Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Lamezia Terme

Chcete v blízké době navštívit Lamezia Terme? Měli byste zvážit možnost vypůjčení automobilu. Pronájem auta vám dává možnost prozkoumat město s lehkostí. Při prohlídce města si také můžete zachovat naprosté soukromí, zejména při cestování s přáteli nebo rodinou. Můžete si vybírat z mnoha autopůjčoven, z nichž některé vám budou k dispozici hned po příletu na letiště.

Průvodce po Lamezia Terme

Autopůjčovna Lamezia Terme
Půjčovna Aut Lamezia Terme

Lamezia Terme je italské město a samosprávní oblast s více než 70 000 obyvateli, která se nachází v oblasti Kalábrie. Oblast hraničí se samosprávnými oblastmi Conflenti a Martirano Lombardo na severu, Curinga či San Pietro a Maida na jihu, Falerna a Gizzeria na severozápadě, Feroleto Antico na východě a Maida na jihu. Lamezia Terme vznikla spojením tří samostatných obcí: Nicastro, Sambiase a Sant’Eufemia Lamezia, což se odrazilo v ekonomickém růstu. Tato kombinace přináší také odlišný mix kultur, kterého si dnes můžeme všimnout.

Přestože je město relativně mladé, ve velmi krátkém časovém období se mu podařilo dostat se do centra pozornosti po celé Itálii i v zahraničí. Samospráva učinila výrazné investice do ubytování i turistické infrastruktury včetně strategicky umístěného letiště, které se stará o návštěvníky. Město je také centrem komerčních aktivit napříč mnoha průmyslovými odvětvími. Kromě toho je město rovněž rodištěm významných osobností, jako jsou Felice Natalino (fotbalista) a Francesco Fiorentino (filozof). Lamezia Terme má silný kulturní vliv a význam v několika oblastech lidské činnosti, jako je:

  • Chutná kuchyně
  • Muzea
  • Hudba (Tropea Blues Festival a Roccella Jazz Festival)

Kromě významné kultury nabízí Lamezia Terme také několik zajímavých míst k návštěvě. Pokud jste si dosud nevybrali žádná místa k navštívení, můžete zvážit některé z našich návrhů. Prvním místem na našem seznamu je Normanský švábský hrad na kopci San Teodoro postavený kolem devátého století Byzantinci, kteří také zahájili výstavbu vesnice Nicastro. Hrad byl původně vybudován pro obec Nicastro, ale po sloučení obcí je nyní součástí Lamezia Terme.

Navšítvit můžete rovněž národní park Sila, který je rájem plným hustých jehličnatých lesů, umělých jezer, nekonečných luk s barevnými květinami a vzácnými zvířaty. Můžete se tam věnovat rekreačním aktivitám, jako je jízda na koni, horolezectví, jízda na horských kolech, rybaření, dokonce i sbírání hub. Kochejte se pohledem na Les obrů, skupinu obřích starých borovic s velmi dlouhými kmeny. Pokud máte více času na prohlídku, můžete se také podívat do městečka Tropea, malého ráje, který je obzvláště vhodný pro romantická rande.

Objevujte zapůjčeným vozem

Po úspěšném zapůjčení automobilu můžete vyrazit na průzkum okolí. K návštěvě si můžete vybrat obec Viale Stazione, která leží 29,5 km severovýchodně od Lamezia Terme a je plná archeologických nalezišť, kterými se mohou návštěvníci pokochat. Další oblastí k návštěvě je samospráva Catanzaro, která je městským centrem s mnoha komerčními a společenskými aktivitami zahrnující pobřežní města Soverato a Sellia Marina. Město nabízí zajímavá místa jako zbytky normanského hradu Palazzo de Nobili z 15. století, který nyní slouží jako radnice.

Také byste měli zvážit návštěvu města Cosenze, které je sídlem Kosentské akademie – jedné z nejstarších akademií literárních a filozofických studií v Itálii. Město se vyznačuje bohatým kulturním dědictvím, které zahrnuje muzea, divadla, knihovny a vzdělávací instituce. Nachází se 71,9 km severně od Lamezia Terme a nabízí několik atraktivních turistických míst, jako je katedrála z 11. století, Spirito Santo s interiérem plným obrazů z 18. století a Open Air Museum sestávající ze široké škály moderních uměleckých soch.

