Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Athény

Plánujete svoji příští dovolenou v Aténách a potřebujete pro svůj pobyt využít služeb autopůjčovny? Nemusíte se obávat, protože ve městě najdete celou řadu autopůjčoven. Dokonce se většina z nich nachází na letišti nebo v jeho blízkém okolí, obvykle je navíc pronájem automobilu jednoduchý a snadný. Můžete si také zarezervovat auto online na kterékoli z dostupných stránek firem nabízející pronájem vozidel.

Průvodce po Aténách

Athény
Půjčovna Aut Athény

Atény jsou úžasnou destinací k návštěvě. Jedná se o hlavní město dnešního Řecka a v minulosti se jednalo také o srdce starověkého Řecka. V tomto městě najdete starobylé památky a budovy z 5. století včetně Akropole. Je považováno za největší město v Řecku a jedno z nejstarších měst na světě. Je známo, že Atény významně přispívají k HDP země, protože jsou jedním z nejnavštěvovanějších měst v Řecku. Město je známé pro své kulturní dědictví, pohostinnost a olympijské hry v roce 2004. Další města v okolí Atén jsou Lamia, Sparta nebo Aiyion. 

S populací více než 3 miliony lidí jsou Athény pravděpodobně nejlidnatějším městem v Řecku. V tomto městě zažijete neuvěřitelný pouliční život a zábavnou hudbu. Atény mají jedny z nejlepších povětrnostních podmínek v evropských městech (rekordní maximum 44 °C v červnu představuje nejtelepší měsíc, 10 °C v lednu potom nejchladnější měsíc). Město je známé svými historickými událostmi ve starověké řecké říši a stále si zachovává své zajímavé tradiční rysy. Kromě toho nabízí také jedny z nejlepších životních podmínek v Evropě. 

  • Atény jsou úžasnou destinací pro vaši příští dovolenou. 
  • Užijete si okouzlující pouliční život. 

Zejména v roce 2004 se zraky celého světa upínaly na Atény kvůli olympijským hrám, které přispěly k neuvěřitelné proměně města. Kvůli této velké události byly vybudovány některé pozoruhodné projekty jako je například nová sportoviště. Jedním z nejvýznamnějších byl stadion navržený Santiagem Calatravou. To ovšem není všechno, protože město prošlo obrovským zlepšením dopravní infrastruktury, včetně rozšíření veřejné dopravy. Ve městě bylo navíc postaveno nové mezinárodní letiště. 

Atény jsou považovány za mimořádné místo, pokud jde o historii západní civilizace. Město má určitě co nabídnout, pokud jde o historické události, které zahrnují slavné bitvy a podobně. V Aténách také najdete umělá a přírodní místa, které jistě učiní vaši návštěvu nezapomenutelnou – od krásných pláží po různé historické památky ze starověkého světa. Kromě toho zde najdete zajímavé parky a přírodní scenérie, jako je Národní zahrada, Park Rizari, Pedion Tou Areos, kopec Filopappou atd. 

Objevujte s pronajatým autem

Atény nabízí několik zajímavých míst, které můžete navštívit s vaším půjčeným vozidlem. Vydejte se na aténský centrální trh, místo plné ruchu, lidí a potravinových produktů v centru města. Aténský trh je místo, které si nemůžete nechat ujít, protože jde o jedno z nejoblíbenějších míst ve městě. Cesta z aténského mezinárodního letiště obvykle trvá přibližně 35 minut a odhadovaná vzdálenost činí 41,3 km. Cesta z jiných míst vám samozřejmě bude trvat déle. 

Další zajímavé místo, které můžete navštívit pronajatým vozidlem, je Nové muzeum Akropole – místo, kde můžete získat hluboké spojení se starověkým Řeckem a veškerým jeho kulturním dědictvím. Muzeum má své sbírky na třech různých úrovních, včetně archeologického výzkumu, který leží na jeho základech. Odhadovaná vzdálenost do muzea Nové Akropole, pokud pojedete přes Attiki Odos a Periferiaki Imittou, je asi 33,5 km. Odhaduje se, že cesta půjčeným automobilem trvá asi 33 minut. 

