Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Split

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Split zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Split miniguide

Autopůjčovna Split
Půjčovna Aut Split

Jedete do Splitu v Chorvatsku a chcete z regionu vidět více? S vypůjčeným vozidlem ve Splitu se nebudete muset spoléhat na hromadnou dopravu a budete moct vlastním tempem podnikat okouzlující jednodenní výlety. Pronájem auta je v Chorvatsku oblíbený, protože na mnohá krásná místa se nelze dostat hromadnou dopravou. Doporučujeme rezervovat auto předem ještě před odjezdem do Splitu. Obzvlášť během léta bývá totiž poptávka vysoká a nejlevnější vozy k půjčení rychle mizí. 

Obecné informace o Splitu

Split je druhým největším městem v Chorvatsku. Leží na poloostrově na pobřeží Jaderského moře a má 189 000 obyvatel. Zdejší přístav nabízí spoje například do Hvaru, Rijeky nebo Ancony

Split je známý jako přímořské letovisko, obdivovat v něm ale můžete také třeba zbytky paláce římského císaře Diokleciána ze 4. století. Na místě paláce se nachází Katedrála svatého Domnia, která je nejstarší katedrálou na světě, a císařův chrám. Ten byl od 9. století využíván jako kostel a dnes je z něj baptisterie. Palác je společně s dalšími částmi města zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Splitu dále najdete rozsáhlé archeologické muzeum, městské muzeum, námořní muzeum a zoologickou zahradu. Šest kilometrů severně od Splitu se dříve nacházelo staré město Salona , které v roce 640 zničili Slované. Split má několik pláží s kavárnami a trhy plnými života a je také výbornou základnou pro výlety na plachetnici po Jaderském moři. 

Letiště

Letiště Split (SPU) je třetím největším letištěm v zemi. Nachází se 24 kilometrů západně od centra města. Na letišti mají své pobočky mnohé místní i mezinárodní autopůjčovny, jako například Sixt, Hertz, Avis, Budget, Europcar nebo Alamo. 

Doprava

Při řízení v centru Splitu byste měli počítat s rušnou dopravou v ranní a odpolední špičce. 

Silnice v Chorvatsku bývají dobře udržované, jen v některých oblastech mohou být úzké. Ze Splitu vede dálnice na sever do Záhřebu a na jihovýchod k městu Vrgorac (A1). 

Tipy na výlety autem

S pronajatým autem můžete ze Splitu jet například do malého středověkého Trogiru, který leží 29 kilometrů západně od centra Splitu. Celý historický střed města Trogiru je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. K prohlídce lákají úzké uličky, dlážděné cesty, idylické kavárny, malé obchůdky a také věže městských hradeb. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí ve městě je i katedrála svatého Vavřince z roku 1251. Mimo staré centrum v Trogiru najdete také báječná místa ke koupání. 

Jinou možností využití půjčeného auta je jet na den do Dubrovníku, města vzdáleného asi 229 km od Splitu směrem na jihovýchod. Dubrovník leží na pobřeží Jaderského moře v nejjižnější části Chorvatska. Je známý svou ohromující architekturou. 

Staré centrum Dubrovníku bylo v roce 1970 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Obklopují ho městské hradby ze 14. století a nachází se v něm mnoho historických památek. Uvidíte například katedrálu z roku 1671, pěší zónu Stradun, palác Sponza z roku 1522 nebo rektorský palác ze čtrnáctého století, v němž je dnes Muzeum Dubrovníku. 

Návštěvníci také mohou vyjet lanovkou na vrch hory Srd. Místo ve výšce 415 metrů nad mořem nabízí panoramatické výhledy na Dubrovník a jeho okolí.