Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Víden

Nejste si jisti, které město se stane vaším dalším cílem pro dovolenou? Vyzkoušejte Vídeň. Hlavní město Rakouska je známé svou intelektuální a uměleckou historií. Jedním ze způsobů, jak co nejlépe využít svůj čas ve městě, je využití služeb autopůjčovny. Jen tak můžete navštívit různé destinace svým vlastním tempem. Tento článek obsahuje hlavní místa, která můžete navštívit s pronajatým vozem.

Průvodce Vídní

Víden
Půjčovna Aut Víden

Vídeň se nachází v severovýchodní části Rakouska a je zároveň jednou z jeho spolkových zemí. Město má rozlohu 415 km² a žije v něm přibližně 1,88 milionu obyvatel. Podle žebříčku Mercer Quality of Living zůstává Vídeň stále nejlepším městem pro život na světě. Například zatímco se většina měst potýká se znečištěním, Vídeň je považována za čisté město se spoustou zeleně. Rovněž má stálý přísun kvalitní pitné vody ze svých slavných pramenných oblastí v dolnorakouských Štýrských Alpách.

Pokud je řeč o bydlení, město je lídrem v poskytování slušných a cenově dostupných domů. Okolo 60 % obyvatel žije v dotovaných bytech poskytovaných městskou radou. Vídeň má navíc fungující systém veřejné dopravy, který zahrnuje vlaky U-Bahn, S-Bahn (běžný vlak), tramvaje a autobusy. To obyvatelům umožňuje snadno dojíždět z jedné části města do druhé. Krása tohoto systému je v tom, že funguje na důvěře. Obyvatelé nepotřebují kontrolu, aby si koupili jízdenky. Níže uvádíme další důvody, proč Vídeň patří mezi nejlepší města k životu.

  • Kvalita vzdělávacího systému – univerzity jsou hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě.
  • Silná ekonomika.
  • Nízká zločinnost.

Město Vídeň je známé díky umění. Mezi legendy, které přispěly k rozvoji kultury, patří také Mozart a Beethoven – stanovili standard klasické hudby v tomto městě. Sice už nejsou mezi námi, ale stále si můžete užít to, co po sobě zanechali. Navštívte třeba Mozartovu koncertní síň, která funguje od roku 1785. Další velké jméno v historii Vídně je Sigmund Freud. Jeho práce se stala základem psychoanalýzy, jak ji známe dnes. Podrobnosti o jeho životním příběhu najdete v muzeu Sigmunda Freuda.

Dalším důležitým rysem tohoto města je řeka Dunaj, která protéká horní částí Vídně. Přestože sama nezasahuje až do centra, k velkoleposti města přispívají Wienfluss (řeka Wein) a Donaukanal (Dunajský kanál). Tato majestátní řeka pokračuje ve své cestě dalšími třemi hlavními městy Evropy, konkrétně Bratislavou na Slovensku, Budapeští v Maďarsku a Bělehradem v Srbsku. Během svého pobytu ve Vídni můžete prozkoumat slovenskou Bratislavu, do které autem dojedete za 58 minut. Budapešť je vzdálena 2,5 hodiny jízdy od Vídně. Před jejich návštěvou se ujistěte, že máte správné cestovní doklady.

Objevujte v pronajatém autě

Můžete se rozhodnout, zda se během svého pobytu ve Vídni ubytujete v některém ze špičkových, průměrných nebo levných hotelů ve městě. Protože budete mít auto, je rozumné se ubytovat v hotelu s dostatkem parkovacích míst. První den vaší cesty je vhodné prozkoumat místa ve městě, zejména pokud jste měli dlouhý let. Můžete začít objevovat zajímavosti města návštěvou Muzea vojenské historie, které se nachází asi 4 km od centra. Cesta tam vám zabere asi 15 minut.

Další možností je začít u věže Donauturm, která se nachází také 4 km od centra města a dostanete se k ní asi za 15 minut. Budete mít příležitost prohlédnout si město a velkou řeku Dunaj z vhodného místa. Při prozkoumávání těchto cílů můžete zaparkovat své auto v nejbližší garáži. Neukončujte svou prohlídku města, aniž byste ochutnali lahůdky v Demel, nejstarší kavárně ve Vídni, která se nachází na adrese Kohlmarkt 14, 1010 Vídeň. Byla otevřena v roce 1786 a dodnes funguje.