Můžete také navštívit nejstarší čtvrť města Plaka. Jedná se o pravděpodobně nejkrásnější místo v Aténách. Připravte se, že vás uchvátí malebné dlážděné uličky, řemeslné obchody a neoklasicistní budovy. Cesta do čtvrti Plaka z mezinárodního letiště v Athénách autem zabere asi 36 minut při vzdálenosti 33,6 km. Cesta z jiných míst však může trvat déle. 

V Aténách můžete díky půjčenému autu prozkoumat spoustu míst. Navštívit můžete některé z vynikajících restaurací a hospod ve městě. Jednou z nejoblíbenějších restaurací je Dinner in the Sky, která se nachází v Lakchou & Voutadon. Vzdálenost činí asi 35,6 km a odhaduje se, že cesta půjčeným autem bude trvat asi 45 minut. Můžete také vyzkoušet jiná místa, jako jsou Aleria, Alficon, Tudor Hall a další. 

Letiště

V Aténách najdete pouze jedno letiště, které je jedním z nejrušnějších v celé zemi. Jediné další podobně rušné letiště v Řecku se nachází v Soluni. Letiště nabízí spojení s více než 130 mezinárodními destinaceni, které zahrnují všechna důležitá města na světě. Je to také brána do více než 25 ostrovních destinací, jako jsou řecké ostrovy Santorini, Astypalea a Skyros. Mezi nejoblíbenější linky létající z letiště v Athénách patří trasy do Říma, Mnichova a na Rhodos. 

Mezinárodní letiště v Aténách, známé také pod názvem Eleftherios Venizelos, získalo v roce 2017 moderní kabát s lepšími navigačními prvky. Rozložení letiště je efektivní, takže strávíte méně času různými úkoly, jako je bezpečnostní kontrola a check-in. O to více času budete mít na zábavu a další vzrušující aktivity, jako je stravování, nakupování nebo odpočinek. 

Kromě toho najdete na mezinárodním letišti v Aténách širokou škálu autopůjčoven včetně společností Green-Motion, Clio, Goldcar, ACE Rent A Car, Apollo, Caldera, Sixt, Budget nebo InterRent. Ať už zvolíte jakoukoliv, svou návštěvu města si jistě užijete. Můžete si také vybrat z různých kategorií pronajímaných vozidel, jako je luxusní, ekonomické či rodinné. 

Doprava

Jednou z fantastických věcí v tomto městě je stav vozovky, který je perfektní. Z tohoto důvodu si užijete bezproblémové jízdy po městě. Avšak také v Aténách, stejně jako ve většině hlavních měst, je dopravní špička mezi 8:00 a 9:30 ráno. Pokud tedy navštěvujete zemi za účelem prohlídky památek, je nejlepší se hlavním silnicím během dopravní špičky vyhnout. 

Chcete-li si své cesty ve městě usnadnit, měli byste využít kteroukoli z GPS a map v pronajatém vozidle (např. Mapy Google). Tímto způsobem získáte plný přehled o dopravě ve městě, takže váš pohyb bude plynulejší. Rovněž musíte dodržovat běžné rychlostní limity, ať už jste na dálnici, nebo projíždíte obytnými oblastmi. 

Pokud není uvedeno jinak, rychlostní limit pro dálnice je mezi 100 až 120 km/h, v obytných oblastech potom 50 km/h. Pokud se budete řídit pravidly a budete důsledně dodržovat rychlostní limity, nebudete mít problém s jízdou po městě. Kromě toho můžete využít spoustu možností parkování včetně krátkodobého, s obsluhou a také e-parkování na letišti. Město také nabízí dlouhodobé parkování za velmi přijatelné ceny.