Porovnáváme 1600 společností, abychom vám našli půjčení auta za nejlepší cenu

Levnaautopujcovna.cz najde nejnižší ceny u více než 1 600 dodavatelů autopůjčoven včetně předních značek jako jsou Avis, Hertz, Alamo, Thrifty, Sixt, Europcar, Budget a Advantage. Prostřednictvím našeho uživatelsky příjemného rezervačního systému si můžete pronajmout auto ve vice než 36 000 místech ve 170 zemích. Všechny naše ceny jsou včetně pojištění, daně, asistenční služby, letištního poplatku a neomezeného kilometrovného ve většině destinací.

Pronajal jsem si auto v Hertzu v Berlíně. Když jsme přijeli, dostali jsme upgrade zdarma. Vynikající služby!
Lubomír Kalous
Pronajali jsme si auto v San Franciscu od společnosti Alamo. Vynikající služby a nejnižší cena, kterou jsme mohli najít.
Jaroslav Mohapl
Levnaautopujcovna.cz a Avis poskytli dobrou službu. Auto bylo takové, jaké jsme očekávali, nic víc, nic míň.
Jan Koliha
Mám auto od Sixt. Jsem velmi spokojen s pronájmem auta a také s poskytovanými službami.
Kamila Matuška
Jsem velmi spokojen. Vůz byl ve skvělém stavu a lidé v Budget byli velmi užiteční po celou dobu pronájmu.
Jiří Rouš

Proč si půjčit auto u nás?

Garance nízkých cen

Neomezené kilometrovné do většiny destinací

Včetně pojištění a daní

24 hodinový zákaznický servis

Žádné poplatky spojené s kreditní kartou

Žádné skryté poplatky

Půjčovna aut Santorini

Chtěli byste prozkoumat nějaký ostrov? Pokud ano, pak je Santorini jednou z nejlepších možností. Patří mezi oblíbená místa, která turisté navštěvují kvůli úžasným zajímavostem a památkám. Santorini je krásný ostrov s bohatou kulturou a historií. Kromě toho na něm najdete autopůjčovny, u nichž si můžete pro své cestování pronajmout vozidlo. V tomto článku se podíváme na nejlepší místa, která se na tomto ostrově dají navštívit.

Průvodce po Santorini

Santorini
Půjčovna Aut Santorini

Santorini, méně známý pod jménem Théra, je ostrov ležící v jižní části Egejského moře, asi 200 km jihovýchodně od řecké pevniny. Spolu s dalším obydleným ostrovem Thirasia a neobydlenými ostrovy Aspronisi, Palaia Kameni, Nea Kameni a Christiana tvoří souostroví Santorini a zároveň stejnojmennou správní oblast. Celková rozloha Santorini je asi 90 km² a ostrov spadá pod řeckou regionální jednotku Théra. Ačkoli na Santorini bydlí pouze asi 11 000 obyvatel, ročně ho navštíví okolo půl milionu turistů.

Obyvatelé Santorini jsou dobří a přátelští llidé. Jejich oficiálním jazykem je řečtina, nicméně kvůli obrovskému přílivu turistů se angličtina stala jejich druhým jazykem. Na Santorini v minulosti nastal jeden z největších známých sopečných výbuchů. Konkrétně k němu došlo před asi 3 500 lety a tato událost se někdy označuje jako mínojská erupce. Výbuch zcela zničil střed ostrova a dodnes je ve městě k vidění několik vrstev červených lávových kamenů. I v současné době ostrov patří do aktivní vulkanické oblasti v rámci celého vulkanického ostrovního oblouku v Egejském moři.

  • Oficiálním jazykem na Santorini je řečtina
  • Euro je oficiální měnou používanou na ostrově
  • Počet obyvatel na Santorini je zhruba 11 000

Co se týče ekonomiky, hlavním zdrojem příjmů Santorini je turismus. Kromě něj ostrov profituje také ze zemědělství a produkce vína. Santorini se v posledních několika letech vytrvale rozvíjí a jeho HDP dosahuje zhruba 41,26 miliardy dolarů (asi 930 miliard Kč). Jméno ostrova odkazuje na svatou Irene, křesťanku z Alquileia, a používá se od 13. století. Obyvatelé Santorini stále udržují mnohé staré tradice, díky nimž má ostrov co nabídnout i z hlediska kultury. Lidové zvyky ostrovu dodávají lesk a ze Santorini dělají jedno z nejlepších míst k návštěvě.

Podnebí na Santorini je označováno jako polosuché s vlastnostmi podobnými středozemnímu klimatu. Léta bývají suchá a někdy je doprovází silné větry. Teploty bývají nejvyšší od června do října a dosahují až 28 stupňů. Déšť na Santorini odpovídá situaci jinde ve Středomoří, prší především během jara a zimy. Průměrně za rok na ostrově spadne 371 mm srážek. Během léta bývá Santorini zalito slunečními paprsky, díky čemuž ho v tomto období navštěvuje nejvíce turistů.

