Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Ostrava

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Ostrava zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Ostrava miniguide

Autopůjčovna Ostrava
Půjčovna Aut Ostrava

Je-li vaší příští výletní destinací Ostrava, určitě zvažte pronájem auta. Nebudete se muset trápit hledáním spojů hromadné dopravy ani platit vysoké ceny za taxi. K dispozici jsou lokální autopůjčovny i globální značky, jejichž širokou nabídku můžete porovnat na internetu. Samotné zřízení pronájmu je pak snadnou záležitostí a mnohé půjčovny vám vozidlo dokonce přistaví na předem domluvené místo. V pohodlí soukromého auta pak budete moci zcela svobodně objevovat město a klidně i jeho širší okolí, kde je k vidění spousta zajímavostí.

Průvodce po Ostravě

Ostrava je třetí největší město v České republice, a to jak svou rozlohou, tak i počtem obyvatel, který přesahuje čtvrt milionu. Nachází se na severovýchodě země poblíž polských hranic a je centrem Moravskoslezského kraje. Dalšími většími městy v tomto regionu jsou například Opava, Havířov nebo Frýdek-Místek. Samotná Ostrava byla dlouho jen malou, nepříliš významnou obcí. K rozmachu města a rozsáhlé výstavbě i nárůstu obyvatel došlo především v souvislosti s těžbou černého uhlí a těžkého průmyslu ve dvacátém století. Na území Ostravy se však již déle než pětadvacet let uhlí netěží.

Hornická minulost Ostravě vtiskla jedinečnou tvář. Stále zůstává viditelná, byť se pověstná špatná kvalita vzduchu naštěstí rok od roku zlepšuje. Z bývalých dolů a dalších budov spjatých s průmyslem jsou dnes památky, vzdělávací centra nebo unikátní kulturní prostory. Za zmínku rozhodně stojí Dolní oblast Vítkovice, na jejímž území lze navštívit interaktivní vědecké a technické muzeum Svět techniky, kulturní centrum Gong vytvořené z plynojemu nebo bývalou vysokou pec. Nad ní je ještě dostavěna nástavba s názvem Bolt Tower. Můžete si odtud celou oblast prohlédnout z výšky a dát si k tomu třeba nějaké občerstvení v místní kavárně.

  • Ostrava je jedinečným městem plným nejen hornických památek.
  • Navštívit můžete bývalý důl, vysokou pec nebo interaktivní Svět techniky.
  • Z kulturních akcí je nejvýraznější hudební festival Colours of Ostrava.

Ostrava nicméně nabízí mnoho i pro ty, jež technické památky příliš nezajímají. K návštěvě láká třeba Slezskoostravský hrad původně ze 13. století, který se během období těžby uhlí propadl asi o šestnáct metrů a málem byl zdemolován. Dnes je ale opraven a v létě se v něm konají divadelní Shakespearovské slavnosti. Výborným turistickým cílem je i Nová radnice, která je nejvyšší radniční budovou v České republice. Na vyhlídkovou terasu ve výšce 73 metrů navíc můžete vyjet páternosterem, což je samo o sobě zážitkem. Navštívit můžete také zoologickou zahradu, která kromě takřka čtyř set druhů zvířat nabízí i botanický park.

Mezi mladými lidmi a turisty ze zahraničí se Ostrava proslavila zejména díky hudebním festivalům Colours of Ostrava a Beats for Love. První zmiňovaný festival začal již v roce 2002 a skromnou návštěvnost z prvního ročníku, kterého se účastnilo přibližně 8000 lidí, do roku 2012 více než zpětinásobil. Od té doby počty návštěvníků neuvádí, ale bývá vyprodáno. Každoročně na něm na 20 scénách účinkuje přibližně 130 hudebních uskupení z nejrůznějších částí světa a napříč hudebními žánry. V posledních letech se navíc Colours of Ostrava odehrává právě v Dolní oblasti Vítkovice, takže kromě rozmanité hudby při jeho návštěvě objevíte i speciální prostředí.

Objevujte ve svém zapůjčeném autě

Díky svému pronajatému vozu můžete kromě Ostravy prozkoumat i její okolí. Za ani ne čtyřicet minut dojedete třeba do Štramberku. Na kopci nad tímto historickým městečkem se tyčí stejnojmenný hrad s nepřehlédnutelnou čtyřicetimetrovou věží zvanou Trúba. Pokud na ni vylezete, odměnou vám bude krásný výhled do okolí i na nedaleké Beskydy. Projít se můžete i k blízké jeskyni Šipka, kde byla v devatenáctém století nalezena čelist neandrtálského dítěte. Jeskyně je volně přístupná, takže se můžete podívat dovnitř a představit si, jak tam možná kdysi neandrtálci žili. Před odjezdem ze Štramberka nezapomeňte ochutnat proslulé štramberské uši z perníku.

Ani ne pět kilometrů od Štramberka leží město Kopřivnice, které se výrazně zapsalo do české historie automobilové dopravy. Zdejší Tatra je v současnosti třetí nejstarší automobilkou na světě, která nikdy nepřerušila svou výrobu. Svůj první automobil vyrobila už v roce 1897. Celou její historii dokumentuje Technické muzeum Tatra, ve kterém kromě informačních textů a dobových fotografií uvidíte i okolo šedesáti osobních i nákladních vozů. Vybrány jsou tak, aby ilustrovaly celou historii výroby. Muzeum se však i přes svůj název nevěnuje pouze automobilům. Nabízí i expozici o životě Emila a Dany Zátopkových, protože právě legendární český běžec z Kopřivnice pocházel.

