Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Katovice

Těšíte se na svůj nadcházející výlet do Katovic? Pokud uvažujete o půjčení automobilu, aby vaše cestování proběhlo hladce, jste v dobrých rukou! Ve městě je spousta dostupných autopůjčoven, většina z nich se nachází v centru města a na nedalekém letišti. Ať už potřebujete místo otevřené nonstop nebo dáváte přednost online rezervaci, přijdete si na své.

Průvodce po Katovicích

Katovice
Půjčovna Aut Katovice

I když jsou Katovice často přehlíženy, jsou městem, které má co nabídnout a které zvídavým cestovalům odhalí své skryté poklady. Jedná se o hlavní město krásného Slezského regionu na jihu Polska, známé pro své bohaté průmyslové dědictví včetně uhelných dolů a oceláren. Dodnes je druhým ekonomicky nejsilnějším městem podle HDP v Polsku (po hlavním městě Varšavě). Je to také skvělé místo k pobytu, pokud plánujete navštívit blízká města, jako jsou Krakov, Čenstochová nebo Osvětim, kde se nachází koncentrační tábor Auschwitz.

Samotné město je domovem pro asi 300 000 lidí, nicméně populace celé oblasti čítá 2 až 3 miliony obyvatel. Proto si můžete být jisti, že najdete řadu míst, kam se lidé chodí pobavit a relaxovat. I pouhá procházka městem je jedinečným zážitkem, protože můžete vidět příklady téměř všech přítomných architektonických stylů. Skutečným skvostem je centrum, hrdě označované jako „malá Paříž“.

Katovice jsou perfektní kombinací významných historických míst, která koexistují s pulzující kulturní scénou. Zatímco Tržní náměstí vás zavede zpět v čase a umožní vám obdivovat nejstarší budovu ve městě, jiná místa vás roztančí v rytmu. Katovice jsou místem konání mnoha hudebních festivalů, domovem proslulé Akademie hudby, Symfonického orchestru Polského národního rozhlasu a slavného koncertního sálu a sportovního stadionu nazvaného Spodek (v polštině znamená „podšálek“), který se svým vzhledem podobá UFO.

Asi nejzajímavějšími a nejpřekvapivějšími místy, která můžete v Katovicích navštívit, jsou uhelné doly. Zpočátku se to může zdát trochu neobvyklé, ale zážitek z ochutnávky místního piva více než 300 metrů pod zemí je jistě nenapodobitelný. Je spojen s informativní a interaktivní prohlídkou, která ve vás vzbudí opravdový respekt k práci horníků. Na rozdíl od podzemního chladu se teplota na povrchu pohybuje kolem 8 stupňů v lednu a až 32 stupňů v létě.

Objevujte se svým pronajatým vozem

V Katovicích a sousedních městech stojí za vidění mnoho míst. Obzvláště obdivovaný je Nikiszowiec, kandidát na zapsání na seznam UNESCO. Je to téměř 100letá čtvrť snadno rozpoznatelná díky budovám z červených cihel, která byla postavena jako kolonie pro uhelné horníky a jejich rodiny. V dnešní době mohou turisté navštěvovat původní dělnické domy, které jsou oficiálními národními historickými památkami. Vzdálenost od letiště činí 42,4 km a cesta autem vám bude trvat asi 45 minut.

Milovníci přírody si mohou vychutnat okouzlující „Údolí tří jezer“ (v polštině Dolina Trzech Stawów). Jedná se o ideální místo pro únik z hluku, o oázu uprostřed uspěchaného městského života. Nachází se 39,5 km od letiště Katowice a autem pojedete 40 minut (nebo 15 minut od hlavního náměstí), než se dostanete do tohoto srdce přírody plného malebných výhledů. Můžete si tam odpočinout na pláži nebo využít volejbalové kurty a městská kola. Pokud budete mít štěstí, můžete si dokonce užít koncert místních umělců.

V neposlední řadě se v Katovicích nalézá jedno z nejpůsobivějších muzeí v Polsku, Slezské muzeum. Návštěvníci se v něm mohou dozvědět o fascinujících skutečnostech z historie této oblasti. Za zmínku stojí, že se stálá expozice věnuje také citlivým otázkám, které byly po mnoho let tabu, například německému kulturnímu dědictví v oblasti. Muzeum se nachází 38,4 km od letiště, tedy asi 40 minut jízdy autem.

Letiště

V blízkosti města Katovice se nachází pouze jedno letiště, které leží asi 40 km severně od centra města. Letiště Katovice je čtvrté největší v Polsku, pokud jde o počet cestujících. Provozuje řadu pravidelných a charterových letů do 105 destinací ve 41 zemích. Je to brána do mnoha prázdninových destinací, jako jsou Rhodos, Antalya nebo Kanárské ostrovy.

Letiště Katovice, známé také jako Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, se vyznačuje dobrými atmosférickými podmínkami. To znamená, že v průměru je jen málo dní, kdy jsou lety zrušeny nebo zpožděny kvůli špatnému počasí. Nabízí tři terminály, kde si cestující mohou vychutnat jídlo nebo kávu a odpočívat před svým letem.

Na letišti najdete mnoho místních i mezinárodních autopůjčoven, například Hertz, Europcar, Sixt, Jolcar, GT-CARS, budget.pl, express.pl nebo RentCar.pl. Můžete si vybrat různé modely a typy automobilů nebo si dokonce najmout řidiče. Každá z dostupných možností vám zajistí příjemné a pohodlné cestování.

Doprava

V Katovicích, podobně jako v jiných městech, by provoz neměl být problém, pokud se vyhnete dopravní špičce. Při jízdě po městě je nejlepší používat online mapy nebo GPS navigaci z autopůjčovny, abyste se mohli plynule pohybovat a vyhnout se neočekávanému provozu nebo nehodám. Po příjezdu do cíle můžete využít jednu z mnoha možností parkování ve městě. Vyberte si z různých krátkodobých i dlouhodobých parkovišť, hlídaných i nehlídaných, nebo parkovacích míst, za něž můžete platit prostřednictvím mobilních aplikací. Nezapomeňte ale, že nejužší centrum města je oblastí bez aut.

Stav vozovek je obecně dobrý a každý rok se staví další silnice. Letiště a další města jsou přístupná také po dálnicích a rychlostních silnicích. Je důležité si uvědomit, že mají své charakteristické rychlostní limity: 140 km/h a 100–120 km/h. Na státních silnicích je rychlostní limit 50 km/h v obydlených oblastech, respektive 90 km/h v ostatních oblastech, pokud není uvedeno jinak.