Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Stockholm

Levnaautopujcovna.cz porovnává cenové nabídky mnoha autopůjčoven a najde vám nejlepší ceny za pronájem aut. Všechny ceny za půjčovny aut ve Stockholm zahrnují potřebné pojistné krytí a neomezené kilometrovné.

Stockholm miniguide

Autopůjčovna Stockholm
Půjčovna Aut Stockholm

Potřebujete si pronajmout automobil ve Stockholmu? Auto je praktický pomocník, ať už jste na dovolené, nebo na služební cestě. Mnoho lidí se rozhodne vyzvednout si pronajatý vůz na letišti hned po příletu. Rezervace automobilu v dostatečném předstihu vám pomůže ušetřit čas i peníze, porovnáním cen od několika společností potom najdete ty nejlepší nabídky. 

O Stockholmu

Stockholm, který byl založen v roce 1200, je hlavním městem Švédska a největším městem ve skandinávských zemích. Žije v něm 1,3 milionu obyvatel (nebo dokonce 2 miliony, když započítáte předměstí). Stockholm leží na východním pobřeží u jezera Malar, což z něj činí také důležité přístavní město. 

Poloha na pobřeží výrazně ovlivnila Stockholm, a to jak malebnou krajinou, tak díky rozsáhlé oblasti, na které se rozprostírá. Ale také proto, že původní centrum města bylo založeno na souostroví. Vodní toky a velké parky jsou stále důležitými charakteristikami centrálních čtvrtí Stockholmu. 

Stockholm nabízí spoustu zajímavých míst, které můžete navštívit. Atrakcí samo o sobě je původní centrum města, Gamla Stan, které se nachází na ostrově Stadsholmen. Zde můžete vidět nádhernou katedrálu Storkyrkan ze 13. století a Stockholmský královský palác postavený v 17. století. Na nedalekém ostrově Helgeandsholmen se nachází působivá budova parlamentu postavená v roce 1905. 

Na poloostrově Djurgården najdete muzeum Vasa, kde je vystavena obnovená válečná loď Vasa, která se potopila v roce 1628. Za návštěvu také stojí skanzen, kde najdete rovněž zoo. 

Stockholm využívá dvě mezinárodní letiště: Staré letiště Bromma Stockholm (BMA) nacházející se 9 km západně od města a nové hlavní letiště Stockholm Arlanda (ARN), které se nachází asi 40 km severně od města. 

Letiště

Letiště Stockholm Arlanda (ARN) je hlavní mezinárodní letiště ve městě, které se nachází 43 km severně od centra města. Letiště odbaví každý rok 20 milionů cestujících a najdete zde několik autopůjčoven, jako jsou společnosti Avis, Alamo, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National a Sixt. 

Doprava

Švédská dopravní pravidla a styl jízdy jsou podobné jako v České republice. Limit obsahu alkoholu v krvi činí 0,2 promile, naproti tomu v ČR platí nulová tolerance. Rychlostní limity ve Švédsku jsou 50 km/h v obydlených oblastech, 70–100 km/h na mimoměstských silnicích a 120 km/h na dálnicích. 

V historickém centru Stockholmu, Gamla Stan, je parkování zakázáno. Pro omezení automobilové dopravy se ve čtvrti nachází také spousta pěších zón. 

V centru města je k dispozici mnoho parkovišť a parkovacích míst na uliciy ale parkoviště najdete i mimo centrum města. 

Tipy na výlet

Půjčení automobilu ve Stockholmu vám umožní vyrazit na krátké nebo dlouhé výlety a prozkoumat více z regionu. Pokud se chystáte do Stockholmu v létě, doporučujeme návštěvu pobřeží. Město Vaxholm, ležící 38 km severovýchodně od Stockholmu, je malebné místo s malými obchody, galeriemi, kavárnami a restauracemi. Nachází se zde také pevnost Vaxholm postavená v roce 1833 a několik krásných pláží. 

Pokud byste se chtěli vydat na delší výlet, může být skvělou alternativou univerzitní město Uppsala – čtvrté největší švédské město s počtem obyvatel asi 140 000. V Uppsale, která se nachází 80 km severně od Stockholmu, najdete stejnojmenný hrad postavený v 16. století a univerzitu, která byla založena v roce 1477. Nedaleko univerzity můžete také navštívit krásnou botanickou zahradu. Za návštěvu stojí rovněž katedrála v Uppsale, která byla postavena mezi 13. a 15. stol. a je největším gotickým kostelem v severských zemích.