Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Aberdeen

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Aberdeen zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Aberdeen miniguide

Aberdeen
Půjčovna Aut Aberdeen

Chystáte se na dovolenou do skotského Aberdeenu? Přejete si rezervovat vůz předem, abyste nemuseli být závislí na veřejné dopravě? Je obvyklé si vyzvednout auto hned, jak se dostanete na letiště. Po příletu pro vás bude připraveno. 

Obecné informace o Aberdeenu

Aberdeen ležící na severovýchodě Skotska u Severního moře má 209 000 obyvatel (2013). Město je známé svým ropným průmyslem a je také důležitým přístavním městem. Aberdeen je často nazýván „žulovým městem“, protože hlavní části města jsou postaveny ze žuly. 

Městem protékají řeky Dee a Don. Přes druhou jmenovanou řeku vede most nazývaný Brig o’Balgownie ze 14. století. 

Ve starém městě se nachází mnoho historických budov – oblíbenou atrakcí je katedrála sv. Machara z roku 1530. Mnoho turistů se také vydá do Tolboothského muzea, které bylo v 17. století využíváno jako vězení. 

V Aberdeenu sídlí několik muzeí včetně muzea umění a námořního muzea. Město nabízí dobré příležitosti k nakupování a pestrý noční život. Ve městě a okolí města je také několik parků a jiné zeleně. Trochu jihovýchodně od centra města se nachází golfový klub Nigg Bay. 

Letiště

Letiště Aberdeen (ABZ) je mezinárodní letiště ležící 10 km severozápadně od centra města, které odbaví 3,3 milionu cestujících ročně. V prostoru letiště se nachází několik autopůjčoven, včetně společností Avis, Enterprise, Europcar a National. 

Doprava

Aberdeen je spojen dálnicí s několika dalšími městy ve Skotsku, včetně hlavního města Edinburghu, Dundee, Perthu a Ellonu. 

Ve Skotsku (a celé Velké Británii) se jezdí vlevo, takže volant je umístěn vpravo. I když se většina lidí rychle přizpůsobí jízdě vlevo, je důležité věnovat zvláštní pozornost na křižovatkách a kruhových objezdech. Pokud si myslíte, že vám nebude pohodlné řadit levou rukou, doporučujeme rezervovat si automobil s automatickou převodovkou. 

Nezapomeňte, že rychlostní limity ve Skotsku jsou uváděny v mílích za hodinu, nikoli v kilometrech. V obydlených oblastech činí rychlostní limit 30 mph, což odpovídá 48 km/h. Na mimoměstských silnicích se jezdí maximálně 60 až 70 mph (96 až 112 km/h) a na dálnicích 70 mph (112 km/h). 

Limit alkoholu v krvi byl ve Skotsku stanoven na 0,5 promile, zatímco v ČR platí nulová tolerance. 

Tipy na výlet

S pronajatým autem v Aberdeenu můžete podniknout krátké nebo delší výlety z centra města a podívat se na další místa ve Skotsku. Vzdálenost do Edinburghu činí 203 km a cesta autem zabere 2 hodiny a 30 minut. 

Jedním naším tipem je malé přístavní město Stonehaven, které se nachází 24 km jižně od Aberdeenu. Stonehaven, která má v současné době asi 10 000 obyvatel (2013), bylo v 19. století významnou rybářskou vesnicí. Hlavní atrakcí v okolí je hrad Dunnottar, pevnost z 12. století, která se nachází 3 km jižně od centra města. Hrad Dunottar stojí na kopci obklopeném strmými útesy a z vrcholu je nádherný výhled na Severní moře. Pevnost je veřejnosti přístupná. 

Dalším tipem na výlet autem je město Dundee, 106 km jihozápadně od Aberdeenu. Dundee je 4. největší město Skotska se 157 000 obyvateli (2013). Město leží u zálivu Firth of Tay, který se na východu vlévá do Severního moře. 

Mezi některé známé památky v Dundee patří mimo jiné katedrála sv. Ondřeje z roku 1836, Millsova observatoř a galerie McManus, která zahrnuje také muzeum s přírodovědnými sbírkami. 

7 km východně od centra města se nachází hrad Broughty, pevnost z roku 1496, nyní přeměněná na muzeum.