Pokud preferujete turistiku v přírodě, můžete vyzkoušet některou z devíti turistických cest ve Vídni a okolí. Například Zugberg-Maurer Wald se nachází jen 32 minut jízdy od centra města. Tato trasa je dlouhá 12,5 km a její projití vám zabere asi 4 až 4,5 hodiny. Po cestě si můžete prohlédnout kostel St. Georgen-Berg a planetárium pod širým nebem Sterngarten. Také si nemusíte dělat starosti s jídlem, protože podél cesty je mnoho hospod, ve kterých se můžete občerstvit.

Než se pustíte do objevování jiných měst v Rakousku, můžete věnovat dva dny návštěvám různých míst ve městě, jako jsou koncertní sály a muzea. Štýrský Hradec (Graz), nacházející se 200 km od Vídně, je další město, které byste měli prozkoumat. Cesta tam trvá asi 2 hodiny. Můžete se informovat u místních poskytovatelů cestovních služeb a rezervovat si prohlídku města s průvodcem. Další město, které v Rakousku stojí za návštěvu, je Linec, nacházející se v Horním Rakousku, 184 km od Vídně. Cesta autem vám zabere asi 2 hodiny.

Letiště

Mezinárodní letiště ve Vídni slouží jako brána města do zbytku světa. Odtud můžete absolvovat lety do různých destinací po celém světě. Mezi oblíbená města, do nichž můžete z Vídně letět, patří Frankfurt, Bangkok, Addis Abeba, Dubaj a Washington. Na mezinárodní letiště ve Vídni létá mnoho aerolinek, jako jsou třeba British Airways, Lufthansa, Air France a Emirates.

Vedení letiště se snaží zajistit, aby cestující dostali všechny potřebné informace, a cestování se tak pro ně stalo hračkou. Rychlý pohled na webové stránky společnosti vám nabídne přístup k letovému řádu, vyzvednutí z letiště a odvozu na něj i k letištním transferům. Můžete tam také získat důležité informace o autopůjčovnách, které mají kanceláře na letišti, a to i s telefonickými kontakty.

Autopůjčovny provozující své služby na tomto letišti jsou většinou mezinárodní společnosti. Patří mezi ně mimo jiné Avis, Europcar, Hertz a Sixt. Můžete si ale také zvolit pronájem automobilu od místních firem, jako je Airport Vienna Car Rental a FunCar Autovermietung. Než podepíšete jakoukoli smlouvu s autopůjčovnou, udělejte si čas a potvrďte podmínky smlouvy. Také si auto prohlédněte a ujistěte se, že je v takovém stavu, jak je popsáno ve smlouvě.

Doprava

Vzhledem k tomu, že je Vídeň staré město, její ulice jsou úzké. Takže během dopravní špičky mohou vznikat dlouhé zácpy. Abyste měli jistotu klidu, je rozumné vyhýbat se silnicím v ranních a večerních hodinách. Měli byste se však zajímat o místní dopravní zpravodajství pro případ, že by došlo k událostem, které by mohly způsobit komplikace na silnici. Mohou to být plánované práce na silnici nebo nehody.

Pokud pomineme dopravní zácpy, jsou silnice ve Vídni v dobrém stavu. Během řízení můžete očekávat plynulou jízdu. Také se snažte dodržovat rychlostní limity, abyste se vyhnuli zbytečné pokutě. Pokud projíždíte mimo zastavěné oblasti, můžete jet rychlostí 100 km/h. Rychlostní limit na dálnicích (autobahn) stoupá až na 130 km/h. Při jízdě po dálnici se ujistěte, že máte pro svůj vůz elektronickou dálniční známku.

Pokud jste ve Vídni noví, najděte si chvilku a seznamte se s dopravními předpisy v Rakousku. Usnadní vám to život na cestách. Například nepoužívejte jízdní pruhy pro autobusy, když jsou v provozu. I když uvidíte, že to dělají jiní řidiči, držte se ve svém jízdním pruhu. Dávejte pozor na tramvaje a snažte se jim neblokovat cestu. Zpomalte poblíž tramvajových zastávek, protože chodci mohou přecházet z obou stran silnice. Při jízdě v jednosměrných ulicích se mohou cyklisté pohybovat opačným směrem. Mějte to všechno na paměti a dávejte také pozor na příslušné dopravní značky.