Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Sicílie

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Sicílie zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Sicílie miniguide

Autopůjčovna Sicílie
Půjčovna Aut Sicílie

Pokud se chystáte na dovolenou na ostrově Sicílie, pronájem automobilu bude velmi praktický. Dá vám svobodu prozkoumat více míst na ostrově, aniž byste byli závislí na veřejné dopravě. Doporučujeme vám však zapůjčení vozu s dostatečným předstihem. Co takhle mít auto připravené na letišti? 

Obecně o Sicílii

Sicílie, největší ostrov ve Středozemním moři, patří Itálii. Ostrov má 5,1 milionu obyvatel (2014) a nachází se jihovýchodně od Sardinie, severně od Malty a severovýchodně od Tuniska. Od italské pevniny ostrov odděluje Messinská úžina, která je 42 km dlouhá a 33 km široká ve svém nejužším bodě. 

Sicílie je hornatý ostrov, na jehož severovýchodě je sopka Etna – nejvyšší bod dosahuje 3323 metrů nad hladinou moře. 

Hlavní město Palermo se nachází v severozápadní části ostrova a je politickým, hospodářským, kulturním a obchodním centrem Sicílie. Palermo má 670 000 obyvatel (2014) a nachází se na úpatí hory Pellegrino (606 metrů nad mořem). Jedná se o rušné přístavní město s bohatou historickou architekturou, kerá zahrnuje několik kostelů z 12. století. Palermská katedrála, jejíž stavba začala v roce 1185, je jednou z dominant města. Oblíbeným cílem turistů je také Palazzo dei Normanni neboli Normanský palác, který byl vystavěn v 9. století a je považován za jeden z nejkrásnějších v Itálii. Ve městě je také archeologický park, botanická zahrada a krásná plážová promenáda. 

Mezi nejoblíbenější turistické destinace na Sicílii patří hlavní město Palermo, druhé největší město ostrova Katánie, ale také Syrakusy, Trapani, Taormina a Cefalu. 

Letiště

Mezinárodní letiště Palermo Airport (PMO) se nachází 34 km severozápadně od centra města. Letiště odbaví 5,4 milionu cestujících ročně (2014). Z České republiiky zatím na letiště nelétá žádná přímá linka. Po příletu najdete centrum autopůjčoven nabízející řadu společností včetně Avis, Europcar, Hertz, Maggiore, National, Dollar, Thrifty, Locauto a Sixt. 

Další mezinárodní letiště na ostrově nese název Letiště Catania Fontanarossa (CTA) a nachází se ve východní části ostrova, 7 km jižně od centra města Katánie. Letiště, které odbaví 7,3 milionu cestujících ročně (2014), je nejvytíženějším na Sicílii. 

Přímé lety do Katánie míří z Prahy i okolních letišť, jako je Vídeň, Katovice či Berlín

Na letišti najdete autopůjčovny Forzese, Hertz, Holiday Car Rental, Hollywood Rent a Car, Italia Car Rent a Locauto. 

Doprava

Sicílie se vyznačuje dobře rozvinutou silniční sítí s dálnicemi spojujícími většinu větších měst. Dálnice mají vysoký standard a v italštině se nazývají Autostrada. Na některých dálnicích se platí mýtné. I přes vysoký standard silniční sítě mohou být některé venkovské silnice úzké a klikaté. 

Rychlostní limit na Sicílii činí 50 km/h v obydlených oblastech, 90 km/h na mimoměstských silnicích a 100–120 km/h na dálnicích. 

Limit alkoholu v krvi na Sicílii byl stanoven na 0,5 promile, naproti tomu v Česku platí nulová tolerance. 

Pokud jedete do hlavního města Palerma, musíte být připraveni na hustý provoz, zejména během dopravní špičky. Obtížné může být také nalezení volného parkovacího místa. Nejlepší možností je zaparkovat mimo centrum města a poté použít pro zbytek cesty veřejnou dopravu. 

Pokud jste během dovolené na Sicílii ubytováni v Palermu, měli byste se předem zeptat svého hotelu, zda nabízí možnost parkování pro své hosty. 

Tipy na výlety

Sicílie je vynikající destinací pro pronájem automobilu, neboť se na ostrově můžete vydat na krátké i dlouhé výlety do okolních měst nebo vesnic. Sicilská příroda je nádherná a po celém pobřeží najdete lákavé písečné pláže. S vypůjčeným autem se můžete snadno dostat jak do malých, klidných vesnic v horách, tak i k vinicím a do velkých, živých měst. 

Z hlavního města můžete podniknout jednodenní výlet do města Katánie na východním pobřeží, 227 km jihovýchodně od Palerma. Katánie má 315 000 obyvatel (2014) a je druhým největším městem ostrova. Ve starém městě, zapsaném na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, můžete najít katedrálu, jejíž stavba začala v roce 1091. Dalšími krásnými památkami jsou Palazzo degli Elefanti nebo Sloní palác z roku 1693 a Sloní fontána z roku 1736, která se nachází na náměstí Piazza Duomo. 

Katánie je také známá svým velkým rybím trhem a 20 km severozápadně od centra města můžete navštívit kombinovaný zábavní a vodní park Etnaland. 

Kromě toho se Katánie nachází jižně od hory Etna, v oblasti s krásnou krajinou, kde můžete podnikat příjemné procházky. 

Se zapůjčeným autem můžete navštívit také přístavní město Trapani, které se nachází na západním pobřeží Sicílie, 108 km jihozápadně od Palerma. Trapani má asi 70 000 obyvatel (2014) a je známá těžbou mořské soli. Ve starém městě se nachází několik historických budov, jako je katedrála z roku 1635. Dalšími dominantami v Trapani jsou pláž Lido di Trapani a hrad ze 3. století Castello della Colombaia, který se nachází na ostrůvku. Trapani se může pochlubit také krásnými parky a zajímavým solným muzeem.