Půjčovna Aut Fort Lauderdale
Půjčovna Aut Fort Lauderdale

Hledáte nejlevnější možný pronájem auta ve Fort Lauderdale? A možná si jej budete chtít vyzvednout rovnou na letišti? Pronajmout si auto je na Floridě populární možností a porovnáním cen několika autopůjčoven najdete tu nejlepší nabídku. Doporučujeme si rezervovat vůz s dostatečným předstihem, aby na vás mohlo vaše auto čekat hned po příjezdu. 

Obecně o Fort Lauderdale

Město Fort Lauderdale se nachází na pobřeží Atlantiku ve státě Florida, asi 47 km severně od Miami. Fort Lauderdale má populaci asi 171 000 obyvatel a je známý svým rušným výletním přístavem či krásnými a příjemnými písečnými plážemi. 

Město má mnoho kanálů a umělých jezer a je proto často označováno za „americké Benátky.“ Fort Lauderdale je oblíbeným turistickým místem a každoročně přivítá na 13 milionů návštěvníků. Ve městě sídlí bezpočet muzeí, jako např. Muzeum historických automobilů, Muzeum lokální historie, Muzeum umění nebo Muzeum objevů a vědy. Ve Fort Lauderdale najdete také mnoho hotelů, restaurací, nočních klubů, obchodů a nákupních center. 

25 km severně od centra se nachází Butterfly World, největší motýlí park na světě, který je oblíbenou atrakcí. Můžete zde vidět exotické ptáky, muzeum motýlů a botanickou zahradu. 

Letiště

Mezinárodní letiště Fort Lauderdale-Hollywood (FLL) se nachází 9 km severně od centra města a obslouží až 24,6 milionu cestujících ročně. Letiště má čtyři terminály a vedle Terminálu 1 najdete samostatnou budovu, kde sídlí hned několik autopůjčoven, včetně Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Thrifty a Payless. 

Doprava

Spojené státy mají dobře rozvinutou síť dálnic a venkovských silnic. Mezistátní dálnice jsou dálnice mezi státy a jsou součástí celé národní sítě. Řídí se tu příjemně. 

Rychlostní limity v USA jsou stanoveny jednotlivými státy. Většina dálnic má rychlostní limit mezi 65 a 75 mph. 

Pravidla provozu jsou rovněž stanovena každým státem, ale jsou zhruba stejná jako ta v České republice

Maximální hladina alkoholu v krvi je stanovena na 0,8 promile. 

Některé dálnice jsou zpoplatněné, takže si s sebou na cestu nezapomeňte vzít drobné. 

Pokud vás na silnici zastaví policie, měli byste zůstat v klidu sedět a ruce nechat viditelně na volantu. 

Měli byste mít také na paměti, že velká města mají často hustý provoz, zejména během dopravní špičky. 

Tipy na výlet

S půjčeným autem máte tu nejlepší možnost prozkoumat okolí mimo město a jedním ze samozřejmých výletů je cesta do Miami, které se nachází 47 km jižně od Fort Lauderdale. Můžete tu vidět mrakodrapy, Miami Beach, přepychové město Coral Gables, architekturu ve stylu Art Deco u South Beach a nákupní oblast Coconut Grove. Doporučujeme také navštívit Ocean Drive, kultovní ulici plnou kaváren, hospod, obchodů a restaurací. Ocean Drive a Miami Beach se nachází 14 km jižně od centra města a jsou velmi oblíbenými turistickými cíli, podobně jako Zoo Miami a muzeum mořského světa, Miami Seaquarium. 

S půjčeným autem můžete také podniknout jednodenní výlet do národního parku Everglades, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Everglades se nachází 117 km jihozápadně od Fort Lauderdale a byl založen v roce 1947. Mokřad je domovem velkého množství vzácných rostlin a živočichů a je známý zejména zde žijícími aligátory. Najdete tu také aligátoří farmu, kde lze navštívit aligátoří show. V parku je rovněž několik návštěvnických center s kavárnami a turistickými informacemi o oblasti.