Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Glasgow

Plánujete navštívit Glasgow? Pak jste našli správného průvodce o půjčení vozu. Pronájem auta vám poskytne flexibilitu, abyste se mohli pohodlně přesouvat. Nemusíte čekat na taxík nebo spěchat na veřejnou dopravu. Tento článek vám poskytne spolehlivý vhled do problematiky služeb autopůjčoven i hledání cest po městě.

Průvodce po Glasgow

Glasgow
Půjčovna Aut Glasgow

Historie Glasgow sahá až do roku 550, rychlý růst však začal až ve 12. století. Město je strategicky umístěno na obou březích řeky Clyde, asi 32 km od svého ústí do Atlantiku. Jako přístavní město a centrum výroby Glasgow přežil velké ekonomické otřesy, zejména po první světové válce. Dnes je sídlem výrobních a strojírenských firem v mechanickém či leteckém průmyslu.

Glasgow kromě toho vyniká jako univerzitní centrum se třemi univerzitami a několika vysokými školami. Tyto instituce vysokoškolského vzdělávání jsou klíčové pro řízení výzkumu a inovací, které podporují průmyslová odvětví ve městě. Toto město s 611 748 obyvateli v roce 2019 se bývá považováno za centrum evropské kultury. Užijete si zde skotský balet a širokou škálu hudebních vystoupení. Co dělat budete mít také v případě, že jste fotbalovými fanoušky.

Nejbližší významné město je Edinburgh, hlavní město Skotska. Leží jen 67,3 km daleko, což vám umožňuje tam dojet za méně než hodinu. Návštěva tohoto kopcovitého města vás nezklame. Dostanete šanci prozkoumat starobylou i elegantní moderní část města. Návštěva hradu Edinburgh vám nabídne úchvatný výhled na město a také příležitost dozvědět se něco o skotských korunovačních klenotech.

Po proudu řeky Clyde leží další přístavní město, které by vás mohlo zajímat – Dumbarton. 24,1 km dlouhá cesta po Great Western Road vám zabere asi 24 minut. Návštěva města by nebyla úplná bez prohlídky hradu Dumbarton. Tato starobylá pevnost, tyčící se na slavné skále Dumbarton, je mezi ostatními pevnostmi ve Skotsku výjimečná. Přenesete se zpátky do historie a dozvíte se o některých důležitých událostech týkajících se pevnosti, jako je vikingské obléhání z roku 870.

Objevujte pronajatým autem

Jakmile najdete ubytování, je čas využít své auto a prozkoumat město. Dobrou zprávou je, že můžete navštívit spoustu míst. Budete rozmazleni možnostmi výběru! Svůj den můžete zahájit snídaní ve Willow Tea Rooms (97 Buchanan Street), kde můžete ochutnat vynikající skotskou kuchyni a pak se vydat ven z města.

Glasgow Science Center je jedno místo, které vám vyrazí dech. Nachází se na adrese 50 Pacific Quay, Glasgow G51 1EA, jen 3,21 km od Willow Tea Rooms. Cesta autem by vám měla zabrat asi 12 minut. Toto místo nabízí spoustu zajímavostí pro každého, proto je ideálním cílem pro rodiny. Vynechat byste neměli ani Sea Life Loch Lomond Aquarium, které je domovem více než 1 000 mořských tvorů, jako jsou žraloci a různé druhy ryb.

Cesta do centra po Great Western Road by měla trvat asi 30 minut, a to při vzdálenosti 30,42 km. Mezi další pozoruhodná místa, která můžete navštívit, patří slavný High Kirk of Glasgow, tedy Glasgowská katedrála, nebo lihovar Glengoyne a SV Glenlee, také známý jako The Long Ship.

Letiště

Město obsluhují letiště Glasgow Prestwick a Glasgow Airport. Obě jsou mezinárodní letiště spojující město s oblíbenými destinacemi, jako je Barcelona, Řím, Amsterdam a Antalya. Mezi letecké společnosti obsluhující tato letiště patří British Airlines, Blue Air, Air Canada, Lufthansa a KLM.

Půjčení auta na obou letištích v Glasgow bude hračka. Existuje mnoho společností, které fungují nonstop a své auto můžete navíc získat za pár minut prostřednictvím internetu. Nezáleží na tom, zda hledáte kompaktní, rodinné nebo prémiové auto. Určitě získáte vozidlo, které vyhovuje vašim potřebám.

Můžete využít služby místních i mezinárodních autopůjčoven. Mezi velká jména operující na těchto letištích patří Avis, Alamo, Devere Global, Sixt a Hertz. Existují také místní půjčovny automobilů, které nabízejí kvalitní služby, jako jsou Celtic Legend, Clarksons a Aberdeen.

Doprava

Glasgow nabízí rozsáhlou síť hlavních silnic, které jej spojují s ostatními městy. Obecně platí, že silnice jsou dobře udržované, proto byste měli očekávat poměrně plynulou jízdu. Při cestě po Glasgowu je důležité naladit si aktuální dopravní a cestovní zpravodajství, které vám pomůže zjistit, zda se na silnici nevyskytly nějaké nehody. V takovém případě můžete zvolit jinou trasu.

Rychlostní limity na dálnicích, městských a ostatních silnicích jsou 113 km/h, 48 km/h a 97 km/h. Je také důležité si všimnout času dopravní špičky ve městě. Obvykle se jedná o pracovní dny od 7:30 do 9:30 a od 15:30 do 18:30. O víkendech je obvykle provoz menší.