Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Rhodos

Toužíte po odpočinku na pláži, kde nad křišťálově čistou mořskou vodou pofukuje klidný chladivý větřík? Pak navštivte Rhodos – tento řecký smaragdový ostrov má vše, co potřebujete. Je destinací s 300 dny slunečního svitu ročně, což z něj dělá dokonalý prázdninový ráj pro evropské turisty. Když si pronajmete auto, budete se navíc po ostrově moci pohybovat snadno a zcela svobodně. Autopůjčovny naleznete po svém příjezdu přímo na letišti.

Průvodce po Rhodosu

Rhodos
Půjčovna Aut Rhodos

Historie Rhodosu se datuje až do prehistorických časů, kdy ostrov jako první obývali Kréťané. Po nich přišli Féničané a Dórové, to vše ještě před trojskou válkou. Po ní na ostrově nastalo období rychlého růstu, který vedl k rozvoji měst Ialyssos, Lindos a Kamiros. Tato dávná osídlení zůstala dodnes nejrozvinutějšími městy na ostrově. Osud tomu tak chtěl, že se tento ostrov stal okolo roku 2000 před Kristem součástí římského impéria. V roce 515 našeho letopočtu pak ostrov výrazně poničilo zemětřesení.

Ačkoli se ho podařilo opravit, toto neštěstí odstartovalo temnou historii invazí. Začala příchodem Peršanů, které v roce 653 vystřídali Arabové a zničili historické památky na ostrově. Následné pustošení ostrova saracénskými piráty pokračovalo až do roku 714, kdy je byzantské námořnictvo zničilo „tekutým ohněm“. Katastrofická pak byla invaze seljuků Hárúna al Rašída v roce 807. Zorganizoval barbarské ničení ostrova a rozmetal jeho poklady. Ale i jeho čas se naplnil. Tady jsou i další, kteří tomuto ostrovu vládli:

  • Křižáci
  • Janované Janované
  • Maltézští Maltézští rytíři
  • Turci
  • Italové

Italové obsadili ostrov jako poslední a okupovali ho až do konce druhé světové války, po které Rhodos připadl Řecku. Všichni tito vládci se podíleli na utváření historie a současné kultury ostrova. Nyní na Rhodosu žije 115 000 lidí, z nichž 60 000 bydlí ve stejnojmenném hlavním městě. Tento ostrov se může chlubit 220 km dlouhým pobřežím v Egejském moři, které návštěvníkům nabízí spoustu příležitostí k zábavě. Na plážích se můžete samozřejmě opalovat nebo plavat v moři, ale vyzkoušet můžete i zajímavější aktivity jako windsurfing nebo plachtění.

Ostrov je také domovem vzácného druhu daňka evropského nazývaného dama dama. Tato zvířata žijí v ostrovních lesích tvořených převážně borovicemi a cypřiši, které pokrývají asi 37 % souše. Krajina ostrova je směsí údolí a kopců a nádherných monumentů. Antická města stále existují, třeba Ialyssos je z hlavního města Rhodosu vzdálen pouhých 6,8 km, což je asi 13 minut jízdy autem. Na druhou stranu Lindos a Kamiros už leží dál, první jmenované město 50,1 km a druhé 34,2 km od Rhodosu.

Prozkoumejte okolí ve svém pronajatém autě

S pronajatým autem máte jedinečnou možnost ostrov prozkoumat svým vlastním tempem. A jako pořádní turisté si s sebou nezapomeňte přibalit kameru, abyste zachytili příjemné vzpomínky na tento výlet. Také je dobrý nápad cestovat ve skupině. Ale i pokud jedete sami, nemusíte se bát. Pokud rádi potkáváte nové lidi, můžete se přidat k jiným skupinám a užívat si cestování společně. Zkuste na internetu najít prohlídky s průvodcem, zvlášť pokud jste na Rhodosu poprvé. Umožní vám to ostrov snadno prozkoumat.

