Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Korfu

Přemýšlíte o Korfu jako o destinaci pro svou příští dovolenou a máte obavy, zda bude na ostrově snadné se přepravovat? Pak si nedělejte starosti, protože pro objevování tohoto místa bez stresu můžete využít pronajatý vůz. Autopůjčovny, které nabízejí levný pronájem auta, jsou k dispozici na letišti nebo v jeho blízkosti. Pro větší pohodlí si můžete pronájem rezervovat online na stránkách kterékoli autopůjčovny

Průvodce po Korf

Korfu
Půjčovna Aut Korfu

Korfu je jedním z nejkrásnějších, nejpůsobivějších a nejzelenějších ostrovů, které můžete v Řecku najít. Ostrov se nachází na severu Jónského moře a je největším v této oblasti. Hlavním městem ostrova je Korfu, které se rozkládá na ploše 41,9 km² a má 39 330 obyvatel. Jméno bylo odvozeno od slova Corypho, což znamená „místa s vrcholem“. Ostrov se nachází ve vzdálenosti 600 km od Athén a vzdušnou čarou je to odsud blíže do Itálie.

Ostrov Korfu se stal západnějším než Levanta kvůli nadvládě Britů, Francouzů a Benátčanů v průběhu let. V tomto městě byly také založeny důležité instituce, jako je první škola výtvarných umění, první řecká univerzita a první filharmonický orchestr. Korfu má bohatou minulost plnou dobývání a bitev. Město bylo jednou ze tří námořních mocností Řecka v 5. století před Kristem spolu s Korintem a Athénami.

Korfu je jedním z krásných cílů, který touží navštívit spousta lidí. V roce 2017 bylo toto starobylé město zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Během návštěvy budete moci prozkoumat krásná a atraktivní místa, jako je pevnost z 15. století, Muzeum asijského umění, Spianada, palác Achilleion nebo pláž Myrtiotissa. Najdete zde také úžasné restaurace, kde můžete ochutnat kuchyni tradiční pro toto město.

Klima města je většinou divoké s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Na Korfu není běžné zažít sněžení, a když sněží, děje se tak pouze na vrcholu hory Pantokrator. Na Korfu je nejteplejší měsíc červenec, zatímco nejchladnější je leden. V lednu dosahují nejvyšší teploty 15 °C a nejnižší 4–5 °C. V červenci se nejvyšší teploty pohybují okolo 35 °C a nejnižší okolo 20 °C.

Objevujte se svým pronajatým autem

Vzhledem k bohatému kulturnímu a historickému dědictví vás na Korfu čeká spousta míst a atrakcí k objevování. Pokud prozkoumáte ostrov pomocí půjčeného auta, bude to příjemnější a bezproblémové. Nejprve se vydejte k zátoce Agni ma severovýchodním pobřeží ostrova, kde se nachází historická rybářská vesnice. Odhadovaná vzdálenost z letiště na toto místo je asi 29,7 km (17,3 mil) po silnici Palaiokastritsas, přičemž cesta pronajatým autem vám zabere přibližně 40 minut.

Dalším úžasným místem, které byste měli během své návštěvy ostrova Korfu prozkoumat, je Cape Drastis. Tento mys se nachází v severní části ostrova Korfu. Po silnicích Palaiokastritsas a Epar.Od. Skriperou-Peroulades tam pojedete 58 minut při vzdálenosti 41,7 km. Pokud se vydáte po silnici Epar.Od Paleokastritsa’s-Peleka, bude vám cesta na místo trvat déle.

Při vytváření svých plánů návštěvy nezapomeňte na starou benátskou pevnost. Stará pevnost byla postavena Benátčany v roce 1546 a dnes poskytuje úžasný výhled na celé Korfu. Vzdálenost od letiště po silnici Leof. Dimokratias ke staré pevnosti je jen asi 2,1 km, takže svým pronajatým vozem se tam dostanete za méně než tři minuty Také byste si neměli nechat ujít prohlídku míst, jako jsou kostel Saint Spyridon, socha Georgios Theotokis, prohlídka města Korfu, klášter Agia Triada nebo přírodní rezervace s pláží Agios Spyridonas.

Letiště

Nejbližší důležité letiště u města je Corfu International Airport, jinak nazýváné Ioannis Kapodistrias International Airport nebo jednoduše Ioannis Kapodistrias. Letiště je vlastněné vládou a vrchol letového provozu zažívá během letních období, obvykle mezi dubnem a říjnem.

Letiště, které bylo pojmenováno po prvním řeckém prezidentovi, se nachází 2 km jižně od města Korfu. Letiště nabízí bezplatné bezdrátové připojení k internetu a zajišťuje, aby byl na letišti a v jeho okolí zachován standard požární bezpečnosti. Letiště využívá systém detekční kontroly Hold Baggage Inline Screening ke zvýšení bezpečnosti a efektivity.

Na mezinárodním letišti v Korfu si můžete vybrat z mnoha autopůjčoven, které nabízejí cenově dostupný pronájem aut. Díky tomu bude váš pohyb na Korfu hladký a snadný. Nabídka autopůjčoven na letišti zahrnuje společnosti Sixt, Avis, Corfu Airport Car Royal, Thrifty, Budget nebo Hertz. Na základě vašeho rozpočtu a preferencí si můžete vybrat z celé řady kategorií pronajatého vozu, jako je ekonomický, luxusní či kompaktní.

Doprava

Ostrov Korfu, největší ostrov v Jónském moři, má fantastickou silniční síť v dobrém stavu. Řízení a poznávání ostrova tak bude bezproblémové a plynulé. Abyste si ho co nejlépe užili, měli byste se vyhnout dopravní špičce, kdy je provoz ve městě nejhorší. Ve městě je časná dopravní špička od 7:00 do 10:00 a pozdní dopravní špička od 16:00 do 19:30.

Dále se doporučuje vyzkoušet dopravní aplikaci, která vám usnadní cestování. Každé město má také svá vlastní pravidla rychlosti, kterými se musíte řídit. Na Korfu platí rychlostní limit 100 km/h na dálnici, 50 km/h ve městech a 80 km/h na běžných silnicích. Můžete si také vybrat z celé řady variant parkování, jako jsou možnosti dlouhodobého a krátkodobého parkování.