Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Cairns

Pokud máte rádi cestování a objevování nových míst, určitě by mělo být na vašem seznamu zážitků australské město Cairns. Nabízí totiž několik turistických atrakcí, které si užijete. Vozidlo pro svůj pobyt si půjčité v některé z autopůjčoven. V tomto článku budeme hovořit o některých z velkolepých památek a autopůjčoven ve městě.

Průvodce po Cairns

Autopůjčovna Cairns
Půjčovna Aut Cairns

Cairns je australské město nacházející se ve stejnojmenném regionu v Queenslandu a nabízí několik úžasných míst, která můžete prozkoumat. Město dostalo své jméno v roce 1876 po bývalém guvernérovi Queenslandu, siru Williamu Wellingtonovi Cairnsovi. Původně bylo vybudováno pro horníky, kteří zamířili za prací do zlatonosného pole Hodgkinson River. Postupně se rozvinulo v železniční uzel a přístav, odkud bylo vyváženo zlato, cukrová třtina, nerosty a zemědělské produkty.

Cairns je pátým největším městem v Queenslandu a čtrnáctým největším v Austrálii. Populace města v roce 2018 dosahovala 152 729 obyvatel. Pokud jde o ekonomiku města, životní úroveň v Cairns je dobrá, protože slouží jako hlavní obchodní centrum pro města v Severním Kapsku (JAR) a také pro oblast Yorského poloostrova. HDP města v červnu 2019 činilo 9,6 milionů USD, přičemž většinu svých příjmů generuje prostřednictvím odvětví služeb pro domácnost a daní.

Město má bohatou historii, protože ji používaly spojenecké síly během druhé světové války. Obyvatelé Cairns jsou milí a dominantním jazykem ve městě je angličtina. Kulturu si ve městě užijete, protože jsou zdejší lidé milovníky umění. Cairns je třetí nejoblíbenější turistickou destinací v Austrálii a ve městě je několik pláží, které můžete prozkoumat. V Cairns se jako měna používá australský dolar.

Cairns zažívá tropické monzunové klima. Od listopadu do května se tady obvykle vyskytují silné monzunové lijáky, zatímco období sucha trvá od června do října. Průměrné roční srážky ve městě se pohybují kolem 2000 mm. Léto v Cairns je obvykle slunečné a vlhké s teplotou 31,7 stupně. V lednu se město obvykle setkává se záplavami způsobenými monzuny. V Cairns je k dispozici několik možností ubytování a stravování, díky nimž si svůj pobyt užijete.

Objevujte se svým půjčeným autem

V Cairns je několik zahrad a úžasných turistických atrakcí. Jedním takovým místem je Cairns Botanical Garden, která byla otevřena v roce 1988 a vystavuje přes 4 000 druhů rostlin. Můžete si zajistit prohlídku s průvodcem a dozvědět se o rostlinách něco více. Dalším pozoruhodným místem, které můžete navštívit v Cairns, je Tjapukai Aboriginal Cultural Park. V tomto domorodém kulturním parku se provádí několik zábavných aktivit včetně kulturních tanečních představení, vyprávění příběhů a hudby. Z botanické zahrady Cairns je do parku 10,4 km a cesta vám zabere 11 minut.

Palm Cove je pláž severně od Cairns oblíbená pro své rozmazlující lázeňská letoviska. Na pláži je také několik restaurací, kde si můžete pochutnat na místních lahůdkách, např. Rosella Jam, Moreton Bay Bug a Macadamia. Je to rovněž dobré místo k prozkoumání, pokud máte rádi přírodu. Můžete se podívat na Cairns Aquarium, které předvádí více než patnáct tisíc vodních živočichů ze 70 míst, jako je Korálové moře, tropický deštný prales a Velký bariérový útes. Vzdálenost mezi Palm Cove a Cairns činí 26,7 km a jízda vám zabere 27 minut.

Dalším místem k prozkoumání v Cairns je přírodní roklina Babinda Boulders, kde se říčka vlévá mezi 4 metry vysoké žulové skály. Existuje také několik příběhů o rokli, která přidává tomuto místu další kouzlo. Katedrála sv. Moniky je kostel v Cairns, který je známý svými krásnými vitrážovými okny. V kostele je 24 oken zobrazujících příběh stvoření z knihy Genesis. Z katedrály Saint Monica do Babinda Boulders trvá cesta asi 54 minut a vzdálenost mezi nimi je 65,7 km.

Letiště

Ve městě je pouze jedno letiště, kterým je Cairns International Airport nacházející se 7 km severně od města. Nabízí vnitrostátní terminál, odkud můžete letět do většiny částí Austrálie. Časté destinace z mezinárodního letiště v Cairns jsou Brisbane, Sydney a Melbourne.

Cairns nabízí několik autopůjčoven, jako jsou Avis, Budget, Europcar, Hertz, Redspot a Thrifty. Tyto autopůjčovny mají celosvětově dobrou pověst a nabízejí také mezinárodní služby. Samozřejmostí je funkční web, kde si můžete rezervovat vůz předem, ještě než dojedete na letiště.

Než si vyberete některou z autopůjčoven ve městě, zkontrolujte si její podmínky. Většina autopůjčoven účtuje dodatečné poplatky, pokud vůz vrátíte později, než bylo dohodnuto. Kontrolou podmínek budete vědět, co můžete očekávat. Dále doporučujeme, abyste si vozidlo před jízdou důkladně prohlédli a poukázali na jakékoli problémy, kterých si všimnete.

Doprava

Silnice v Crains jsou v dobrém stavu a kvůli klimatickým podmínkám v regionu jsou pravidelně udržovány. Silnější provoz se většinou vyskytuje pouze během období začátku (5:30–9:30) a konce pracovní doby (15:30–19:00). Pokud pojedete po místních ulicích, rychlostní limit činí 50 km/h, na všech ostatních silnicích (jako jsou tepny a hlavní příměstské trasy) 60 km/h (37 mph). Měli byste však dávat pozor na silniční značení, protože rychlostní limit se může na některých místech ve městě lišit.

V Cairns je k dispozici řada parkovacích míst, kde můžete zaparkovat své auto a prozkoumat město. Tato parkoviště jsou rozmístěna po celém městě a výše poplatku se může v jednotlivých místech lišit. Pokud se nacházíte na místě, kde není veřejné parkoviště, můžete zkontrolovat parkování na ulici, které je na většině míst ve městě povoleno.