Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Edinburk

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Edinburk zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Edinburk miniguide

Edinburk
Půjčovna Aut Edinburk

Jedete na dovolenou do Skotska? Potřebujete si po příletu do Edinburghu pronajmout automobil? Vybrat si můžete z mnoha různých typů aut, přičemž se vyplatí porovnat ceny mezi různými autopůjčovnami, abyste si zajistili nejlepší nabídku. 

Skotsko nabízí mnoho zajímavých a krásných míst k návštěvě. Půjčený automobil vám poskytne svobodu cestování vlastním tempem. 

Přehled informací o Edinburghu

Edinburgh, kde žije 490 000 obyvatel (2013), je hlavním městem Skotska a po Glasgow druhým největším městěm v zemi. Město se nachází u fjordu Firth of Forth v jihovýchodním Skotsku. Jedná se o finanční, administrativní a kulturní centrum země. 

Edinburgh je populární turistickou destinací, kterou ročně navštíví 13 milionů návštěvníků. Staré i nové město najdete na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejznámější památky města patří hrad Edinburgh z 12. století, katedrála St. Giles z 15. století, palác Holyrood ze 17. století a budova parlamentu z roku 1640. Kromě neuvěřitelné architektury se město může pochlubit několika uměleckými galeriemi, národním muzeem, městským muzeem, královským muzeem, zoologickou zahradou a botanickou zahradou. 

V Edinburghu narazíte na dobré příležitosti k nakupování, město je ovšem známé také mnoha hospodami a kluby. 

Letiště

Letiště Edinburgh (EDI), které se nachází 15 km západně od centra města, odbaví 10,2 milionu cestujících ročně. V centru autopůjčoven na letišti najdete několik společností, včetně Avis, Alamo, Europcar, National, Sixt, Dollar, Thrifty a Hertz. Pokud si rezervujete auto před příjezdem, ušetříte čas strávený na přepážce. 

Doprava

Infrastruktura je ve Skotsku dobře rozvinutá. Edinburgh je obklopen mnoha dálnicemi, což usnadňuje cestování do jiných měst. K dispozici je také dálnice z Edinburghu do Londýna v Anglii

Skotsko (a celé Spojené království) používá levostranný provoz, zatímco volant je na pravé straně. Přestože se většina řidičů levostrannému provozu rychle přizpůsobí, je důležité být ostražitý na křižovatkách a kruhových objezdech. Pokud je pro vás ovládání řadící páky levou rukou nepříjemné, doporučujeme si zarezervovat auto s automatickou převodovkou. 

Mějte na paměti, že rychlostní limit ve Skotsku je uváděn v mílích, nikoli kilometrech za hodinu. V městských oblastech platí rychlostní limit 30 mph, což odpovídá 48 km/h. Na venkovských silnicích platí limit 60 až 70 mph (96 až 112 km/h) a na dálnicích můžete jet rychlostí 70 mph (112 km/h). 

Maximální povolená hladina alkoholu v krvi řidiče je 0,5 promile. 

Někdy může být obtížné najít v centru Edinburghu parkovací místa, mnoho hotelů ovšem nabízí svým hostům místa k zaparkování. V Edinburghu najdete parkovací domy, parkovací místa na ulici v centru a větší parkoviště mimo centrum. 

Tipy na výlety

Pronajaté auto v Edinburghu vám umožní podnikat krátké i dlouhé výlety do okolí. Skotsko nabízí několik národních turistických tras, které procházejí idylickými vesnicemi a krásnou přírodou. 

„Fife Coastal Route“ je 136 km dlouhá trasa s neobyčejnou pobřežní krajinou. Trasa začíná v malém městečku Kincardine, které se nachází na severním pobřeží fjordu Firth of Forth. Trasa vede podél celého východního pobřeží až do Newport-on-Tay. Cestou míjíte slavné mosty, historická města, malé rybářské komunity a nedotčené písečné pláže. 

Pokud cestujete do Skotska s dětmi, doporučujeme navštívit akvárium Deep Sea World. Akvárium, které bylo otevřeno v roce 1993, se nachází 23 km severozápadně od Edinburghu, v malé vesnici North Queensferry. Má 112 metrů dlouhý podmořský tunel, kde mohou návštěvníci pozorovat žraloky, exotické ryby, piraně a tuleně. 

Naším dalším tipem pro návštěvníky s půjčeným autem je výlet na hrad Stirling, který leží 65 km severozápadně od Edinburghu. Stirling postavený v 15. až 16. století je největší a nejvýznamnější hrad ve Skotsku. Stavba se nachází na vrcholu hory obklopené útesy a vyznačuje se impozantní architekturou.