Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Brno

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Brno zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Brno miniguide

Autopůjčovna Brno
Půjčovna Aut Brno

Pokud se chystáte navštívit město Brno a chcete si během svého pobytu půjčit automobil, jste na správném místě. Z široké nabídky autopůjčoven, které tohle krásné město nabízí, si určitě vyberete i vy. A nejlepší na tom je, že většina vozů je pro vás připravena přímo na letišti, nebo v jeho blízkém okolí. S naší pomocí budete mít auto půjčené jednoduše a bez zbytečných prodlev. Ve všech z námi nabízených autopůjčoven můžete objednávat on-line, a to kdykoliv budete potřebovat.

Průvodce Brnem

Brno, také přezdíváno „srdce jižní Moravy“, je statutární město. Svou rozlohou i počtem obyvatel je druhým největším městem České republiky. Nachází se v Jihomoravském kraji na soutoku řek Svratky a Svitavy. Má přibližně 381 000 stálých obyvatel, ale denně zde pobývá až půl milionu lidí. V katastru města se nachází také Brněnská přehrada, několik malých rybníků a jiných vodních ploch. Brno je ze tří stran kryto zalesněnými kopci Brněnské vrchoviny, na západě se pak začínají táhnout nížiny tzv. Dyjsko-svrateckého úvalu. V katastrálním území Brna se kromě kopců Petrov a Špilberk nacházejí také vrchy Bílá Hora, Červený kopec nebo Hády.

Brno je také druhým nejčastějším cílem všech zahraničních turistů, kteří navštíví Českou republiku – vždyť je vzdáleno pouhou hodinu jízdy automobilem od hlavního města Rakouska, Vídně. A za stejný čas dorazíte automobilem i do hlavního centra slovenského státu, tedy Bratislavy. Pokud vás láká poklidnější výlet bez velkých davů, můžete se vydat i do nedalekého královského města Olomouce. Ta vás okouzlí svými středověkými uličkami a uvolněnou atmosférou. Pokud vám tedy i přes mnoho lákadel přímo ve městě zůstane trochu času, tak i okolní města nabízí mnoho dalších možností a zajímavých tipů na výlet.

  • Kultura
  • Kulturní památky

Přímo ve městě si však nejspíš přijde na své každý jeho návštěvník. Brno totiž nabízí vše, na co si jen pomyslíte. Od zoologické zahrady s více než 50letou historií, která nabídne k vidění přes 200 druhů zvířat přes hrad Špilberk, který se tyčí nad městem již od 13. století, či vilu Tugendhat až po rozlehlý aquapark. Pokud se budete chtít zchladit jinde než ve vodě a zároveň se dozvědět něco o válečné minulosti Brna, určitě nezapomeňte navštívit protiatomový kryt, ve kterém zdejší nadšenci kromě muzea vybudovali i menší kavárnu a tematický hotel.

Tím ale výčet zdejších unikátních míst rozhodně nekončí. Brno je vyhlášené i svými unikátními lidovými slavnostmi, které se každoročně odehrávají zejména na nádvořích hradu Špilberk. Vy se tak i za pomoci místních dobrovolníků můžete přenést do dob minulých. K vidění jsou tradiční moravské kroje, nechybí ani moravské delikatesy a samozřejmě spousta vína, po kterém se rychle osmělíte a připojíte k jednomu z místních tanců za doprovodu cimbálové muziky. Určitě vás také potěší přívětivost všech místních obyvatel, kteří jsou nadšeni, když mohou pohostit cizince i z dalekých krajů a ukázat jim své tradice.

Objevujte se svým zapůjčeným autem

Pomocí svého zapůjčeného auta získáte jedinečnou možnost navštívit více míst, než při přepravě městskou dopravou – a že jich je v Brně skutečně mnoho. Zejména v létě můžete zavítat na pláže Brněnské přehrady, která je od centra města vzdálená pouhých 10 kilometrů. Pokud do Brna zavítáte v chladnějších měsících, určitě přivítáte možnost navštívit i zoologickou zahradu, která je od centra města vzdálená přibližně 15 minut a o váš vůz bude postaráno na rozsáhlém hlídaném parkovišti za příznivou cenu. Více než 20 minut z centra města (cca 2 km) vám nezabere ani trasa do proslulé Vily Tugendhat v severní části města.

Váš půjčený vůz vám umožní objevit i zajímavá místa ležící za hranicemi města. Můžete vyrazit například na návštěvu na sousední Slovensko, a co více – přímo do jeho hlavního města. To vám nabídne k zhlédnutí mnoho zajímavých míst, a přitom je vzdáleno pouhých 130 km. Například takový Bratislavský hrad, ze kterého mohli obdivovat město shůry již naši předci v 9. století před naším letopočtem. Netřeba opomenout o něco méně zachovalý hrad Děvín, který nabídne okouzlující pohledy na okolní kraji, zejména na zákruty řeky Dunaj a její bohatou floru. A pokud vám nestačila zvířata v brněnské ZOO, určitě navštivte i tu bratislavskou.