Pokud bydlíte ve městě Rhodos, jeďte na výlet třeba do Lindosu. Je to sice zhruba hodina jízdy, ale cestou můžete navštívit i další místa, například Faliraki, které je od Rhodosu vzdálené 15,7 km. Také si můžete trochu zajet a navštívit termální lázně Kalithea, které se nachází pouhých 4,4 km od města Faliraki. Odtud pak můžete jet přímo na pláž Tsampika, vzdálenou 15,5 km, a osvěžit se při plavání v moři. Také je to skvělé místo pro oběd v jedné z restaurací hned u pláže.

Po obědě už se můžete vydat rovnou do Lindosu, zbývá vám ujet vzdálenost 26,7 km, což vám zabere asi 34 minut. Lindos je město ozdobené antickými památkami. Skvělým nápadem je věnovat příští dva dny vaší dovolené prozkoumávání jen tohoto města. To vám dá dostatek času, abyste beze spěchu viděli vše zajímavé.

Jedním z hlavních lákadel Lindosu je místní Akropole se zbytky dórského chrámu Athény Lindské. Nachází se na vršku kopce, z něhož budete mít krásný výhled na zářivě bílé budovy ve vesnici pod vámi. Ta leží na místě dávného antického města Lindos. Při procházení města se nebojte si užít některé místní aktivity, jako jízdu na oslovi nebo plavání v zátoce svatého Pavla.

Letiště

Mezinárodní letiště Rhodos spojuje tento krásný ostrov se zbytkem světa. Jako většina letišť světového významu je i toto postaveno tak, aby plnilo potřeby všech cestovatelů. Rychlý pohled na webové stránky letiště Rhodos vás seznámí s poskytovanými službami, které zahrnují například asistenci s manipulací se zavazadly, první pomoc, směnárnu nebo business salónek. Najdete tam také informace o tom, kde můžete na letišti nakupovat nebo se najít.

Správa letiště poskytuje aktuální informace o odletech a příletech, takže budete přesně vědět, jestli má váš let zpoždění a kdy bude případně váš nový naplánovaný odlet. Na mezinárodní letiště Rhodos létá mnoho aerolinek, mezi nimiž jsou například Air Mediterranean, British Airways nebo Danish Air Transport. Dostanete se odtud do mnoha oblíbených destinací. Letět můžete třeba do Prahy, Vídně, Paříže, Londýna a New Yorku, ale samozřejmě také do mnoha dalších měst.

Přímo na letišti Rhodos mají své pobočky mnohé autopůjčovny, včetně mezinárodních společností Sixt, Budget, Hertz nebo Avis. Také tam najdete některé řecké autopůjčovny, pronajmout auto si můžete třeba u Avance. Ať už si vyberete místní nebo mezinárodní společnost, nezapomeňte se ujistit, že rozumíte jejich smluvním podmínkám. Zkontrolujte také stav vozidla před tím, než podepíšete jeho převzetí.

Doprava

Při jízdě autem po ostrově je důležité sledovat aktuální dopravní informace. Pokud prostředí neznáte, využijte k plánování svých cest bezplatné online aplikace. Některé z nich vás dokonce budou informovat o uzávěrkách cest nebo o nehodách před vámi. Další výhodou těchto aplikací je jejich schopnost navrhout hned několik alternativních cest.

Na ostrově Rhodos jsou výborně postavené silnice, které vám umožní hladké cestování. Nenechte se ale unést a nezapomínejte na rychlostní limity. Ve městě se smí jezdit nanejvýš 40 km/h, zatímco mimo obydlená území měst a vesnic až 80 km/h. Také si dávejte pozor na obecné dopravní předpisy. Policie totiž občas blokuje cesty, aby pochytala ty, kteří pravidla nedodržují.

Například neřiďte opilí a nezapomeňte si vždy zapnout bezpečnostní pás. Pokud vezete děti, nechte je sedět vzadu. Ušetří vám to mnoho problémů, pokud byste potkali dopravní policii. Turistům se také doporučuje, aby se seznámili s řeckými dopravními předpisy. Jezdí se samozřejmě vpravo a předjíždět musíte zleva. Během řízení taky nesmíte používat mobilní telefony a zařízení GPS. Jak se říká, ve vědění je síla, takže s těmito informacemi vás už nic nepřekvapí.