Další město, které byste měli spatřit, nese název Sovereto. Je považováno za nejbohatší město v přepočtu na obyvatele v Kalábrii a také počet turistů z celého světa roste od roku 2015. Město se nachází 57 km jihovýchodně od Lamezia Terme a nabízí několik zajímavých míst k navštívení, jako je exotická pláž Circolo Velico Soverato nebo Lungomare Di Soverato.

Jiné úžasné místo, kam můžete vyrazit s pronajatým autem, je město Vibo Valentia ležící 44 km jihozápadně od Lamezia Terme. Město žije ze zemědělství, obchodu a cestovního ruchu. Je to skvělé místo pro nákup čerstvých zemědělských produktů a jiných jedinečných surovin. Kromě toho je město sídlem zpracovatelského průmyslu včetně tuňáků z regionu Maierato. Hlavním důvodem k návštěvě Vibo Valentia jsou slavná místa jako Tropea, Ricadi a Pizzo. K rozvoji městské ekonomiky přispívá především přístav Vibo Marina.

Letiště

Do Lamezia Terme se můžete letecky dostat prostřednictvím několika letišť, přičemž hlavním z nich je mezinárodní letiště Lamezia Terme, hlavní letiště Kalábrie. Letiště bylo otevřeno v červnu 1976 a oblíbené jsou např. lety z Milána, Toronta a Vídně. Na letišti je k dispozici několik možností půjčení aut, jako jsou společnosti Firefly, Travel car a Avis

Další letiště poblíž Lamezia Terme se nazývá Catania Fontanarossa, ale můžete jej znát také pod názvem Vincenzo Bellini. Je to páté nejrušnější letiště v Itálii. V roce 2018 obsloužilo více než devět milionů cestujících. Své služby zde nabízí přední letecké společnosti včetně Lufthansy a KLM, které létají do destinací jako Řím, Mnichov, Amsterdam a Berlín. Letiště nabízí také několik možností půjčení aut včetně společností Sixt, Hertz a Maggiore.

Mezinárodní letiště v Neapoli je další letiště v blízkosti Lamezia Terme. Ačkoli nabízí pouze jeden terminál, v roce 2018 odbavilo více než devět milionů cestujících, což znamená nárůst o 15,8 % oproti předchozímu roku. Cestující odsud často navštěvují Bukurešť, Vídeň nebo Brusel a stejně jako na většině velkých letišť mají přístup k několika autopůjčovnám včetně společností jako Noleggiare, Firefly a Avis Autonoleggio S.P.A.

Doprava

Lamezia Terme slouží jako hlavní dopravní středisko provincie Catanzaro. Město má dobře napojenou silniční síť spojující několik částí regionu s ostatními městy v okolí. Silnice jsou dobře udržované a vhodné pro řízení. Rychlostní limit v městských oblastech činí 50 km/h, zatímco na hlavních silnicích 130 km/h. Děti do 12 let nesmějí sedět vpředu.

Lamezia Terme leží uprostřed mnoha alternativních tras v provincii. Příkladem je silnice mezi Contrada Rotoli a Soveria Mannelli, která je o polovinu kratší než cesta po hlavní silnici E45. Jízda ve městě je docela snadná, i když ulice v centru jsou často úzké, s mnoha zatáčkami a přeplněnými místy. Také se nespoléhejte na GPS, protože není nic výjimečného, že se v okolí nacházejí dvě místa se stejným názvem.

Při jízdě městem Lamezia Terme budete mít k dispozici několik možností parkování. Pokud jste blízko Cimitero di Nicastro nebo Lidlu, můžete využít parkoviště Parcheggialla. Jedná se o poměrně velké parkovací místo s nízkými poplatky. K dispozici je také Fly Parking Lamezia, pokud jste blízko Stampa Sud, Ecospina nebo Bank Sistemi. Tato možnost parkování je otevřena denně od 6:00 do půlnoci a nabízí také bezplatný zpáteční odvoz na letiště nebo vlakovou stanici Lamezia Terme.