Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Záhreb

Pokud se chystáte navštívit Záhřeb, může se vám během vašeho výletu hodit půjčovna aut. Vaše cestování tak bude mnohem pohodlnější. Nicméně doporučujeme, abyste si před podpisem smlouvy o pronájmu automobilu potvrdily všechny detaily. Tento článek vám doporučí nejlepší místa, která můžete ve městě navštívit.

Průvodce po Záhřebu

Autopůjčovna Záhreb
Půjčovna Aut Záhreb

Záhřeb je hlavní město Chorvatska. Na ploše 641 kilometrů čtverečních zde žije 803 900 obyvatel. Nachází se tady sídla hlavních úřadů vlády a špičkových průmyslových odvětví země. Mezi zde vyráběné produkty patří například cement, oděvy, obuv, potraviny a chemikálie. Záhřeb je rovněž známý pořádáním mezinárodních veletrhů, na kterých své výrobky předvádí společně výrobci z více než 50 zemí.

Město má bohatou historii, což se odráží v mnoha památkách a starověké architektuře, která dotváří krajinu. Jiné rysy, jako jsou podzemní válečné tunely, připomínají, že svoboda, kterou si dnes Chorvati užívají, nepřišla na stříbrném podnose. Ve městě je také mnoho muzeí, ve kterých jsou umístěny historické předměty vyprávějí o minulosti země, jakož i artefakty ze starověkého Egypta a Řecka.

Záhřeb je důležitým dopravním uzelm díky své strategické poloze, sousedí se Středomořím, střední Evropou a jihovýchodní Evropou. Naštěstí chorvatská vláda investovala nemalé prostředky do silničních a železničních sítí, čímž se přeprava zboží stala hračkou. Obecně je kvalita života v tomto městě vysoká a zdá se, že si lidé tento bezstarostný životní styl, který zahrnuje umění a sport, užívají. Město nabízí řadu možností zábavy, např. balet a koncerty živé hudby.

Další města v Chorvatsku, která se nacházejí v blízkosti Záhřebu, jsou Zadar a Pula. Tato města mají bohatou římskou historii a obě se nacházejí na pobřeží Jaderského moře. V minulosti byla pod nadvládou Římanů, proto nesou znaky tamní architektury. Obě města se mohou pochlubit písečnými plážemi, kde si během dovolené můžete odpočinout a uvolnit se. Díky provázaným dopravním systémům se můžete snadno přeplavit ze Zadaru do italské Ancony za přibližně 6 hodin.

Objevujte s autem z půjčovny

Při plánování návštěvy tohoto velkolepého města je vhodné vytvořit si podrobný itinerář, čímž maximalizujete váš pobyt v Záhřebu. Neváhejte a prozkoumejte bohatou historii města. Začněte chorvatským národním divadlem, které je jen 5 minut jízdy od centra města. Pouhých 400 m od divadla se nachází známé muzeum Mimary. Mezi další místa, která můžete ve městě navštívit, patří Záhřebská katedrála a Muzeum rozbitých vztahů. Prohlídku města můžete zakončit večeří v jedné z kaváren na chodníku podél ulice Tkalčiceva.

Návštěva Záhřebu by nebyla kompletní, pokud byste vynechali prohlídku národního parku Plitvická jezera. Tady najdete jezera, která jsou jediná svého druhu na světě a jsou mezi sebou propojena vodopády. Cesta autem do parku vám bude trvat asi 2 hodiny a prohlídka zabere celý den, proto si nic jiného na tento den návštěvy světového dědictví UNESCO neplánujte. Dobrý nápad je najmout si průvodce, který se v parku vyzná.

Za dalším dobrodružným poznáním se vydejte k vodopádům Krka. Národní park Krka se nachází v Lozovaci, kam se dostanete autem asi za 3,5 hodiny. Je tu k dispozici kemp a hotel, kde se můžete po procházce v parku ubytovat. Proto nemusíte řešit, jak se vrátit ten samý den do Záhřebu.

Letiště

Letiště Franjo Tuđmana v Záhřebu je největší mezinárodní letiště v Chorvatsku, kterým projdou miliony cestujících do různých destinací po celém světě. Mezi oblíbená místa, kam lidé cestují z/na letiště Franjo Tuđmana, patří Amsterdam, Atény, Moskva, Frankfurt a Londýn. Cesta autem z letiště do centra vám zabere asi 20 minut, protože se jedná o krátkou vzdálenost 14,3 km.

Jednou z výhod tohoto letiště je jeho dobrá organizace. Na jeho webových stránkách najdete veškeré potřebné informace o dopravě na letiště a z letiště. Například tam najdete seznam autopůjčoven, kde si můžete zapůjčit vůz hned jak přistanete.

Tento seznam zahrnuje jak mezinárodní, tak místní společnosti. Mezinárodní společnosti jsou např. Sixt, Hertz a Europcar. Z místních společností můžeme zmínit MACK autopůjčovny a Oryx autopůjčovny. Na základě těchto informací si můžete zarezervovat dopředu auto dle vašeho výběru.

Doprava

Obecně jsou silnice v Záhřebu v dobrém stavu. Většina úseků je hladká a bez výmolů. Přesto při jízdě městem mějte na paměti rychlostní limity, které platí pro různé silnice. Například dálnice a dvouproudové komunikace mají rychlostní limit 112 km/h, zatímco na jednoproudových vozovkách je to 96 km/h a v oblastech s pouličním osvětlením se očekává, že pojede maximálně 48 km/h.

Přestože je na silních ve městě neustálý provoz, nejhorší je to během dopravní špičky. Ta je ráno mezi 7:30 a 9:30 a večer v 16:30 – 18:30. Proto byste si měli jízdu autem naplánovat mimo tyto časy, abyste nestrávili svůj drahocenný čas na cestě.