou přes Parmu a Janov můžete dojet směrem k Milánu, poté k Benátkám a Brenneru. Můžete se také dostat na jih, do Říma a odtud do Bari, Lecce nebo Taranta. Boloň má také ZTL (Zóny s omezeným provozem), které limitují řidiče. Existují značky, které varují řidiče těchto zón. Turista si bude muset řádně nastudovat, jak rozpoznat tyto značky a co znamenají.

SPZ každého vozidla je kontrolována v zónách ZTL, aby se potvrdilo, zda řidič může jezdit v této oblasti. Pokud je shledán nezpůsobilým, automaticky obdrží lístek. Pokud však plánujete navštívit zónu ZTL a řídit v ní, můžete využít zabezpečená veřejná parkovací místa. Pokud jste blízko kopců podél jižní strany, nabízí Boloň okruh s veřejnými parkovištěmi. V případě, že se chystáte ubytovat v hotelu, určitě získáte informace o všem, co potřebujete vědět.