Objevujte ve svém pronajatém autě

Na ostrově můžete prozkoumat archeologické naleziště Akrotiri. Obsahuje pozůstatky hliněných staveb, které zde kdysi vzkvétaly, než ostrov zničila sopečná erupce. Toto místo je velmi zachovalé a najdete na něm také zbytky keramiky, několikapatrové budovy a další objevy, které vám naznačí, jak se na ostrově žilo před nešťastným výbuchem. Dalším skvělým místem k navštívení je Červená pláž s úchvatnými červeně zbarvenými útesy, které z ní dělají jednu z nejzajímavějších pláží na ostrově. Z archeologického naleziště Akrotiri je vzdálená asi 12 km a autem na ni dojedete za 22 minut.

Pokud máte rádi archeologické sbírky, rozhodně navštivte Archologické muzeum Fira. Je sice malé, ale zato obsahuje mnohé archeologické nálezy z dávné Théry z helénského, dórského, byzantského i římského období. Obdivovat můžete nápisy z dávných dob, ukázky keramiky a také hliněné figurky zvířat. Za cestu dlouhou 24 minut a 9 kilometrů od muzea můžete dojet ke klášteru Profitis Ilias, v překladu Proroka Eliáše. Tento svatostánek postavený v 18. století má nádherný ikonostas, zdobenou stěnu častou v pravoslavných kostelech. V klášteře je také knihovna, v níž se můžete podívat i do historických archivů.

Máte-li rádi cliff diving, měli byste vyzkoušet zátoku Ammoudi. Přímo pod městem Oia na jejím pobřeží leží malá rybářská vesnice známá pro své taverny a restaurace, kde můžete ochutnat místní santorinské delikatesy. Navíc je ve vesnici oddělená zátoka, která je perfektní pro plavání. Kromě zátoky Ammoudi můžete navštívit Santo Wines, kde se vyrábí většina vína na Santorini. Toto místo je ze zároky Ammoudi vzdálené asi 20 km a autem tam dojedete za půl hodiny.

Ať už navštěvujete Santorini sami, s rodinou nebo jste přijeli na romantický výlet, neměli byste vynechat santorinské venkovní kino. Říká se mu Cinekamari a je to opravdové letní kino, které se nachází uprostřed lesa. Santorini nabízí mnoho hotelů, ve kterých se můžete během své dovolené ubytovat. Jedním z nich je Memories Beach Hotel, který není daleko od pláže Monolithos. Z něj do Cinekamari dojedete za pouhých 8 minut a urazíte při tom 6,5 km.

Letiště

Na Santorini je jediné letiště, a to Mezinárodní letiště Santorini (Thira). Toto letiště slouží pro účely veřejnosti i armády a nachází se severně od vesnice Kamari. Nechybí na něm služby jako směnárna, úschovna zavazadel a bankomaty. Z letiště Santorini se nejčastěji létá do Atén, ale během hlavní sezóny má ostrov spojení i s městy jako Madrid, Londýn nebo Helsinky.

Pro ulehčení přepravy si na Santorini můžete pronajmout auto. Využít můžete například služeb společností Budget, Coolcars, VIP Car Rental, Hertz, Santorini Dream Cars, Europcar a Goldcar. Některé z nich mají na ostrově mezinárodní zastoupení, díky čemuž jsou pro turisty oblíbenou volbou. Autopůjčovny na Santorini mají webové stránky, na kterých si můžete automobil pronajmout s předstihem. To vám umožní vybrat si typ auta, jaký budete chtít.

Ještě před výběrem konkrétní autopůjčovny vám doporučujeme pořádně si přečíst její smluvní podmínky. Budete tak znát všechny požadavky pro pronájem auta a případně zvládnete vyřešit jakékoli problémy. Také raději pořádně zkontrolujte vnitřek i vnějšek auta, které si půjčujete, a pokud najdete nějaké nedostatky nebo poškození, informujte o nich obsluhu.

Doprava

Silnice na Santorini jsou velmi kvalitní a jsou šikovně umístěny tak, aby co nejvíce snížily dopravní přetížení. Protože jste na ostrově, musíte počítat s tím, že některé části cest budou úzké a kopcovité. Hlavní cesty jsou však plně vybaveny včetně pouličního osvětlení a systému semaforů. Pro snadnější orientaci při řízení si můžete nainstalovat nějakou aplikaci s GPS navigací, napříkald Google Maps.

Rychlostní limit na Santorini závisí na typu cesty, po které zrovna jedete. Na mimoměstských silnicích, třeba na hlavních dvouproudých komunikacích, je nejvyšší povolená rychlost 65 km/h. Na většině úzkých cest byste však raději měli svou rychlost přizpůsobit kvalitě vozovky. Upozorňujeme také, že jezdit autem po pláži je na Santorini proti předpisům.

Na Santorini se nachází několik bezplatných parkovišť. Když ale zaparkujete na špatném místě, můžete dostat pokutu. Mnohá z těchto parkovišť naleznete v aplikaci s mapami nebo vás na ně upozorní pouliční značení. Pokud se ocitnete v oblasti, kde žádná parkoviště nejsou, zkuste se zeptat místních, kde je možné nechat auto stát na ulici. Doprava je na Santorini mírná, zejména v pracovních hodinách. S dopravní špičkou se většinou setkáte brzy ráno (od 8 do 10 hodin) a potom večer (od 18 do 19:30).