Pokud k tomu všemu i rádi nakupujete, budete v Bratislavě jako doma, protože nabízí hned několik velkých obchodních center. Mezi ty nejznámější, nejvíce oplývající širokou nabídkou obchodů a služeb patří, Aupark. Ten nabízí vše, od obchodů s potravinami, přes dámskou i pánskou modu, kadeřnictví až po kino. Další nákupní galerie, které stojí za navštívení, jsou například Avion shopping park nebo Bory shopping Mall. Do všech nákupních center se za pomocí svého vozu dostanete z centra města maximálně během 20 minut.

Zajímavou pro vás může být také brněnská obchodní galerie Vaňkovka, která se nachází přímo v centru a má vlastní parkoviště v nejvyšším patře. Obsahuje kromě obchodů různých odvětví i část jídelní, která vám může posloužit jako levné místo na oběd po dni plném cestování. Zároveň uprostřed tohoto nákupního domu naleznete zdarma přístupnou a neustále se obměňující expozici z různých oblastí vědy, kultury anebo historie. Zapomenout byste neměli ani na novogotickou katedrálu sv. Petra a Pavla, která se tyčí nad městem jako majestátná dominanta již od druhé poloviny 12. století a může z ochozu vyhlídkové věže nabídnout pohled na celé Brno.

Letiště

V Brně se nacházejí celkem 2 letiště. Letiště Medlánky, které slouží spíše pro lety rekreační (např. lety horkovzdušným balónem), a mezinárodní letiště Tuřany, které slouží jako hlavní uzel brněnské letecké dopravy a je druhým největším letištěm v ČR. Z letiště Tuřany se dá letět až do 30 různých destinací, např. do Berlína či Londýna, ale i do velmi známých dovolenkových destinací, jako je Hurghada, Korfu, Kréta nebo Marsa Alam.

Brněnské letiště se může pyšnit dvěma drahami a moderní halou, která je ve stylu high-tech. Navrhl ji architekt Petr Parolka. Kvůli zvyšující se vytíženosti letiště je v plánu i druhá hala, aby bylo možné naráz pojmout více cestujících. Letiště je jinak funkční ve dne i v noci a je vybaveno i pro lety za horších letových podmínek. Letiště Tuřany zároveň slouží jako jedna ze dvou základen letecké služby policie ČR.

Z hlediska dopravy autem je letiště Tuřany velmi dobře přístupné. Z centra Brna to je jen 13 km. Z dálnice D1 se k němu dá dostat skrz výjezd Brno-Slatina, od kterého je to k letištnímu terminálu zhruba 1,5 km. Vybavené je i placeným parkovištěm, které se nachází přímo před letištěm a je cenově vhodné i na delší stání. Do 15 minut je zde stání zdarma. Parkovací místa se na letišti Tuřany dají i předem zarezervovat.

Doprava

Doprava po Brně městskou dopravou je řešena zejména pomocí autobusových spojů a tramvají, kterým místní přezdívají šaliny. Tuto kombinaci doplňují i příměstské vlakové linky, které však často nedodržují stanovený jízdní řád a velké zpoždění může výlet pěkně znepříjemnit, čemuž při zapůjčením vozu snadno předejdete. Kvalita místních komunikací je srovnatelná se zbytkem České republiky. Největšímu zatížení čelí silniční komunikace v Brně k ránu, zhruba v 7:00–8:00, a poté odpoledne až večer okolo 17:00–19:00.

Vzhledem k jednosměrným silnicím, kterých je centrum Brna plné, doporučuji při pohybu po městě používat GPS navigaci a mapy např. mapy.cz nebo Google Maps. Zároveň je potřeba dávat velký pozor na prostředky hromadné dopravy, především tramvaje. Některé silnice nejsou dostatečně široké, aby se na ně vlezlo vedle tramvaje i osobní auto. V neposlední řadě je samozřejmě důležité dodržovat nejvyšší povolenou rychlost napříč celým městem a jeho okolím.

Obecně platí, že nejvyšší povolená rychlost na dálnici je 120 km/h a na silnicích v městských částech 50 km/h. Některé ze silnic však patří k hlavním tahům skrze město, kde bývá povolena rychlost 70 km/h. Parkovat se pak dá dobře po celém městě, pozor však na rezidentní parkování, které je značeno modrou parkovací čarou. Nejčastěji najdete parkovací místa vyhrazené pro rezidentní parkování na sídlištích. Město však pro tyto případy nabízí několik větších parkovišť, např. to, které jsem již zmínil v souvislosti s galerií Vaňkovka, většinou za příjemnou cenu. Některá placená parkoviště dokonce bývají o víkendech zadarmo.