Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Lublan

Lublaň je krásné město, ve kterém sídlí mnoho mezinárodních i lokálních půjčoven automobilů. Ať už jste turisté, nebo místní, budete mít zaručenou levnou a bezpečnou dopravu pro své výlety nebo návštěvy zajímavostí ve městě. Společnosti pronajímající auta mají pobočky všude od města až po letiště.

Průvodce Lublaní

Autopůjčovna Lublan
Půjčovna Aut Lublan

Lublaň je hlavním městem Slovinska a zdaleka největším městem v této zemi. Leží ve středním Slovinsku v Lublaňské kotlině, která se nachází mezi Alpami a pohořím Kras. V roce 2016 čítala populace hlavního města 288 308 lidí, což z něj dělá nejobydlenější slovinské město. Slovinsko má společnou hranici s Itálií (199 km), Rakouskem (330 km), Chorvatskem (455 km) a Maďarskem (101 km).

Od vzniku samostatného Slovinska se Lublaň stala středobodem slovinské kultury, politiky, vzdělání, ekonomiky a administrativy. Kromě 83 % Slovinců ve městě žijí i další etnické skupiny, především Srbové, Chorvati a Bosňané, pocházející především z bývalé Jugoslávie. Oficiálním jazykem je slovinština, v Lublani se ale také často hovoří italsky a maďarsky. Co se týče náboženství, mnoho obyvatel vyznává křesťanství a malá část islám, přičemž z křesťanů jsou v Lublani hlavně katolíci.

Lublaň je výjimečné město s vlhkým podnebím, za které vděčí své přímořské poloze. Teploty se během roku pohybují od 12 do 32 stupňů, nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Nejvíce srážek spadne většinou v červnu a říjnu, zatímco během ledna a února nastává nejsušší období. Zima začíná v prosinci a končí v únoru. S těmito informacemi o počasí během roku si pohodlně vyberete nejlepší čas, kdy navštívit krásné a klidné město Lublaň.

Lublaň je velmi přátelské město s klidnou atmosférou a velmi pohostinnými obyvateli. Je také městem plným překvapení a ikonických míst. Zajímavé je i to, že se v její blízkosti nachází mnoho jeskyní, například Postojnské jeskyně, které jsou hlavním místním turistickým lákadlem a každý rok je navštíví miliony lidí. Dalšími příjemnými místy k návštěvě jsou Lublaňský hrad, Dračí most nebo Národní muzeum Slovinska.

Objevujte se svým pronajatým autem

Během svého pobytu v Lublani můžete objevit spoustu úžasných míst. Navštívit můžete třeba Tivoli City Park: v tomto lákavém a lublaňském největším parku uvidíte několik nepřehlédnutelných budov a mnoho druhů ptáků. Na západě sahá až ke čtvrti Rožnik, na severu Siska a na jihu ke čtvrti Vic. Východní část parku se nachází prakticky v centru Lublaně, dva kilometry od hradu sem dojedete do pěti minut. Pronajaté auto pak můžete odložit na jednom z parkovišť u východního konce parku, kde je také koupaliště.

Lublaňská zoo je chráněným přírodním parkem a domovem více než stovky živočišných druhů a pěti set zvířat. Zabírá území 20 hektarů a projít můžete cestu délky 6,5 km. Zoo leží také na území Tivoli City Park, konkrétně v jeho jihozápadní části. Od hradu je vzdálená asi pět kilometrů, které půjčeným autem ujedete do deseti minut. Až tam budete, můžete si vychutnat například dětskou zoo, pokud s sebou máte své ratolesti, umělou líheň nebo hotel v divočině.

Před odjezdem z Lublaně nezapomeňte navštívit její největší hrad, a to Lublaňský hrad. Je rozhodně nejvýraznější památkou tohoto města, z centra ho uvidíte prakticky odkudkoliv. Tento hrad se nachází uprostřed Lublaně na kopci nad zákrutou řeky Lublanice.

Letiště

Pro přílet do Lublaně můžete využít několik okolních letišť, nicméně nejbližším mezinárodním je letiště Lublaň. Nachází se asi 26 km severně od města, cesta vám zabere asi půl hodiny. Až na letišti přistanete a budete hledat autopůjčovny, najdete společnosti jako Adria, Sixt nebo Budget. Všechny pronajímají auta za velmi přívětivé ceny. Ve vypůjčeném vozidle se pak můžete jet ubytovat třeba do hotelu Galleria nebo Austria Trend Hotel.

Přijet do Lublaně můžete také s využitím letiště v Benátkách, které leží asi 230 km jihozápadně. Vůz si na tomto letišti můžete pronajmout například u společností Fox rental, Hertz car rental nebo Thrifty car hire. Do Lublaně se pak dostanete po dvou a půl hodinách jízdy, a navíc můžete po cestě v Benátkách navštívit třeba slavný most Rialto nebo baziliku svatého Marka, kterou Napoleon označil za nejelegantnější přijímací salon Evropy.

Dalším rozumně vzdáleným letištěm, na které můžete při cestě do Lublaně přiletět, je letiště Treviso vzdálené od slovinského hlavního města také 230 km, respektive dvě a půl hodiny. Po příletu si zde můžete pronajmout auto v autopůjčovnách Treviso car service, Hertz car hire, Gold car rental agency a Europe car Treviso car rental agency. Před cestou do Lublaně se můžete zastavit také ve městě Treviso. Na náměstí Piazza Dei Signori ochutnejte výtečnou pizzu a prohlédněte si městské hradby se třemi hlavními branami: Porta Altinia, Porta Santi Quaranta a Porta San Tommaso.

Doprava

Lublaň má kvalitní a dobře udělanou silniční síť, která je navíc bezpečná pro cestování. Najdete tu dobře značené dálnice, které Lublaň spojují s jinými městy a státy. Stejně jako jinde v Evropě sledujte silniční značení, které vám napoví, jaká pravidla máte dodržovat. Místní silnice jsou dnes většinou poměrně plné, což souvisí s nárůstem aut ve městě.

Během dopravní špičky se setkáte s velmi silným provozem a o víkendech ve městě narazíte na málo parkovacích míst, která jsou navíc drahá. Nicméně když jsou cesty prázdné a když jedete po dálnici, musíte upravit svou rychlost podle předpisů. V zastavěných oblastech se smí jet 50 km/h, mimo město 90 km/h, po silnicích se dvěma pruhy v každém směru 110 km/h a po dálnicích až 130 km/h.