Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Helsinky

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Helsinky zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Helsinky miniguide

Autopůjčovna Helsinky
Půjčovna Aut Helsinky

Chystáte se na dovolenou nebo na služební cestu do Helsinek? Helsinky jsou oblíbeným místem k pronájmu vozu a mnoho lidí dává přednost vyzvednutí auta hned po příletu na letiště. S vypůjčeným autem v Helsinkách máte skvělé možnosti objevit větší část regionu mimo centrum města, aniž byste museli spoléhat na veřejnou dopravu. 

Nejlevnější možný pronájem auta v Helsinkách najdete porovnáním cen několika autopůjčoven. 

Obecné informace o Helsinkách

Helsinky byly založeny v roce 1550 švédským králem Gustavem Vasou, a proto se švédský název Helsingfors stále používá spolu s finským. Toto hlavní město Finska leží na samém jihu Finského zálivu a má kolem 620 000 obyvatel (2014). 

Mezi hlavní památky patří Helsinská katedrála z roku 1840 postavená v neoklasicistním stylu. Nachází se na Senátním náměstí v oblasti, která je často označována jako Helsinské „centrum empíru“. Dalším kostelem přitahujícím pozornost je ortodoxní katedrála Uspenski z roku 1868. Je poznamenána ruským vlivem, který byl v částech finské historie přítomný. 

Finské hlavní město nabízí také několik nádherných budov v modernistickém stylu. Jednu z nejpozoruhodnějších navrhl slavný architekt Alvar Aalto: Hala Finlandia (1971) a Dům kultury (1958), což jsou důležité instituce spojené s bohatým kulturním životem města. 

Na několika ostrovech mimo helsinskou přístavní oblast leží mořská pevnost Suomenlinna (švédsky Sveaborg), jejíž stavba začala v polovině 18. století. Dnes slouží jako muzeum a kromě něj je tam také umístěna Finská námořní akademie. 

Na dalším ostrově Korkeasaari (Högholmen), ležícím jižně od centra města, se nachází Helsinská ZOO (Korkeasaaren eläintarha), jejiž zvláštností jsou velké kočky. Ostrov Korkeasaari je spojen s pevninou mosty vedoucí přes rekreační ostrov Mastikkamaa (švédsky Blåbärslandet). 

Letiště

Mezinárodní letiště Helsinki Vantaa (HEL) leží 20 km severně od centra města a ročně odbaví 15 milionů cestujících (2014). Jedná se o hlavní finské letiště. 

Mezi terminálem 1 a 2 najdete pobočky několika autopůjčoven včetně společností Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt. 

Doprava

Finsko má kvalitně rozvinutou silniční síť na dobré úrovni. Pravidla silničního provozu a styl jízdy se od České republiky příliš neliší. Rychlostní limity ve Finsku činí 80 km/h na mimoměstských silnicích a 120 km/h na dálnicích. 

Na finských dálnicích se neplatí mýtné. Limit alkoholu v krvi řidiče byl stanoven na 0,5 promile, zatímco v ČR platí nulová tolerance. 

Z Helsinek vede dálniční spojení do několika ostatních měst ve Finsku, takže můžete snadno a rychle navštívit další místa. 

Najít volné parkovací místo v centru Helsinek může být někdy obtížné a navíc je parkování často docela drahé. Některé hotely v centru města ovšem nabízí parkovací místa pro své hosty. 

Tipy na výlety

S pronajatým autem v Helsinkách můžete podnikat vzrušující jednodenní výlety do regionu mimo hlavní město, a to zcela vlastním tempem. 

Doporučujeme vyrazit do národního parku Nuuksio, který se nachází 37 km severozápadně od Helsinek. Národní park byl založen v roce 1994 a skládá se z krásné přírodní krajiny s lesy, horami, údolími i bezpočtem jezer. 

U hlavního vchodu do národního parku je k dispozici návštěvnické centrum, kde si můžete vybrat mezi různými pěšími cestami. 

Pokud vás zajímá klasická hudba, měli byste jet do domu „Ainola“, který se nachází 40 km severně od Helsinek. Žil a pracoval tam nejslavnější finský skladatel Jean Sibelius a dnes je jeho domov přeměněn na muzeum. Muzeum leží 2,5 km jižně od města Järvenpää (švédsky Träskända). 

Skvělou destinací je také přístavní město Turku, které se švédsky nazývá Åbo. Turku, které leží 169 km západně od Helsinek, je se 183 000 obyvateli (2014) pátým největším finským městem. 

V Turku, založeném ve 13. století, můžete navštívit stejnojmenný hrad, který byl postaven v 80. letech 12. století a katedrálu, která byla slavnostně otevřena ve 14. století. Dalšími zajímavými místy ve městě jsou skanzen Luostarinmäki a muzeum „Aboa Vetus & Ars Nova“, které nabízí expozice o historii, archeologii a současném umění. 

Turku bylo v roce 2011 jmenováno Evropským hlavním městem kultury (společně s estonským městem Tallinn).