Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Kreta

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Kreta zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Kreta miniguide

Kreta
Půjčovna Aut Kreta

Chystáte se na dovolenou na Krétu? Možná přemýšlíte nad tím, že si pronajmete auto, abyste si mohli tento krásný řecký ostrov prohlédnout volně a bez omezení? Pokud chcete ušetřit čas i peníze, doporučujeme vám domluvit si půjčení auta s předstihem. 

O Krétě

Kréta je největším ostrovem v Řecku a pátým největším ostrovem Středozemního moře. Ostrov o rozloze 8300 km2 je 260 km dlouhý a 60 km široký. Jeho celková populace se pohybuje kolem 624 000 obyvatel (2005), kteří žijí převážně v několika větších městech a mnoha vesnicích. Nejhustěji osídlené oblasti se dají najít podél severního pobřeží. 

Co se týče geografie, Krétě dominují čtyři hlavní pohoří. Nejvyšším vrcholem ostrova je Ida stoupající do výšky 2456 m. n. m. Pobřeží tvoří jak strmé útesy, tak pláže. 

Hlavním průmyslovým odvětvím Kréty je cestovní ruch. Ročně sem zavítá kolem 2 milionů turistů, které láká kombinace historických památek a příjemného klimatu. Léta na ostrově mohou být velmi horká a je pro ně charakteristický silný suchý vítr. Nejlepším časem na návštěvu Kréty je tak jaro a podzim. Zejména na podzim se můžete spolehnout na stabilní počasí a velmi příjemné teploty. 

Herákleion, hlavní město Kréty, se nachází na severním pobřeží ostrova a žije v něm kolem 140 000 obyvatel. Najdete zde také mezinárodní letiště Herákleion, které je hlavním dopravním uzlem pro většinu cestovního ruchu. K dispozici je však i menší letiště nacházející se dále na západ, poblíž města Chania, jenž je s cca 56 000 obyvateli druhým největším městem Kréty. Mezi další větší města Kréty patří Rethymno (přibližně 41 000 obyvatel), Ierapetra (přibližně 23 000 obyvatel), Agios Nikolaos (přibližně 20 000 obyvatel), Sitia (přibližně 14 000 obyvatel) a Hersonissos (přibližně 9 000 obyvatel). 

Nejvýznamnější historická místa na Krétě jsou spjata s mínojskou civilizací (cca 2000–1400 př. n. l.) a nejnavštěvovanější dominantou jsou zříceniny mohutného paláce Knossos u Heráklionu. Další ruiny mínojských staveb se nacházejí na jihu ve městěch Phaistos a Hagia Triada, na severovýchodě ve městě Malia a ve městech Gournia a Zakros na východě. 

Kréta má rovněž mnoho zajímavých přírodních lokalit. Kromě hor a bezpočtu krásných pláží je velmi oblíbenou turistickou destinací soutěska Samaria, část stejnojmenného národního parku, která se dá najít jižně od města Chania. Soutěska je 17 km dlouhá a 200 metrů hluboká. Také bychom neměli zapomenout zmínit úchvatné jeskyně na pláži Matala na jižním pobřeží ostrova. 

Kréta je nejoblíbenější destinací k pronájmu auta v Řecku. Půjčení vozidla vám dává jedinečnou příležitost k prozkoumání Kréty. Včasná rezervace auta vám ušetří peníze: pokud budete čekat až do doby těsně před odjezdem, ceny se mohou vyšplhat nebezpečně vysoko. Náš vyhledávač porovná ceny lokálních autopůjčoven a nabídne tu nejnižší cenu. 

Letiště

Hlavní letiště na Krétě, Mezinárodní letiště Herákleion (HER), se nachází 3 km (1,8 mil) východně od centra Heráklionu. Někdy se mu také říká Mezinárodní letiště Nikose Kazantzakise. V příletové hale najdete několik autopůjčoven jako Avis, Hertz, Europcar a Sixt. Pokud jste si zarezervovali auto předem, budete u přepážky odbaveni mnohem rychleji. 

Doprava

Kvalita silniční sítě na Krétě se liší, ale hlavní silnice podél severního pobřeží je výrazně lepší než silnice v jižních částech ostrova. Je také důležité si uvědomit, že styl jízdy na Krétě je v porovnání s jezděním v ČR mnohem agresivnější a k ​​nehodám dochází poměrně často. Proto doporučujeme řídit opatrně a pozorně. 

S parkováním v centru Herákleionu to může být obtížné. Dobrou šanci však nabízí přístav, kde lze najít jak krátkodobé, tak dlouhodobé parkování. Pokud si na Krétě během dovolené pronajímáte auto, možná se také ve svém hotelu budete chtít předem ujistit, zda svým hostům nabízí parkování. 

Tipy na výlety

S půjčeným autem na Krétě máte spoustu možností, kam vyrazit jak na kratké, tak i celodenní výlety. Většina turistů navštěvuje starobylé město Knossos, které se nachází 7 km západně od Herákleionu. Jedná se o největší archeologické naleziště ostrova a krom jiného zde můžete vidět velký palác s mínojskými sloupy z doby 1700–1400 př. n. l. 

Pokud vás láká krásná příroda, můžete podniknout jednodenní výlet do soutěsky Samaria, 174 km jihozápadně od Herákleionu. Soutěska je nejdelší v Evropě a v roce 1962 byla celá oblast vyhlášena národním parkem. Túra začíná na náhorní plošině Omalos ve výšce 3 937 m. n. m. Podél stezky uvidíte jedinečné rostliny a zvířata v pozoruhodné krajině. 

Další skvělou možností na výlet autem je cesta do Rethymna. Rethymno je třetím největším městem ostrova a honosí se krásným přístavem a plážovou promenádou. Zdejšími oblíbenými atrakcemi jsou krásná kašna Rimondi, turecká mešita, pevnost z roku 1587 a archeologické muzeum. Rethymno se nachází 80 km západně od Herákleionu.