Pokud jste fanoušky klasické hudby, určitě nevynechejte návštěvu Hukvald. Z Kopřivnice tam budete autem do deseti minut, z Ostravy asi za třicet. Malá lašská obec je známá především jako rodiště skladatele Leoše Janáčka. Autor oper Příběhy lišky Bystroušky či Její pastorkyňa se narodil ve staré škole, která dnes již nestojí. Jeho památník je tak umístěn v domě, ve němž později žil a skládal. Po naučné expozici můžete navštívit ještě hrad Hukvaldy na kopci nad obcí. Dnes je spíše zříceninou, nicméně obrovský hradní komplex je stále ohromující. Výstup vám navíc zpestří socha lišky Bystroušky stojící u jedné z přístupových cest.

Preferujete-li aktivní vyžití v přírodě, můžete se vydat na Lysou horu. Autem dojedete do Malenovic, které jsou od Ostravy vzdálené něco málo přes půl hodiny jízdy. Vozidlo pak můžete zaparkovat u penzionu Rajská Bouda, kde se případně lze i ubytovat či alespoň občerstvit. Cestou na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd totiž budete muset překonat zhruba osm set metrů převýšení. Nejkratší trasa má pouhých šest kilometrů, ale zvolit můžete samozřejmě i mírnější sklon cesty. Turistických značek je v okolí Lysé hory opravdu mnoho. Na samotném vrcholu je pak několik horských chat, kde si můžete před sestupem odpočinout.

Letiště

Výhodou Ostravy je i to, že se v její blízkosti nachází mezinárodní Letiště Leoše Janáčka. Konkrétně leží na území několika menších obcí poblíž města Příbor. Z centra Ostravy k němu autem dojedete do půl hodiny. Letiště je známé vypravováním především charterových letů, ale provozuje i několik pravidelných linek. Populární je i přehlídka vojenské techniky Dny NATO, která se koná vždy v září a její návštěvnost dosahuje neuvěřitelných čísel přesahujících sto, někdy i dvě stě tisíc lidí.

Letiště Leoše Janáčka není největší, nabízí ale standardní komfort a veškeré služby včetně bankomatů, restaurací a obchodů. V nabídce je i několik autopůjčoven. Pokud si tedy chcete zapůjčit vůz přímo na letišti, můžete využít například služeb půjčoven Avis, Europcar, Hertz nebo Rent+. Všechny mají širokou nabídku od malých ekonomických vozů, přes sportovní až po minivany, které jsou vhodné jako řešení pro přepravu většího počtu osob. Otevírací dobu však mají některé z autopůjčoven podle domluvy. Především o víkendu si tedy raději pronájem vozu domluvte předem.

Mezi hlavní cíle cestovatelů z ostravského letiště patří Londýn, kam míří jedna z mála pravidelných linek. Tyto lety provozuje nízkonákladová společnost Ryanair, proto mohou cestující využívat častých slev. Chystá se také spuštění nového leteckého spojení do polské Varšavy, které obstará společnost LOT. Především v letní sezóně odlétá z Ostravy řada charterových letů do populárních turistických destinací. Na dovolenou tak odtud můžete jet třeba poznávat antické památky na Krétu, Rhodos či jiné řecké ostrovy.

Doprava

Ostrava sice leží na samém kraji České republiky, dopravní spojení se zbytkem země má ale relativně dobré. Vede z ní česká páteřní dálnice D1, po které lze autem dojet do dvou hodin do Brna a za necelé čtyři dokonce až do hlavního města, do Prahy. Opačným směrem navíc vede dálnice do Polska, jehož hranice jsou vzdálené ani ne dvacet minut jízdy. Po českých dálnicích se smí jezdit rychlostí až 130 km/h, zatímco po těch polských ještě o něco rychleji, dokonce 140 km/h.

V okolí Ostravy je poměrně hustá silniční síť, jako ostatně v celé České republice. Na běžných cestách mimo obce je bez dodatečného značení povolená rychlost 90 km/h. S navigací si můžete nechat poradit od mobilních aplikací, které zde fungují jako jinde na světě. Do většiny měst nicméně snadno dojedete i s hrubou znalostí polohy a sledováním směrového značení, které vás na hledané místo dovede. Kolem silnic také bývají cedule lákající na blízké turistické cíle, kterými se při svých cestách můžete inspirovat.

V samotné Ostravě se smí jezdit rychlostí 50 km/h, což je v Česku standardní povolená rychlost v obci. Řidiči by si měli dávat speciální pozor na tramvaje, kterých po městě jezdí mnoho a na něž lidé odjinud nemusí být zvyklí. Jinak s jízdou po městě nejsou žádné problémy. Zácpy nebývají příliš časté, ačkoli někdy se s nimi samozřejmě můžete setkat. Parkovat je možné v centru za poplatek, případně na jednom ze záchytných parkovišť na okraji města. Poté můžete cestovat hromadnou dopravou, která je velmi moderní. Jízdenky například můžete platit kartou přímo ve vozidle.