Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Zadar

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Zadar zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Zadar miniguide

Autopůjčovna Zadar
Půjčovna Aut Zadar

Chystáte se strávit dovolenou v krásném chorvatském městě Zadar? Možná si během pobytu plánujete půjčit auto, abyste mohli prozkoumat větší část dalmatského pobřeží? V okolí Zadaru se nachází mnoho krásných míst a se zapůjčeným autem se nemusíte starat o veřejnou dopravu. Doporučujeme rezervovat si vůz s dostatečným předstihem, protože ty nejlepší nabídky jsou velmi populární. 

Obecné informace o Zadaru

Zadar je přístavní město ležící ve středu Chorvatska, asi 200 km jihozápadně od hlavního města Záhřebu. Město s asi 75 000 obyvateli má skvělou polohu u Jaderského moře. Největší turistická oblast s krásnými plážemi, hotely, restauracemi a obchody se nachází v blízkosti centra města. 

Staré město Zadar leží na poloostrově obklopeném městskými hradbami. Jedná se o oblast bez aut, kde najdete římskokatolickou katedrálu sv. Anastázie postavenou ve 13. století, kostel sv. Marie ze 13. století či kostel sv. Donáta z 9. století. 

Mezi další zajímavosti v Zadaru patří umělecké muzeum, archeologické muzeum, několik parků a náměstí ze 16. století, kde můžete spatřit řadu krásných budov. Návštěva městského přístavu vám umožní prohlédnout si architektonický skvost Pozdrav slunci a poslechnout si Mořské varhany, které rozezvučí vlny. 

Letiště

Letiště Zadar (ZAD) je mezinárodní letiště ležící 12 km jihovýchodně od centra města. Ročně odbaví 495 000 cestujících (2014) a během léta provoz rozšiřují charterové lety. 

Na letišti najdete řadu autopůjčoven včetně společností Lulic, Fleet, Filipovic, Avia, Hertz, Air, Sixt, National, Uni, Europcar a Alamo. 

Doprava

Chorvatsko má dobře rozvinutou silniční síť. Dálnice A-1 spojuje Záhřeb na severu se Splitem na jihu. Síť dálnic prochází Zadarem a bude rozšířena na jih do Dubrovníku. Tyto zpoplatněné silnice jsou na vysoké úrovni. 

V Chorvatsku platí rychlostní limit 60 km/h v obydlených oblastech, 100 km/h na mimoměstských silnicích a 130 km/h na dálnicích. Některé mimoměstské silnice jsou úzké a klikaté. 

Limit obsahu alkoholu v krvi řidiče činí v Chorvatsku 0,5 promile, naproti tomu v Česku platí nulová tolerance. 

Styl jízdy v zemi je mnohem agresivnější než v ČR a v největších městech se během dopravní špičky můžete setkat se silným provozem a dopravními zácpami. 

Pokud se chystáte přijet do Zadaru pronajatým autem, doporučujeme se předem zeptat svého hotelu, zda nabízejí pro své hosty parkoviště, či nikoliv. Pokud ne, můžete využít parkoviště v centru. Ve starém městě je k dispozici málo parkovacích míst, proto je doporučeno používat parkoviště nacházející se hned za starými městskými hradbami. 

Tipy na výlety

Pronájem automobilu v Zadaru vám dává možnost prozkoumat region svým vlastním tempem. Krásné dalmatské pobřeží se táhne jižně od Zadaru do Dubrovníku a najdete podél něj malebné rybářské vesnice. 

Doporučujeme vyrazit na ostrov Vir, který se nachází 28 km severně od Zadaru. Ostrov, který s pevninou spojuje most, patří v létě k oblíbeným turistickým cílům. Najdete zde krásné pláže, turistické stezky, útesy a malé zátoky rozeseté po celém pobřeží. Na ostrově žije jen asi 3 000 lidí, ale přesto je na něm velký výběr kaváren, restaurací a obchodů. 

V zátoce Kozjak na ostrově můžete spatřit starý hrad Kastelina z 18. století. Vir nabízí také několik starých kostelů a maják z roku 1881. 

Na cestě do nebo z Viru se můžete zastavit v malém městě Nin, které se nachází asi 17 km severně od Zadaru. Najdete zde významnou turistickou atrakci – kostel sv. Kříže, který byl postaven v 9. století. Bývá považován za nejmenší katedrálu na světě. 

Můžeme doporučit rovněž výlet do národního parku Plitvická jezera, který se nachází asi 118 km severovýchodně od Zadaru. Plitvice jsou považovány za jeden z nejkrásnějších národních parků v Evropě. Oblast se skládá z krásných zelených a tyrkysových jezer, vysokých hor, lesů a vodopádů. V národním parku žije také spousta divoké zvěře včetně ptáků. Na místě si můžete vybrat z několika turistických tras, které jsou dobře udržované a některé z nich dokonce bezbariérové. U hlavního vchodu je i kavárna a obchod se suvenýry.